Publikované: 12.11.2020

Referendum o predčasných voľbách a rybičky

Matovičovci chcú (Kolíková) otvárať Ústavný Zákon č. 227/2002 Zz. v časti Núdzový stav pre rozšírenie svojich „obmedzených možností“
Preložené cez slovenský „gúgl“: Slovenská vláda potrebuje viac práv a slobôd pre obmedzovanie slobôd a práv občanov Slovenska.
Matovič na to potrebuje utajovaných odborníkov, ktorí súhlasia s jeho vôľou; ale “tí sa rozplynuli, sú fuč!” Hmm…

                 

Samozrejme im to prejde, majú ústavnú väčšinu. Samozrejme, urobia to ako vždy v skrátenom legislatívnom konaní. Lebo núdzový stav.
Neprešiel návrh na odvolanie Matoviča ani Kollára, koalícia si ich podržala.
Návrh opozičného Smeru na odvolanie Matovičovej vlády ústavnou koaličnou väčšinou s 95 hlasmi neprejde. Koalícia podrží samú seba. Ako vždy.
Predčasné voľby znamenajú rozbitie koaličnej väčšiny s účinkami a efektom nad rámec parlamentnej demokracie (non consens) a odstránenie porúch právneho štátu novým rozdaním kariet.
Bývalý predseda Ústavného súdu Ján Mazák vyhlásil, že porušenia Ústavy SR sú v podobných situáciách (zákon) prípustné.
Ombudsmanka zasa, že základné ľudské práva a slobody sú porušované “len trochu”.
Zhromaždenia 17. novembra budú podľa Matoviča a jeho ministra obrany v súlade s uvedeným zákonom a núdzovým stavom rozohnané.

Poznámka k núdzovému stavu (priamy súvis s predošlou vetou, konštatovaním): Po výsledkoch troch testovaní už mohla a mala vláda prejsť z režimu dikcie Ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu č. 227/2002 Zz. v časti núdzový stav do režimu Zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia č. 355/2007 Zz. v právomoci Úradu ochrany verejného zdravia (ÚVZ) pod správu ochranných opatrení nariaďovaných a regulovaných regionálnymi úradmi verejného zdravia…
To znamená iné opatrenia v pásme severu a severozápadu plus horná Nitra a Dunajská Streda a iné pre Bratislavu a „zelenší“ stredo-južný pás Slovenska…
Namiesto toho, Matovič chce predĺžiť 45 dňový núdzový stav podľa Z.č. 227/2002 Zz., až na dobu ďalších 90-tich dní, čo je maximálny možný limit podľa tohto zákona.
Podmienky pre nastolenie núdzového režimu na území celého Slovenska neboli splnené a ochranné opatrenia, celoplošne obmedzujúce základné ľudské práva a slobody, vykazujú až známky rozporu s dikciou tohto zákona a Ústavou SR. Porušuje sa zásada proporcionality.
Tvrdšie a prísnejšie opatrenia by mali byť zavedené len vo vybraných ohniskách covid nákazy.
Tento nesúlad s Ústavou SR a medzinárodnými dohovormi a dokumentmi o ľudských právach a slobodách potvrdili Róbert Fico a Marica Pirošíková, obaja kvalifikovaní odborníci na ľudské práva, s praxou zástupcov Slovenska na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu.
Poznámka: Ústavný súd koná len na podnet, nie ex offo a lehotu na vybavenie podnetu má 10 dní len v prípadoch ohrozujúcich majetok, zdravie a život.
Núdzovým stavom a ochrannými opatreniami boli spôsobené aj hmotné a nehmotné škody dotknutým osobám, ktoré podľa zákona 227/2002 Zz. bude štát ako povinná osoba musieť uhradiť. Ak nie sám, tak súdnou cestou. Toto právo chcel Matovič v zákone obmedziť alebo zrušiť.
Pripravujú sa hromadné súdne žaloby v časti ľudské práva a slobody plus hmotné a nehmotné škody aj v opore o európsku legislatívu, za škody spôsobené núdzovými opatreniami podľa Zákona č. 227/2020  Zz. od vyhlásenia núdzového stavu na Slovensku v marci 2020.
Konštatujem, že Matovič je diktátor. Slovenská vláda pracuje príliš samostatne až svojvoľne, a až príliš “tvorivo a kreatívne“.
Pozor! Konštatujem sociálno-psychologický a individuálny stav podriadivosti a zvykania si na stav núdze a nástup štokholmského syndrómu. Už len tu i tam náznaky odporu. Bez obáv, Matovič a jeho vláda to zvládnu. Iba nesmú pripustiť stav pouličného chaosa a odporu.

