Publikované: 08.03.2020

Regionálne rozdiely

Radičová v nedeľu na TA3 potvrdila, že regionálne rozdiely sa prehlbujú. Kohézne finančné politiky môžu mať efekt len ďalšou decentralizáciou Slovenska smerom  k posilneniu samosprávy regiónov.


https://www.ta3.com/publicistika/182/v-politike.html

Pod slovenskou centralizáciou rozumiem bratislavocentrizmus. Pod centralizáciou EÚ centristický bruselizmus. Ten je zavinutý do germanizmu a frankizmu.
Aj v prerozdeľovaní eurofondov, v časti: kohézne fondy pre vyrovnávanie regionálnych rozdielov; ide o trvalé toxické korupčné prostredie.
Peniaze regiónom nie je možné rozdávať na výjazdových rokovaniach vlády ako korupčné balíčky pred voľbami.

Bratislava bola prestitútka Rakúsko-Uhorska, dnes je ideologickým a politickým centrom Slovenska a jeho aj bruselsko/štrasburskou presstitútkou (mediálny mainstream).
Ak sú Košice sídlom ústavného súdu, Bratislava je stále miestom najvyššieho súdu. Predstavu rozšírim takto:
Bratislava nech je hlavným mestom, ale: Vládnym mestom by mala byť Nitra alebo Banská Bystrica alebo naopak.
Obe mestá majú svoju históriu: Staršou je slovanská Nitra aj ako centrum kresťanstva. Mladšou je Banská Bystrica s jej symbolikou SNP.
Prokuratúra a jej vedúce zložky môžu byť situované v Žiline či Prešove. Mimochodom, Slovensko potrebuje správny (kasačný súd).
Ministerstvá by tiež mali byť rovnomerne rozmiestnené v jadrách regiónov.
Parlament by mal zasadať v Banskej Bystrici. Tá je geografickým stredom a spádovým krajským mestom pre celé Slovensko…

Bratislavocentrizmus znamená diktát ostatnému Slovensku čo si má myslieť, ako sa správať a ako konať; aj v hodnotových a kultúrnych otázkach…
Bratislavocentrizmus znamená aj liberálny mediálny mainstream…
Bratislavocentrizmus znamená aj, že kľúčom a bránou do parlamentu je centristická Bratislava; je podpísaná pod výsledkami parlamentných volieb.
Bratislavocentrizmus znamená Bratislavu pre Slovensko tak, ako Brusel/Štrasburg pre EÚ.

Demokratka a liberálka Iveta Radičová aj v nedeľu potvrdila svoju “negramotnosť” vo veciach pojmov liberalizmus (od slova libera) a liberálna demokracia verzus ľudské práva.
Bez pochybností je kvalifikovanou a prvou ženskou slovenskou profesorkou v odbore sociológia.
Jej excelenciu ale spochybním: Sociológia nie je čistá exaktná veda. Od roku 1990 je sústavne infikovaná a indoktrinovaná sociálnou filozofiou Frankfurtskej školy neomarxistov.
Prof. Iveta Radičová prednáša na Fakulte masmédií Paneurópskej vysokej školy:
https://www.paneurouni.com/kontakty-masmedii/prof-phdr-iveta-radicova-phd/
Čo je „paneurópsky“, kto PVŠ dotuje a riadi finančne, teda aj ideovo a ideologicky a aké študijné programy rozvíja, v čom vzdeláva a vychováva jej absolventov, som naznačil v predošlom článku, a podrobnejšie sa témam Soros a CEU venujem v starších článkoch…
Zaujímavý by bol jej názor a výklad sociálnej filozofie Frankfurtskej školy, o A. Gramscim a vysvetlenia zmyslov jeho “dlhého pochodu inštitúciami a inštitútmi” (definícia neomarxizmu a čo to je kultúrna revolúcia a sociálna evolúcia) vo vzťahu k liberalizmu sprava a zľava, a liberálnej demokracii…
Svoje liberálne ideológie prezentuje s komplicmi z liberálneho neofašistického mainstreamu typu Denník N, Hríb a Týždeň, a na Pohodách…
https://www.infovojna.sk/article/video-radicova-vola-po-fyzickej-likvidacii-nositelov-inych-nazorov-v-radoch-nepohodlnych-novinarov
Ale my žiadne liberalizačné programy nepotrebujeme.
Ľudská sloboda je definovaná úplne inak.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?