Publikované: 26.10.2015

Pýcha predchádza pád

Dlhšiu dobu som mlčal a nepísal som na tému slovenskej politickej scény v podstate nič. Nechal som v sebe počas tej doby pracovať impulzy prichádzajúce z médii, od našich politikov, politológov, zo sociálnych sieti, od ľudí, ktorých stretávam a tiež z diskusií. Teraz sa to pokúsim vyjadriť.

Vrcholom tohto obdobia je video z dielne vládnej strany, ktoré presvedčí aj mrtvého o tom, že je živý. Máme “dokonalú” vládu a všetci sa tu máme “dobre”! Dokonca vláda Róberta Fica prevzala v roku 2012 krajinu vo veľmi “zlom” stave. Hotová katastrofa! Pričom Fico s menšou prestávkou vládol od roku 2006. Napriek tomu sa však už teraz máme všetci “lepšie” a preto “budeme” utekať k urnám hádzať hlasovací lístok pre stranu SMER-SD.

Je jasné že takých ľudí bude veľa, ale tak ako sa to zdá byť pre SMER-SD vyhraté teraz, všetko môže byť po voľbách celkom inak a to aj napriek tomu, že im pomáha ešte aj imigračná kríza. Predstavitelia terajšej vlády nemajú problém s tvrdeniami o tom, že nikto okrem nich tu fakticky “nie je”. Opozícia je rozhádaná a oni si môžu robiť čo chcú. Veď nie je to tak dávno, čo v parlamente odznelo, „Vyhraj voľby a môžeš všetko“! Aj keď hovoria o opozícii, ktorá by mohla vládnuť, tak ju nazývajú zlepencom. No po pravde SMER-SD je vlastne tiež zlepenec ešte keď vznikal, len ľudia o tom veľmi nevedia.

Každopádne vyjadrenia a pôsobenie hlavných predstaviteľov vládnej strany mi pripomína ľudí, ktorí už nedokážu vnímať ďalej od svojho nosa a ostatným dávajú len omrvinky, ako napríklad sociálne balíčky. Oni sú proste podľa nich tí najdokonalejší a najlepší pre túto krajinu a iná možnosť proste neexistuje! Ako však hovorí jedno staré slovenské porekadlo : Pýcha predchádza pád!

Ani naše staré mamy nevedeli, akú hlbokú myšlienku dokázali preniesť do tejto doby. A nepochybujem o tom, že sa to opäť potvrdí.

Už som pred tým v jednom blogu spomínal, že ma po prezidentských voľbách sklamal svojím postojom a aktivitou Radoslav Procházka, ktorého som v prvom kole prezidentských volieb dokonca volil. Platí to aj dnes. Netušil som však, že okrem neho to bude neskôr aj Béla Bugár, ktorého som stále vnímal ako politika s nadhľadom. Za posledný pol rok ukázal svoju pravú tvár. Kade chodí, tam útočí na Igora Matoviča. Je jasné, že Igor Matovič je svojská osobnosť, ale od človeka a politika akým BOL Béla Bugár, by som to absolútne nečakal. Obzvlášť ak aj on sám, je zodpovedný za spôsob vládnutia za posledné roky, čo prinútilo aj takých ľudí (nepolitikov) ako je Igor Matovič vstúpiť do politiky. Môže si to vyčítať aj sám predseda Smeru -SD, že aj vďaka jeho vládnutiu má za chrbtom človeka, ktorý mu samozrejme nesedí. Ak sa ešte aktuálne spojil s Lipšicom, je to samozrejme nenávidené spojenie a mnohým, naozaj mnohým veľmi záleží na tom, aby bolo vytlačené mimo hru.

Chcem len podotknúť, že kto vytláča Matoviča spoločne s Lipšicom. Vytláča alternatívu voči terajšej vláde na čele s Ficom, pretože žiadna iná vláda po roku 2016 nemôže existovať pokiaľ bude bez Matoviča a Lipšica.

Jedno je isté, do volieb je ešte nejaký ten čas a kampaň môže premiešať karty. Určite sa netreba nechať odradiť prieskumami,  alebo politológmi. Je dobré, že sa už prieskumy nemôžu zverejňovať 14 dní pred voľbami. Nech ľudia hlasujú naozaj slobodne, bez nejakých manipulácií.

Pevne verím, že voľby dopadnú dobre.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?