Publikované: 25.10.2018

Putinova cena Nohavicovi a Sacharovova Sencovovi

Oleh Sencov je v porovnaní s Jaromírom Nohavicom ľudský šmejd. Pre proti ruskú propagandu a sankcie plus, je každý šmejd  je dobrý šmejd. Európskemu parlamentu to nevadí. Hlavne, že cena ide proti Putinovmu Rusku. A každá taká “cena” je „dobrá“ cena. Výsledok EP a proti ruského brainstormingu v Štrasburgu k proti ruským sankciám, a návrhu práve, ahaže ich, ľudovcov…

Politické a propagandistické zneužitie Sacharovovej ceny režisérovi Olehovi Sencovovi EP za
a/ udelenie samo milosti od hladovky,
b/ ponechanie 60-tich ukrajinských „politických väzňov“, pre ktorých držal hladovku, ich osudu v Rusku.
Myslím tiež slobodne. Ibaže nie ako liberál, ale zodpovedne. Dám to! Nedám? Vyčkám rok. Dávam im ešte rok. A pre seba? Sa uvidí, ako to v tom  „liberálnodemokratickom“ prostredí už priam „na hlavu“ dopadne…
Za seba žiadne proti ruské ani proti bruselské “bum-bum” aktivity neplánujem. Nemám žiadne politické ambície vpravo ani vľavo, ani na východ ani na západ. Takže na cenu to “zaplať pánboh” nebude. :-)
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ep-udelil-sacharovovu-cenu-veznenemu-reziserovi-sencovovi/1679137
Európsky parlament Sacharovovu cenu udeľuje už od roku 1988 vybraným mimoriadnym osobnostiam alebo organizáciám, ktoré bojujú proti netolerancii, fanatizmu a útlaku. Laureát spolu s cenou dostane 50 tisíc eur (zhruba 1,35 milióna korún). Kandidátov môžu navrhnúť politické skupiny alebo najmenej 40 poslancov Európskeho parlamentu.
„Jedno z předních evropských ocenění za lidská práva v minulosti dostali například Alexander Dubček či v roce 1990 barmská disidentka Do Aun Schan Su Ťij. Opoziční aktivistka v minulosti strávila mnoho let let ve vězení.“ Aké pochybnosti sú vznášané voči Su Ťij, ale aj pohľady na činnosť pro utečeneckých mimovládok, vieme…
https://zahranicni.ihned.cz/c1-66309770-evropsky-parlament-udelil-sacharovovu-cenu-za-svobodu-mysleni-veznenemu-reziserovi-sencovovi
Tvrdenie, že Oleh Sencov v boji za ľudské práva „nasadil svoj život“ ako k oceneniu povedal predseda Európskeho parlamentu, je LOŽ! Odporca údajnej anexie Krymu Ruskom vykonáva trest odňatia slobody v trvaní 20 rokov za prípravu pokusu podpáliť kanceláriu vládnej strany Jednotné Rusko na Kryme.
Skúšal to až do krajnosti, ale za tú už nešiel a hranicu života a smrti neprekročil. A ak tvrdí, že jeho proces bol vykonštruovaný, ale to sa v rôznych politikách vždy stáva, tak terorizmus je pokračovaním politiky inými prostriedkami a nástrojmi.
Svietil mu niekto pri tom? Vie, kto, ako to bolo?
Nomináciu 42-ročného Oleha Sencova predložil v septembri v mene frakcie Európskej ľudovej strany slovenský euro poslanec a režimu matrixu proti ruský aktivista Eduard Kukan.
V euro parlamentných voľbách v roku 2019 voľte znova Eduarda Kukana. A prídu ďalšie podobné „ceny“. Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/20946123/sacharovovu-cenu-za-rok-2018-ziskal-oleh-sencov.html#ixzz5UwRpGBgr
Aby bolo jasno, Eduard Kukan, bývalý socialistický súdruh Kukan, dnes liberálny demokrat,  začal svoju politickú a diplomatickú kariéru už v 60-tych rokoch Československa, teda, vie diplomaticky „prechádzať“ aj odlišnými režimami:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Eduard_Kukan
Väzeň Sencov vo výkone trestu odňatia slobody ukončil svoju hladovku preventívne 6. októbra, pretože mu hrozila nútená výživa a keď mu „došlo“ že Putinovými citmi nepohne zrejme dostatočne včas a v predstihu.
Napokon, dobre kontrolovaná hladovka má aj pozitívne účinky na zdravie a dá sa odporúčať všetkým  ľudsko-právnym aktivistom. Či už väzneným alebo na slobode. Iba nemám jasno, za čo Sencovovi udelil EP cenu. Či za proti ruskú diverziu a pokus v spolupáchateľstve o podpálenie alebo odpálenie kancelárie (mal vraj doma pripravené aj výbušniny) strany Jednotné Rusko a ďalšieho ruského spolku alebo za pokus o politické vydieranie, zbabelosť a predčasné ukončenie hladovky, alebo za „umeleckú“ činnosť režiséra; akej hodnoty a kvalít? Chcelo by to anketu. A dôkazy. A artefakty. Ide o zjavne politickú objednávku. O Sencova (cena) ale vôbec nejde.

