Publikované: 25.12.2021

Prvé proroctvo predurčilo históriu ľudstva!

Predsavzatie Stvoriteľa vesmíru a života v ňom, pre svojho prvého pozemského syna bolo, aby so svojou manželkou Evou zaľudnil celú planétu Zem a láskavo sa staral o všetko jej stvorenie, zvieratá, vtákov, ryby a všetkú zeleň na nej! Ale po neuposlúchnutí Adama a Evy predurčil históriu celej ľudskej spoločnosti inšpirovanými slovami Mojžiša, ktoré on odpísal z knihy Adama: “A ja položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu zraníš pätu.“ – 1, Mojžišova 3:15.

Od začiatku stvorenia Boh usmernil históriu ľudstva podľa svojho priania a vôle a nikto to nedokáže už zmeniť! Čo si Stvoriteľ zaumienil, to sa splní do najmenšieho detailu! Celé ľustvo má len dva možnosti. Alebo budú svojimi životmi podporovať jeho – Božiu – vôľu a spolupracovať na dovršenie Božej vôle, s nádejou, že si budú môcť užívať zo šťastného života na rajskej Zemi večne a večne sa tešiť z plnohodnotného života alebo sa vrátiť do neexistencie, do večného zabudnutia. Boží prorok Izaiáš to pod inšpiráciou napísal takto:

“‘Lebo moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty’, vyhlasuje Jehova. ‘Veď ako vysoko je nebo nad zemou, tak moje cesty prevyšujú vaše cesty a moje myšlienky prevyšujú vaše myšlienky. Lebo ako padá dážď a sneh z neba a nevracia sa naspäť, kým nezavlaží zem, aby sa zazelenala, priniesla plody a vydala semeno na siatie a chlieb na jedenie, tak je to so Slovom, ktoré vychádza z mojich úst: nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale vykoná všetko, čo si prajem, a dosiahne to, na čo som ho poslal.” – Izaiáš 55:8-11.

Kto je to Slovo, ktoré zabezpečí absolútne dokonalé splnenie Božej vôle? Apoštol Ján vysvetľuje: “Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo bohom. To Slovo bolo na počiatku u Boha. Všetko začalo existovať prostredníctvom neho a bez neho nezačalo existovať nič.” – Ján 1:1-3. To Slovo je Ježiš Kristus, ktorého nebeské meno je Michael (význam – kto je ako Boh), on to sám zabezpečí pomocou svojho nebeského kráľovstva a 144 000 spolukráľmi, adoptovanými Božími duchovnými synami kúpenými z nedokonalých, až do smrti verných vyvolených ľudí.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?