Publikované: 13.02.2019

Quo vadis, papa František?

Pápež František sa na návšteve v Abú Dhabi písomne prihlásil k deklarácii o spolunažívaní a bratstve. Súčasťou tohto dokumentu je aj prehlásenie Katolíckej Cirkvi, že ,,je Božou vôľou v jeho múdrosti, aby existovali na zemi rôzne náboženstvá a pluralizmus (vo viere).”
https://www.svetlosveta.sk/slider/moze-cirkev-podpisat-ze-boh-nechce-aby-kazdy-uveril-v-jezisa-krista/?fbclid=IwAR39k_Zunj6ZS4Mz7Hv5c_4R_iwlifk0jaQk1XBJV51KgWYz-SMvD1YgBUQ
https://onepeterfive.com/schneider-christian-god-willed/

 


Dnes je už ale aj problém: Ktorá je ktorá a pravá?
“Jeden sa nerodí ako kresťan, ale človek sa stáva kresťanom” ( Apol. , 18, 5). Kresťanstvo pozná a hlása krst vodou, prijatím viery a dokladaním skutkami. V lone židovstva sa zrodilo kresťanstvo.
V 7. Storočí prišiel eklektický islam (náboženstvo so židovstva a kresťanstva ukradnutými a pomiešanými personáliami a ideológia v jednom) a vrazil klin medzi židovstvo a kresťanstvo.
Islam tvrdí, že všetci ľudia sa rodia ako moslimovia.   Allah ale nerovná sa židovský ani kresťanský (tautológia) Boh. Jediný Boh má svoj „volebný program“. Dal ľuďom slobodnú vôľu. A Syna. A Ducha svätého. Je na slobodnej vôli, kto sa k akej viere a ktorému Bohu a božstvu prihlási.
Katolistický vatikánsky ekumenizmus, porovnateľný s hnutím Pacem in Terris, kolaborujúcim s totalitným režimom je scestný, heretický. Hlása zjednotenie polyteizmu. Výsledok? Sústavné pokračovanie rozkolu kresťanských cirkví, boj kresťanských doktrín (katolicizmus verzus protestantizmus) a už tisícročné oddelenie východného a západného kresťanstva, naostatok tiež ďalší rozkol východnej cirkvi pravoslávia aj v dôsledku zhubného prepojenia svetských politík s náboženstvom.
Prezident Petro Porošenko tento rok na jar prirovnal autonómiu pravoslávnej cirkvi kyjevského patriarchátu k členstvu krajiny v Severoatlantickej aliancii a Európskej únii. Obvinil Kremeľ, že používa Cirkev ako nástroj svojho vplyvu na Ukrajine:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/pravoslavi-cirkve-ukrajina-rusko-rozkol-klatba-porosenko_1810120913_och
Proces vnútorného rozkolu tradicionalistov verzus ľavicoví liberáli a progresívci už prebieha aj vo vnútri Vatikánu.
Ak ste skutočnými kresťanmi, na ekumenizme svoje kresťanstvo nestavajte.
Prídu a prichádzajú falošní proroci aj s tých najdôveryhodnejších miest a kruhov. Svoje kruhy si nenechajte miešať:
„Preto vyjdite spomedzi nich a oddeľte sa, hovorí Pán, nečistého sa nedotýkajte a ja vás prijmem.“ Korintským 6:17
Prichádza Progresívne Slovensko a jeho filiálka: Progresívni veriaci. Pod svoje “krídla” vtiahnu slabšie kresťanské typy, nalomené neomarxizmom novej ľavice. Vedzte, že: Kresťanstvo nie je pravicové ani ľavicové, konzervatívne ani liberálne, pokrokové ani fundamentálne, rigidné ani progresívne. Kresťanstvo JE. Už dve tisícky rokov. A ním ostane. Až do konca dní…
S nami alebo bez nás.
Sväté Písmo nie je záložka do dverí, ani ťažítko, ani dekoratívum do vitríny.
Je zbraň proti zlu. Slovo.
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?