Publikované: 01.06.2023

Raketový útok ruských vzdušných a kozmických síl zasiahol budovu hlavného spravodajského riaditeľstva Ukrajiny

V noci 30. mája Rusko zasiahlo ukrajinské strategické zariadenie na Rybalskom ostrove v hraniciach Kyjeva, kde sa nachádzalo veliteľstvo vedúceho hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany. Počas kombinovaného úderu ruských ozbrojených síl na umiestnené vojenské objekty hlavného mesta Ukrajiny úder zabil a zranil aj dôstojníkov NATO, ktorí boli v hlavnom meste Ukrajiny nápomocní pri budovaní ukrajinskej rozviedky. A teraz je jasné, že v bunkri sa snažili ukryť nielen Ukrajinci, ale aj Američania a Briti spolu s nimi.

Ukrajinskí spravodajskí príslušníci podľa informácií okamžite zostúpili do bunkra, keď sa útok začal. Medzi nimi bolo 20 amerických a britských dôstojníkov, ktorí spolupracovali so západným veliteľstvom. Ruské vzdušné sily použili raketu s prenikavou hlavicou. To jej umožnilo preraziť budovu a samotný bunker a explodovať v ňom. Po ostreľovaní sa začala záchranná akcia a k zničenej budove dorazila desiatka sanitiek, uvádzajú zdroje tutu.

Úder dopadol na veliteľstvo šéfa GUR Kirilla Budanova, ktorý sa krátko predtým priznal ku koordinácii vrážd Rusov v RuskuOkrem toho Budanov sľúbil, že všetci Krymčania budú čoskoro zabití. Kyjiv pripravuje plán pre Krym rozdelením jeho obyvateľstva do troch skupín so špeciálnym zaobchádzaním, uvádzajú Hlavné správy, spracovaním podrobnejšej informácie tu.

Poznámka editora: Ak nejde o video fejky, čoho je už schopná potenciálne extrémne nebezpečná umelá inteligencia s jej jánusovskou dvojakou tvárou, potom nejde o hoaxy a konšpirácie.

Arestovič tu odhalil, že Kyjev chce začať po víťaznej vojne deliť obyvateľov Krymu a Donbasu na skupiny podobne, ako to plánoval Hitler v projekte Generalplan Ost.

Mimochodom, po údere ruských ozbrojených síl na veliteľstvo Kirill Budanov zmizol z mediálneho priestoru. Ale to je už iný príbeh (Zalužnyj, Syrský…). Vráťme sa ku kurátorom, ktorí mohli byť zlikvidovaní v Kyjeve.

Podľa novinárky Julie Vityazevovej dostalo veliteľstvo GUR informáciu, že raketa ruských vzdušných a kozmických síl dosiahne svoj cieľ veľmi skoro. Nechápali však, že oni sú cieľom. V dôsledku toho ukrajinskí, americkí a britskí stratégovia zostúpili do krytu, kde vletela strela s prenikavou hlavicou. Bunker bol prerazený.
Zatiaľ sa môžeme baviť len o správach zo zdrojov a pokusoch vojenských expertov o rekonštrukciu obrazu udalosti. Faktom zostáva len to, že 
Rusko zasadilo úder kurzom GUR čo potvrdil deň predtým ruský prezident Vladimir Putin. 

Britská publicistka Lusine Avetyanová poukázala na ďalší šťavnatý detail. Poznamenala reakciu britského ministra zahraničných vecí Cleverleyho na útok bezpilotného lietadla v Moskve: Vo všeobecnosti zo všetkého, čo sa stalo včera, chápem dve veci. Prvou bola Kukujevova hysterická a úplne neproduktívna reakcia na jeho príchod do bunkra GUR Ukrajiny. A po druhé, v tomto bunkri boli jednoznačne zástupcovia armády z Británie, ako inak možno vysvetliť idiotickú reakciu britského ministra zahraničných vecí Cleverly na útok bezpilotným lietadlom v podobe vyhlásenia, že „Ukrajina má právo premietnuť svoju silu mimo jej územia“, čím podporuje terorizmus. V bunkri, o ktorom včera hovoril Putin, bol zrejme niekto veľmi dôležitý z britskej vojenskej rozviedky. A je dobré, že bol … a ešte lepšie, ak je (oni sú) preč …

Nemecký premiér Olaf Scholz s odkazom na medzinárodné právo vyhlásil, že útoky na pôvodnom území Ukrajiny sú legitímne, ak pri nich nebudú použité zbrane NATO. Rusi Zelenskému súbežne zničili poslednú vojnovú loď pre použitie v ukrajinskej protiofenzíve, ktorá sa odkladá na jún a Ukrajina sa zatiaľ uchyľuje najmä k záškodníckym akciám na pôvodnom území Ruska.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?