Publikované: 30.04.2013

Retroaktivitou k nezamestnanosti na úrade práce

Nezamestnaní  na úradoch práce to majú ťažké, obzvlášť žiadatelia o príspevok na podnikanie. Začne nám platiť nový zákon. Ako ináč, od prvého mája – sviatku práce. Sviatok asi len pre pánov zo Smeru, zvlášť ministerstvo práce a rodiny.

Prechádzam cestou nezamestnaného. To, čo pán Ondruš spomínal o živnostníkoch sú bohapusté lži. Že vraj končia len takí, čo mali aj prácu. To však nekorešponduje s faktom o nízkych dôchodkoch. Potom, by predsa úmyselne znížili dôchodok práve tým, ktorí mali dve povolania.

To len malá poznámka. Teraz však dôležitejší fakt:

 

„Od 01.05.2013 je zmena zákona ku ktorej dostaneme metodické pokyny z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Podľa tohto usmernenia budú poskytované informácie na školeniach. Je potrebné na informácie a následné školenia ešte počkať. Termín v súčasnosti neviem predvídať. Budeme sa snažiť so školeniami začať čo možno v najkratšom možnom čase.“

 

Čo to je? To je prosím vyjadrenie pracovníčky ÚP na margo žiadostí o dotáciu z programu aktívnej politiky zamestnanosti podpory pre SZČO, pre žiadateľov, ktorí si ju podali do 1.5.2013.. Totiž to, darmo ste si ju podali v období, kedy platil starý zákon. Ešte nevedia, či to budú posudzovať podľa starého, alebo nového zákona!!!! Akože to nevedia? To sa u nás môže uplatňovať zákon so spätnou platnosťou, teda môže byť retroaktívny? To sme až tak hlboko klesli? Prečo potom nepoužiť takéto výmysly aj v trestnom práve či v jednotlivých kauzách, alebo zmluvách? Pretože tu žiada o dotáciu obyčajný človek, ktorý chce pracovať a v kauzách sú to obyčajní politici, ktorí chcú kradnúť a ostať beztrestní. Je zaujímavé, že nezamestnaní, ktorí chcú zobrať riziko na seba a vypadnúť z úradu práce majú čakať a čakať. Pritom USSteel či iné megapodniky si v pohode vylobujú okamžitú podporu pracovných miest od 40.000 do 60.000 € na jedného zamestnanca. Pritom ten príspevok nie je ani jedna desatina z týchto súm. Ide len o cca 4200 €, nie zo slovenských zdrojov, ale z európskeho sociálneho fondu. Môže to niekto vysvetliť nezamestnaným žiadateľom?

 

 

  • SlabéVýborné (+17 skóre, 19 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?