Publikované: 21.12.2020

Rada advokátskych komôr Európy píše Matovičovi

„Vaše kroky smerujú k rozpadu právneho štátu. Znižovanie štandardov nezávislosti sudcov a advokátov je často znakom rozpadu právneho štátu.“
Napísal to predseda Rady advokátskych komôr Európy (CCBE) Ranko Pelicarić v liste, ktorý zaslal predsedovi vlády SR Igorovi Matovičovi (OĽaNO).

Pelicarić vyjadril podporu nezávislej advokácii na Slovensku a apeloval na zachovanie nezávislosti advokátskej samosprávy aj v oblasti disciplinárneho konania voči členom advokátskeho stavu. Informovala o tom Slovenská advokátska komora (SAK) na svojej internetovej stránke:
https://www.sak.sk/web/sk/cms/news/form/list/form/row/392489/_event
Zmieňuje sa o Najvyššom správnom súde a prevzatí disciplinárnych právomocí. Disciplinárne konanie vedené proti advokátom má dnes v rukách dvojstupňový disciplinárny senát Advokátskej komory. Riadi sa disciplinárnym poriadkom SAK.
Ministerka Kolíková pripravuje ústavnú zmenu: zásah do disciplinárneho poriadku Slovenskej advokátskej komory a ingerenciu Najvyššieho správneho súdu.
Poznámka editora: Áno, je treba sa pozrieť aj na advokáciu. Ex offo je pre chudobu. Ostatok pracuje za nadštandardné palmáre. Vyhovuje im dĺžka konania, v osobnom zištnom záujme ju predlžujú…
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-586
S odkazom na list to majú za svoju slobodu a nezávislosť a klientsky záujem aj darebákov. Máme to v priamom prenose.
Advokácia je chorý prvok systému spravodlivosti.
Pokoj vám: Najvyšší správny súd je štandardný prvok systému spravodlivosti a špecializovaného práva a justície. Jeho zriadením sa nedeje nič, čo by bolo v rozpore s demokraciou a právnym štátom podľa princípov a hodnôt EÚ.
Výrok z listu v perexe článku je lož. Advokáti sa boja o svoje kráľovské príjmy.
Prosto nechcú, aby im ktokoľvek “zvonka” rušil ich spokojne chrochtajúce vnútorné kruhy. Advokácia je úžasný biznis. Vie to aj Lipšic. Hmm…
Zaujímavejšie bude sledovať, aký postoj zaujme SAK k oprávneným záujmom covidom a núdzovými opatreniami (núdzový stav podľa Z.č. 227/2002 Zb.) poškodených fyzických a právnických osôb, zmierneniu následkov a ich odškodneniu verzus štát a pribúdajúce žaloby.
Potom sa postavím aj za advokátov…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?