Publikované: 15.10.2015

Reakcia na článnok 10 politikov, ktorým v parlamente zvoní umieračik

Aj keď je do volieb relatívne ďaleko, pol roka. Ešte tu budú Vianoce – čas pokoja a Silvester – čas nových predsavzatí. A skutočne drsná kampaň sa začne dva mesiace pred voľbami. Napriek tomu  v médiách, internetových portálov už vychádzajú články ako napr. http://www.aktuality.sk/clanok/305495/desat-politikov-ktori-sa-s-miestom-poslanca-definitivne-rozlucia/. Novinári a politológovia sa zahrali na veštcov. Tento článok nazvali prestížne Ktorému poslancovi zazvoní umieráčik? Rovnako si dovolím sa zahrať na proroka aj ja. Irituje ma, že tam dali Mariku Ritomskú, a nedoplnili to ešte menami, ktoré by mohli prichádzať do úvahy, že aj im možno zazvoní umieráčik – ten parlamentný.

Prv ako prídam mená politikov, ktorým zazvoní umieráčik, vložím tu odkaz na dve staršie články ktoré som napísala pred predčasnými marcovými voľbami 2012. Hodnotím tie články, že boli dosť presne, vyšli mi – moje úvahy. Keď budete čítať tieto moje dva články, musíte chápať, že vtedy som mala iné vedomosti, bola iná situácia, a že dnes sa veci pohli iným smerom. Je to najmä z hľadiska, že som dosť priaznivo písala o strane Sdkú – DS, dokonca mám tam fotku s pánom Frešom, dnes by som už túto fotku nedala a z facebooku som ju stiahla. A rovnako som písala priaznivo aj o Matovičovi, klube Olano. Bohužiaľ, aj táto strana ma sklamala. Pre ľudí nerobia nič. Pre ich neochotu spolupracovať odišla aj poslankyňa Marika Ritomská.

Odkaz na prvý článok: http://zavacka.blog.sme.sk/c/290106/SDKU-DS-ako-potapajuci-sa-Titanic-a-mozny-odchod-L-Zitnanskej.html

Odkaz na druhý článok: http://zavacka.blog.sme.sk/c/285164/Dokedy-bude-uMatovic-ovci-podcenovani.html

Roztredila som strany do troch skupín:

A, Podľa môjho názoru, umieráčik neodzvoní týmto stranám: Smer, Kdh, Most – hid.

B, Podľa môjho názoru umieráčik stopercentne odzneje Sdkú- DS -  pre kauzy ale aj diktátorské maniére P Freša.

C. Umieráčik môže odznieť strane Saske, ktorej podľa preferencii odňal Skok apsoň  2 – tri percentá s jej šéfom Chrenom. Umieráčik môže odznieť aj Igorovi Matovičovi Olano a jeho politickému súpútnikov Lipšicovi s jeho stranou Nova. Podľa politických preferencii tieto dve strany nedosahujú požadovaných sedem percent.  Voliči týchto dvoch strán sú zrejme sklamaní zo spojenia sa týchto dvoch kedysi rivalov, a dnes “kamarátov”.

Môže umieráčik odznieť aj Marike Ritomskej s jej novo zakladajúcou stranou SPS – Strana práce Slovenska? Podľa médií, neprajníkov a skeptikov, ÁNO. Podľa môjho názoru tak na 50 percent áno, na 50 percent sa má šancu dostať do NR SR.

Prečo? Čo je na tejto malej štíhlej blondínke, matke štyroch detí také zvláštne? Okrem toho, že „omylom“ hlasovala za Ficov vládny program – vysvetlila som to, že chyba bola v Paškovi, ktorý nových poslancov nepoučil ako majú hlasovať. Alebo že „škandalózne“ odišla z Olano? Alebo má silné proruské zameranie alebo že dala napadnúť prezidentské voľby za neplatné? A bulvár Topky priniesli nadpis že Poslankyňa Ritomská sa zbláznila, nie je prvý apríl?

Poslankyňa Marika Ritomská je známa svojim bojom proti bossingu a mobbingu na pracovisku. Niekoľko televíznych a rozhlasových relácii jej na túto tému dalo priestor. V čase písania tohto článku mi Marika práve volala, bola v teréne,  riešila istú pani, ktorá mala exekúciu. Podala sťažnosť na exekútora exekútorskej komore. Ale tam od Mariky požadovali notársky overený podpis. Takže Marika bežala na magistrát mesta Bratislavy, v čase keď veľa poslancov obeduje v drahých reštauráciách.

Spomínaní páni sú na listine ohrozenia preto, lebo pre ľudí nerobili nič. Čo je ich slabina. Ale ich silnou stránkou sú peniaze – financovanie volebnej kampane a mediálna podpora. A Marika Ritomská je preto – jej slabina – nedostatočná mediálna podpora, obyvatelia Slovenska nie všade o nej vedia, ako pomáha ľuďom. Ale zase existuje aj slovná reklama, ako pomáha ľuďom. Môže to prerásť do rozmerov, že sa aj dostane do NR SR. A má aj šancu sa stáť prekvapením volieb 2016. Ale musí to spĺňať podmienku, musí ju poznať dostatočné množstvo ľudí, najmenej 100 000. Veľa ľudí je aj skeptických, ohŕňajú ústami, keď pýtam od nich podpisy pre Mariku, že ďalšia politická strana?  Ale to vyplýva z ich nevedomosti a znechutenosti. Ale bachá! Sú aj reakcie ľudí, ktorí s radosťou podpíšu, buď Mariku poznajú alebo ich oslovil jej program ochrana slabších.  Silnou stranou Mariky je zase čaro jej osobnosti a pomoc ľuďom.

Niekto mi povedal, že Marika Ritomská by mala byť prezentovaná aj na dedinách, že mnohí ľudia nemajú prístup ku netu. Ale tak to bolo asi pred desiatimi rokmi. Dnes už aj 60 ročná imobilná tetka žijúca 1 km od dediny je pripojená na net. A tá tiež veľmi podporuje Mariku. Zo svojej stoličky a malej izbičky bola schopná jej zozbierať okolo 150 podpisov.

Podľa môjho názoru je zvolenie Mariky do parlamentu v 2016 pol na pol. A nie je o nič na tom horšie ako Olano. Pri sčítaní kladov a záporov, je to rovnaké. Dokonca by mohlo dôjsť, že Marika odoberie klubu Olano – jedno, dva, tri aj viac percent..

Nebudem však písať, že Marika sa stopercentne dostane do NR SR. Lebo keby nebola zvolená, tak by to bolo na smiech. Preto iba píšem, že má šancu sa dostať. A jej znovuzvolenie závisí od vyspelosti tohto národa, či chcú žiť v pracovnom otroctve alebo nie. Aj Marikiny  nepriatelia musia uznať, že je veľmi pracovitá a veľmi bojuje za ľudí.

Pri parlamentných voľbách mala Marika Ritomská 1764 preferečných hlasov. Z Kdh mal ešte menej poslanec Alolz Přidal, ten mal 1687. Keby to bolo teraz, tak Marika by mala už omnoho viacej hlasov, narozdiel od p. Přidala, ktorý mal možnosť v politike si získať aj viac hlasov, za niekoľko volebné obdobie čo derie poslanecké lavice

http://www.aktuality.sk/clanok/202971/tabulky-zoznam-150-poslancov-v-nr-sr-po-volbach-2012/

 

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?