Publikované: 08.09.2022

Putin je vlastizradca, tvrdí sedem poslancov malej mestskej časti Petrohradu

Mestskí poslanci z Petrohradu dňa 7. septembra si na nelegálnom zasadnutí schválili žiadosť adresovanú Štátnej dume v Moskve, aby vzniesla obvinenie proti prezidentovi Ruskej federácie Vladimírovi Putinovi, zo spáchania zločinu vlastizrady, za vyhlásenie vojny Ukrajine: „Совет МО Смольнинское принял решение обратиться к депутатам Госдумы с предложением выдвинуть обвинение в госизмене против президента Путина для отрешения его от должност. Решение поддержало большинство присутствующих депутатов.“ Základné zdroje a zdroje: Meduza (označenie: “zahraničný agent”) tu. Ukrajinská Pravda (Ukrajinský mainstream) ako slovenská Pravda tuS odkazom na zdroj tu.  

Ďalšie aj naše zdroje. Vyjadrenie mestského poslanca Paljugu: “Jedným z cieľov deklarovaných prezidentom Ruska je demilitarizácia Ukrajiny a vidíme, že sa deje presný opak. Nie že by sme plne podporovali ciele deklarované prezidentom Putinom, ale jednoducho v rámci jeho vlastnou rétorikou, poškodzuje bezpečnosť Ruskej federácie Chceme ľuďom ukázať, že sú poslanci, ktorí nesúhlasia so súčasným kurzom a veria, že Putin škodí Rusku Chceme ľuďom ukázať, že sa nebojíme hovoriť to.”Rada mestskej formácie (MO) Smolninskoje v Petrohrade sa rozhodla vyzvať poslancov Štátnej dumy, aby vzniesli obvinenie z vlastizrady proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi s cieľom odvolať ho z funkcie. Oznámil to zástupca obce “Smolninskoe” (mestská časť Petrohradu) Dmitrij Palyuga.„Rozhodnutie [zaslať otázky poslancom Štátnej dumy] podporila väčšina prítomných poslancov [MO Smolninskoje],“ povedal Paljuga bez toho, aby presne uviedol, koľko poslancov rozhodnutie schválilo. Zverejnil aj texty rozhodnutia a odvolania , ktoré sa plánuje zaslať poslancom Štátnej dumy. Píše sa v ňom, že počas vojny zomierajú „mladí práceschopní“ ruskí občania, trpí ruská ekonomika, NATO sa rozširuje na východ a Ukrajina dostáva nové zbrane (aj keď Putin označil „demilitarizáciu“ krajiny za jeden z cieľov invázie). „Sme presvedčení, že rozhodnutie prezidenta Putina začať NWO poškodzuje bezpečnosť Ruska a jeho občanov. V tejto súvislosti vás žiadame, aby ste ako poslanec Štátnej dumy predložili návrh na vznesenie obvinenia z vlastizrady proti prezidentovi Ruskej federácie s cieľom jeho odvolania z funkcie,“ píše sa vo výzve. Palyuga nespresnil, koľko poslancov plánuje poslať.
Krátko po ruskej invázii na Ukrajinu poslali poslanci mestskej časti Smolninskoe výzvu Vladimirovi Putinovi, v ktorom žiadali zastavenie vojny a odstúpenie. Protivojnové zhromaždenie chceli zorganizovať aj v Petrohrade, no vedenie mesta to odmietlo schváliť. Bezvýznamná frakcia siedmich z dvadsiatich poslancov, ktorá zvolala samú seba bez starostu. Vydali právne nulitný akt. Naskočili na to ukrajinská a slovenská Pravda. Vzali to aj s navijakom.
Vytešených zdrojov s 
prekopírovaným prevzatým textom na jedno brdo je o dosť viac tututututu 

Šlo o zrejmne malý incidentík a svojvôľu proti putinovskej frakcie jednej malej mestskej časti Petrohradu. Poznámka editora: Rusko nie je až také jednotné ako najsilnejšia strana Ruskej Dumy Jednotné Rusko. Ale to sa vie… nemusíme ďaleko, máme to v slovenskej už menšinovej vládnej koalícii aj s dôvodmi pre obvinenie istých vládnych činiteľov z protislovenskej vlastizrady.