Fico sa vás (nás) na tlačovke (TA3) spýtal:
https://www.ta3.com/clanok/1196549/tb-predsedu-smeru-sd-r-fica-o-predlzeni-nudzoveho-stavu.html
Ste za predčasné voľby prostredníctvom referenda?
Predbežné vyhodnotenie ankety prostredníctvom fejzbúku:
https://www.facebook.com/groups/545605915573140/?multi_permalinks=2129431683857214&notif_id=1605111686995709&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif
https://www.facebook.com/groups/993097534413323/permalink/1517846241938447/?comment_id=1517863971936674
https://www.facebook.com/groups/785782602229982/?multi_permalinks=846256286182613&notif_id=1605114562996535&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif
https://www.facebook.com/groups/LSNS.Marian.Kotleba/permalink/4641552132553659/?comment_id=4644147232294149
https://www.facebook.com/groups/povstalci/?multi_permalinks=1729422493888093&notif_id=1605113008332272&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif
Pre nezaregistrovaných na fejzbúku sú tieto (anketa) a mnohé iné informácie neprístupné. Myslia si, že ich majú dosť a vôbec netušia, že to nie je pravda.
Anketa beží ďalej, hlasov za (áno) pribúda
Stovky ÁNO, tvoria viac ako 98 percent odpovedí, ostatok som zablokoval, lebo kecy mimo a od veci a smog. Nešlo mi o diskusné fórum ale stručné odpovede áno-nie.
               

Fejzbúk sa už toho na túto tému natáral dosť. A pred bránkou sa toho od volieb už navyprávalo, až hanba! Už to konečne do nej kopnite, lebo vás, nás, táto vláda zomelie na kostnú múčku pre rybičky.
Fejzbúk nie je celoplošná a len referenčná vzorka len pre fejzbúk. Nezakladá prekrytie a zhodu s výsledkami reálneho referenda. Fejzbúk ale poskytuje viac info pre súvahu vecí, než len médiá…
Chronické politické výzvy na zjednotenie spoločnosti majú pozadie a mocenské centrá: USA, EÚ, prezidentka, Matovič, Kollár, Fico, Pellegrini…
Za daného stavu vecí spôsobu vládnutia tohto „valca“ je úplne jedno, kto už konečne „stlačí gombík“. Meškáte, ľudia, meškáte! Doplácame na to všetci! Nie som politik ani straník. Ani vľavo ani vpravo. Priamo. Rovno. Dopredu. Vedený úplne inak než bežný populačný občiansky a politický štandard. Nepíšem čo kto chce ale čo by mal čítať a čo by  ste mali vedieť… (kto ma nečíta, má smolu, na čo doplácame každé štyri roky všetci).
V celkovom priereze vládneho aj opozičného politického spektra vládne nám až na zanedbateľné výnimky polovzdelaná a nedovzdelaná luza. Ak sa nebude dať inak, lebo lepšie výsledky v stave mentálnej a etickej výbavy prípadných nových poslancov, parlamentné voľby nevydajú; treba to tam aspoň rozsadiť ako v školskej triede.
V dôsledku ochranných núdzových opatrení upadá aj beztak padajúca úroveň vzdelávania a vzdelanosti. Vzdelanie je jednou z najvyšších ľudských hodnôt.
Som za predčasné voľby. Na anketu odpovedám jednoznačne ÁNO.
Samozrejme, že Fico sa znova chce dostať k moci. Ale kto by nechcel? Je ale na voličstve, ako naloží so zložením Národnej rady Slovenska.
Tu niet inej ústavnej možnosti. Na toto nech „ulica“ v našich, ešte akých-takých, pseudo demokratických pomeroch ale už nie právneho štátu, aj fejzbúk, zabudne. Vláda ulice je vládou Chaosa.
Fejzbúk nech radšej premýšľa nad organizáciou petičnej akcie za referendum o predčasných voľbách v komunikácii s jeho garantom a iniciátorom, stranou Smer. To je jedna z hlavných sociálnych a komunikačných funkcií sociálnych sietí…
Poznatky k jednote a zjednoteniu. Vylúčené. Individualizované centrá “zjednocujúcich lídrov” len za seba a len pre seba (fejzbúk). Zjednotenie nehrozí. Chronicita temenej stránky ľudského faktora: mať moc a vládnuť.
Si myslím, teda som a viem, že protest 17. novembra je nielen dnes ale už úplne zbytočný. Túto formu protestov nepodporím. Beztak niet čo sláviť. Treba sa venovať referendu. Aby bolo čo.
Ak odmietnete túto jedinečnú šancu s dobrým logistickým zázemím, napľujete 17. novembru do jeho rozkradnutej a vytunelovanej a dnes orwellovskej tváre.
Cítim v kostiach, že možno ide o posledné slobodné voľby.
Akcie búrky, víchrice, očistce a ďalšie, a reforma prokuratúry, policajného zboru aj s jeho často nenaplneným a zvráteným komu “pomáhať” a koho “chrániť” ale aj inšpekcie ministrestva vnútra (!) a súdnictva, musia a budú pokračovať…
Na nepráve nemožno postaviť právo. Ani budúcnosť Slovenska. Už nejde “len” o veľa, už ide o všetko.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Peter Pellegrini, strana Hlas-sociálna demokracia, vyhlásil na deň 17. november 2020, spustenie internetovej ankety: Ste za referendum o predčasných voľbách (?) tu: http://www.referendum2021.sk

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?