Publikované: 31.03.2014

Pýcha priniesla pád…mnohí cítia zadosťučinenie

Robert Fico zažil na vlastnej koži porážku…a určite cíti beznádej a vnútorné zúfalstvo. Cíti presne to, čo zažívali mnohokrát jeho najbližší, ktorým sa otočil chrbtom…ľudia, ktorí mu pomáhali a na ktorých zabudol…tak ako som to už písala mnohokrát, Božie mlyny melú pomaly ale isto…

Nie je to len prehra Roberta Fica, úsmev na tvárach zamrzol aj ľuďom, ktorí mali vysoké ambície a už vopred rozdelené posty. Zmena sa nekoná…Kto druhému jamu kope, sám do nej padá…vykopali mnoho jám a jedna veľká ich pohltila. Možno stačila odpoveď na jednu banálnu otázku, či bol v konšpiračnom byte, alebo nie…Gorila ľudí právom nahnevala a zaslúžili si odpoveď. Klamstvo sa nevypláca…a zahmlievanie tiež nie…ale aj radcovia robia chyby. Politicky nahý nebol…ako to vždy tvrdil, ľudia nepoznali mnohé odpovede a takto mu to spočítali. Aj ja som volila Andreja Kisku…mala som totiž plné zuby tej večnej zloby a chybných krokov, ktoré nás stáli mnoho…

Premiér by mal porozmýšľať aj nad tým, kým všetkým sa obklopil. Sú to namyslené stvorenia bez štipky pokory, pasujú sa do pozície „nadľudí“ a to vyšlo Roberta Fica príliš draho. Svoj sen si už nesplní…v ďalších prezidentských voľbách, keď Smer bude pokračovať v takej politike akú robí, už ani tá strana možno nebude.

Marek Maďarič si sype popol na hlavu právom…no Robert Fico by mal jeho prípadnú demisiu prijať, bez ohľadu na to, ako dlho vzájomne spolupracujú. Tento človek totiž už dávno zabudol, odkiaľ vzišiel…a nie je na vine sám. Premiér má pri sebe najbližších, (ktorí patria k jeho “ústam”) a  ktorí ho presvedčili o jeho genialite, lebo sami sa tak cítia…sami bažia po veľkej sláve…a tie ťahy smerom von k novinárom boli úplne nešťastné. Jeho priateľ, ktorý tu už nie je, ho na tých ľudí viackrát upozornil, veď ublížili aj jemu…no nedal si vraj povedať a tu má výsledok.

Ak nevymení zopár ministrov, ktorí ani len netušia, aké problémy má rezort ktorý riadia, v parlamentných voľbách môže utŕžiť Smer veľkú porážku…sponzori si nájdu inú „politickú obeť“ a bude po strane…a tak ako som už písala, rok na to si už nikto na Roberta Fica ani nespomenie. Má to vo svojich rukách…má šancu sa pozbierať…chce to ale radikálne personálne kroky.

Ľudia nechcú arogantné individuá, ľudia chcú chlieb, prácu a dôstojný život a ten im doposiaľ nikto nezabezpečil. Zosadnite z trónu a začnite cítiť potreby bežného obyvateľstva. Drahé hodinky, autá, domy, byty, jachty sú len na príťaž…chce to zmenu myslenia, chce to viac citu a dobrej vôle, ak vám ešte nejaká zostala.

Andrej Kiska má jedinečnú šancu ukázať, či to myslel naozaj dobre…musí si však dať pozor na to, na čom teraz pohorel Robert Fico, na ľudí ktorými sa obklopí a nesmie zabúdať na to, že aj oni budú mať svoje záujmy a v snahe ich plnenia budú schopní ho presviedčať o tom, že je najlepší, najmúdrejší, najdokonalejší…no to nie je a na to nesmie zabúdať, je len bežný smrteľník z mäsa a kostí. Každý človek by si mal zapamätať svätú pravdu…a to, že pýche predchádza pád a tiež, že popol si a na popol sa raz obrátiš…a to platí bez výnimky pre všetkých…

  • SlabéVýborné (+20 skóre, 20 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    lidi jsou bestie a zvlast ti, kteri jsou bez chrbtove kosti, tim nemyslim jen Fica, ale treba Miklosa, ktery opravdu neni svaty a pritom si hraje na Boha. Mame problem a to romsku mensinu, ktera nepracuje a spouste lidi to vadi a sestupuje na jejich uroven. Nevidi duvod pracovat, na co, kdyz staci volit Fica a ten to nejak vybavi.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?