Publikované: 04.02.2021

Putin a Fico si tam chodia len zaplávať

Prepojenie politiky s oligarchiou, založené na nadštandardných vzťahoch a výhodách spolupracujúcich politikov s oligarchami je základom vlády oligarchokracie.
Oligarchami sú politici vydierateľní podľa miery ich politickej poslušnosti: „Ja tebe, ty mne“. A naopak. Vždy niečo za niečo (dotácie, zákony…)
Komplex na pobreží Čierneho mora nepatrí Putinovi. Vlastníkom je židovský miliardár Rotenberg cez judo spriaznený s Putinom (a potrubie pre Nordstream 2).
Okrajová poznámka: Veci okolo sankcií na osoby spojené s plynovodom sú bojom dvoch skupín mocných židov… (naftári proti plynárom); ide o obchodnú vojnu (ruský verzus bridlicový plyn USA); reálne nič spoločné s Navaľným a ľudskými právami (ten užitočný idiot je len použitá zámienka); aj ESĽP je skorumpovaný…
Kaštieľ vo Vinosadoch, kam si Fico chodí len zaplávať, má prepojenie na Výboha a Širokého. Za nájomné kade-tade mohol mať Fico dávno vlastný byt hoc aj na úver (Bonaparte, Hilton, dnes už zasa Sokolská Residence smeráka Dušana Muňka). Nepokryteľné len tak z čistého príjmu predsedu Smeru.

               

Nemať na svojom mene neobhájiteľný majetok, znamená žiť a užiť si nad vlastné pomery aj takto. Žiadny trestný skutok.
Jedno i druhé je ale znak prepojenia oligarchie a politikov. Definuje oligarchokraciu. Kruh okolo funkcionárov Smeru sa zužuje. Fico je zdesený a v stave úzkosti.
Haščák ponúkol ilavskej väznici sponzorský dar. Zo svojho alebo účtu Penta? Predzvesť privatizácie väzenstva? Vo svete nič neobvyklé.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?