Publikované: 01.02.2014

Quo vadis, KDH?

Otázku, ktorú Peter položili Kristovi, otázku “Kam kráčaš” by si dnes malo opakovať KDH dennodenne. Svojou neustálou prelietavosťou medzi ľavicou a pravicou, túžbou po moci, vplyve a benefitoch, neschopnosťou sa jednoznačne rozhodnúť vytvárajú nebezpečný model správania sa. Je to podivný mix oportunizmu, svätuškárstva, falošnosti, zbabelosti a chamtivosti, správanie ktoré by človek čítajúci Bibliu, slová Ježiša Krista nikdy neprisúdil kresťanskej strane.

Možno by si mnohí príslušníci mohli pripomenúť myšlienky , ktorými sa zaklínajú. Ježiš Kristus povedal: “ Mamon. Neshromažďujte si pokladov na zemi, kde moľ a hrdza kazí, a kde sa zlodeji prekopávajú a kradnú; ale si shromažďujte poklady v nebi, kde ani moľ ani hrdza nekazí, a kde sa zlodeji neprekopávajú ani nekradnú; lebo kde je váš poklad, tam bude i vaše srdce.”. Keď si pozriete ako sa dávajú do spolku s ľuďmi opačnej politickej orientácie, nič iné ako prospech v tom nie je.

Čo poctivejšie z tejto strany utieklo. Hodnotovo orientovaní ľudia ako Čarnogurský, Paľko, Mikloško sú preč. Moderní konzervatívni politici ako Procházka, Lipšic alebo Žitňanská odišli tiež. Ostal iba vyprázdnený balast, ktorého stabilná voličská základňa im dáva možnosť nestrachovať sa o parlamentnú budúcnosť a starať sa výlučne o vlastné kšeftíky.

Tvár dnešnej KDH je fádna, šedivá, nezaujímavá. Pre normálneho voliča prakticky nevoliteľná. Nakoniec, ak by som bol rozmýšľajúci volič, nevedel by som koho volím. Je to ľavicová strana? Však po krajoch veselo komunikujú a spolupracujú so Smerom. Alebo pravicová, ako sa tvári vedenie strany? KDH sa ozýva len pri agende, ktorá je pre jej ovečky podstatná. Stačí počúvať kázanie v kostoloch RKC a človek hneď zistí, čo bude KDH presadzovať… Nič iné ako pragmatizmus to však nie je. Ľudia, ktorí podľa Kristovej cesty nežijú nemôžu myslieť vážne ani tie tzv. kresťanské témy v politike.

Výrazom tejto zmätenosti, neschopnosti alebo neochoty robiť reálnu konštruktívnu politiku je aj nominácia Pavla Hrušovského ako kandidáta Ľudovej platformy za prezidenta. Nie som úplný nihilista, keby postúpil do druhého kola, volil by som ho ako opozičného kandidáta. Faktom však je, že pre mnohých voličov bude práve táto osoba dôvodom aby ostali doma. KDH ho presadila napriek odporu svojich partnerov len ako oportunistický stranícky krok, bez ohľadu na možnosti jeho zvolenia, bez toho aby sa vôbec nejako zaujímali o mienku voličov. Svojou dlhoročnou kariérou Hrušovský dokazuje, že je všetko možné, len nie človekom, ktorého by si mohlo Slovensko vážiť a ktoré by zjednotil. Svojou ochotou “dohodnúť sa” je skôr rizikom, že nebude nadstraníckym arbitrom, ale obyčajným prisluhovačom vládnej moci. Nakoniec aj jeho volebná kampaň odštartovala viac ako podivne.

V posledných dňoch sa stalo viac udalostí. Vyšli prvé prieskumy verejnej mienky a ako reflexiu na netrieštenie opozičných síl odstúpil aj prvý kandidát, Peter Osuský. Z prieskumov zároveň vyplýva, že voliči KDH aj tak volia Hrušovského len asi tak na polovicu, voliči druhých strán Ľudovej platformy o neho ani nezavadia. Maďari volia svojho kandidáta a SDKÚ si vyberajú z trojice Kiska, Kňažko a Procházka. Ak strany Ľudovej platformy hlásajú, že ich spoločné puto sa vinie cez obhajobu tradičných hodnôt s presadzovaním pravicovej ekonomickej politiky, tak jediným konzervatívnym kandidátom s liberálnymi postojmi je z tejto trojice len Rado Procházka.

Túto skutočnosť si uvedomilo viac ľudí aj aktivistov a preto sa objavila výzva na odstúpenie Pavla Hrušovského z kandidátky. Myslím, že strane Most-Hid ani SDKÚ za “našim Paľkom” ľúto nebude a je to teda len a len rozhodnutie KDH. Aj keď mnoho voličov KDH bude voliť skôr zakladateľa Čarnogurského, ďalší z radov KDH – Procházka, je viac ako dobrou a dôstojnou náhradou. Myslím, že po dlhej dobe by KDH prejavilo zmysel pre realitu a ukázalo, na ktorej strane skutočne stojí. Či na strane opozície, alebo je jej principiálnosť ukradnutá a bude robiť vlastnú oportunistickú politiku. Politiku, kde vládnutie a profitovanie s kýmkoľvek je cieľom.

Chcem veriť, že v KDH ostali ešte rozumne uvažujúci ľudia, že pochopia márnosť snaženia pri presadzovaní kandidátky Hrušovského a že sám Pavol Hrušovský urobí štátnické gesto. Že odstúpi. Tak mu Pán Boh pomáhaj…

 

Zdroj :
http://www.blogovisko.sk/kolaborant-komunistov-hrusovsky-za-prezidenta-to-snad-nie.html
http://www.blogovisko.sk/plagat-hrusovskeho-zatial-najvacsi-preslap-prezidentskej-kampane.html
http://www.blogovisko.sk/vazeny-pan-hrusovsky-odstupte-uz-je-cas.html

  • SlabéVýborné (+40 skóre, 50 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?