Stanovisko starostu obce Smolninskoje k zastupiteľstvu dňa 7.9.2022 (sorry, meno som v zdroji nedohľadal, nebolo): „V súvislosti s množstvom správ v médiách vysvetľujem, že zasadnutie skupiny poslancov obce Smolninskoje dňa 7. septembra 2022 nemalo povahu zasadnutia Poslaneckej rady obce Smolninskoje. Podľa stanov obce Smolninskoje môže schôdzu Poslaneckej rady zvolávať len prednosta okresu, ktorý oznámi príslušné rozhodnutie všetkým poslancom. Ja, ako prednosta okresu, aj poverený predseda Poslaneckej rady, som na 7. septembra zasadnutie nezvolal a neuskutočnil, nemám nič spoločné so stretnutím v blízkosti administratívneho úradu MO Smolninskoje. Chcem zdôrazniť, že na schôdzi 7. septembra sa zúčastnilo osem poslancov Smolninskej samosprávy z 20 dnes zvolených a konajúcich. Skupina ôsmich poslancov nie je oprávnená rozhodovať a vystupovať v mene Poslaneckej rady mestskej časti Smolninskoje. Stretnutie skupiny poslancov 7. septembra vnímam ako provokáciu a snahu zdiskreditovať ostatných poslancov zastupiteľstva a mňa ako právoplatne zvolenú hlavu obce Smolninsk.” Zdroj: http://www.smolninskoe.spb.ru/

Poznámka editora: Konštatujem nezhodu v počte uvádzaných poslancov. Hoops! Neskôr v rozhovore pre The Insider Palugya spresnil, že za smerovanie dokumentu hlasovalo 7 z 10 prítomných poslancov z celkového počtu 20 obce Smolninské. Otázka: Koľko poslancov je uznášania schopných z celkového počtu 20? Kto zvolal zasadnutie?

Čitateľstvu odporúčam konfrontovať moju správu so správami mediálneho mainstreamu. Zahrajte sa, ako to občas (vždy) robím ja na kontrolórov faktov, ak kto chce fucktov, často z jednej, druhej či tretej strany, ak mi vyjde čas. Zábava. Pridávam svoje: Hmm… a je to tu:

Poslanci, ktorí navrhli obviniť Putina z vlastizrady, boli predvolaní na políciu
Sedem poslancov petrohradskej samosprávy „Smolninskoje“ bolo predvolaných na políciu, aby podali vysvetlenia k protokolu o „diskreditácii“ armády a prezidenta Putina. Mediazona o tom píše s odvolaním sa na jedného z nich, zástupcu Dmitrija Paljugu.
Správa odboru ministerstva vnútra pre centrálny obvod Petrohradu hovorí, že 7. septembra sa mestskí poslanci dopustili „činov smerujúcich k diskreditácii súčasnej vlády“.
Smolninskij poslanci v ten deň informovali, že sa obrátili na Štátnu dumu s návrhom na odvolanie prezidenta Vladimira Putina z funkcie „v súvislosti s velezradou“.
V ich apele sa čiastočne uvádzalo, že Putinovo rozhodnutie zaútočiť na Ukrajinu „poškodzuje bezpečnosť Ruska a jeho občanov“, keďže ruská armáda stráca svoje bojaschopné jednotky a občania sa stávajú invalidmi.
Poslanci tiež upozornili na skutočnosť, že stiahnutie zahraničných firiem z trhu a emigrácia vzdelaného obyvateľstva nemôže „prejsť bez stopy pre ekonomický blahobyt ruských občanov“. https://theins.ru/news/254876

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Správa z 12.9.: Mestskí poslanci z 18 okresov Moskvy a Petrohradu podpísali verejné vyhlásenie požadujúce odstúpenie ruského prezidenta Vladimira Putina.
Dokument zverejnila poslankyňa petrohradskej samosprávy “Semenovsky” Ksenia Torstrem, ktorá zbiera podpisy .
“My, mestskí poslanci Ruska, veríme, že činy prezidenta V. V. Putina poškodzujú budúcnosť Ruska a jeho občanov. Žiadame odstúpenie Vladimíra Putina z postu prezidenta Ruskej federácie!“ vo vyhlásení sa píše. Dokument podpísali dve desiatky poslancov.
Predtým rada poslancov moskovského mestského obvodu “Lomonosovsky” požadovala odstúpenie prezidenta Ruskej federácie . Poslanci mestskej časti Smolninskoje v Petrohrade tiež vyzvali Štátnu dumu Ruskej federácie, aby vzniesla obvinenie z vlastizrady proti Vladimirovi Putinovi s cieľom odvolať ho z funkcie pre vojnu na Ukrajine. Vypracovali protokoly o „diskreditácii“ ruskej armády. Zdroje

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?