Inak to ale je v prípade udelenia Puškinovej medaily Jaromírovi Nohavicovi.
Putinova cena, Puškinova medaila, Jaromírovi Nohavicovi

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin udelil pesničkárovi, spevákovi, gitaristovi a textárovi Jaromírovi Nohavicovi, rodákovi z Ostravy, Puškinovu medailu za zásluhy o upevnenie priateľstva medzi národmi a vzťah, obdiv k Okudžavovi a Vysockému…
https://www.aktuality.sk/clanok/635499/vladimir-putin-udelil-jaromirovi-nohavicovi-puskinovu-medailu/
https://zpravy.idnes.cz/rusko-cesko-putin-nohavica-oceneni-dup-/zahranicni.aspx?c=A181024_170220_zahranicni_luka
Tam, u Nohavicu, umelecké slovesné, hudobné, pesničkárske, básnické a prekladateľské dôkazy sú, svedčí o tom aj screnshots a výber niekoľko referenčných komentárov z diskusií (diskusiu k Sencovovmu oceneniu som nenašiel):

Klobúk dolu Nohavicovmu talentu a dielu. Každá minca má ale dve strany:


No, ale ani s Karlom Krylom to vraj vo vzťahu k režimu nebolo celkom kóšer…
Ak režim chcel, našiel si “cestu” k hoci komu.

Trocha vám “skalím” radosť aj Smatanom: Užitočný idiot západného systému matrixu a nástroj protiruskej propagandy, vojnový štváč.
Tento zakladateľ a spolutvorca www.konspiratori.sk a jeho zoznamov, je už tiež na iných zoznamoch…
…aj s komplicmi. Aj pre nich sa dáka “cena” nájde. Ešte to chce čas (však píše pravdu, ibaže nie celú a polopravda je lož):Jaromír Nohavica:

Až mi ju tam připne

Až obuju si ráno černé lakované boty
a v letadle do Moskvy zpiju se zas do němoty,
až k němu přijdu v řadě zasloužilych chlapu,
až přistupi ke mně, potřese mi tlapu,
až mi ju tam připne, to bude vtipne,

vtipne, vkusne a vtipne, až mi ju tam Vladimirovič připne.

Aby všeckym bylo jasne, že mě mají míti rádi,
a že mají držet hubu, když jim něco vadí,
napíšu zas o tom jak to bylo kdysi,
když za váma přišli pro dva tři podpisy,

vtipne, to bude vtipne, až mi ju tam Vladimirovič připne.

Až obuju si ráno černé lakované boty,
i v letadle do Prahy zpiju se zas do němoty,
důstojnosti moje, ty jsi zas dopadla,
nemožu se ráno divať do zrcadla,

vtipne, není to vtipne, když na stáří cosi uvnitř ti chcípne.

Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan


  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?