Publikované: 21.06.2020

Rezolúcia EP proti Babišovi

Útok proti českému premiérovi Babišovi (ANO) je zhodný s charakterom útokov proti Orbánovi (Fidesz) a Poľsku (Právo a spravodlivosť).
Slovensko je pevne ukotvené v euro a transatlantických štruktúrach a preto „neproblémové“.

Spoločný menovateľ: Reakčné obvinenia z neposlušnosti a odklonu od diktátu takzvanej demokracie a hodnôt EÚ; asymetrickosť a odstredivosť týchto troch hrdých národno-štátnych súčastí EÚ; obrana suverenity, zvrchovanosti a národnoštátnych záujmov Česka, Maďarska a Poľska;
A v neposlednom rade odmietanie migračných politík EÚ…Aktivistické rozsudky Súdneho dvora EÚ proti Maďarsku sú vo vzťahu k nimi deklarovanému právu EÚ pochybné; sú politickou objednávkou Bruselu a Štrasburgu. Účel: Trestať neposlušnosť. Aj represiou cez eurofondy.
Rezolúcia proti Babišovi aj so súhlasom s pokračovaní jeho trestného stíhania vykazuje znaky politického a mediálneho tlaku na ústavný, právny a justičný systém a miešanie sa do vnútorných záležitostí Českej republiky.
Vo svojich jednotlivostiach, relevantných pre rozsudky Súdneho dvora EÚ, tieto sú práve naopak, v rozpore s právom EÚ a právom ČR!
Rovnako pochybná je aj aktuálna politická rezolúcia proti českému premiérovi A. Babišovi vo veci jeho údajného stretu záujmov. Rezolúcia nie je súdny judikát, je len právne pochybné politikum.

Pozor! Konšpiračný web v Smatanových zoznamoch, Aeronet! Pokúšajú sa ho zničiť, lebo ponúka odvrátenú stranu mince, supluje povinnú robotu „hlavného prúdu“ médií, jednoznačne riadených orwellovským „ministerstvom pravdy“. Práve preto, čítajte!
Text s prílohami zvládnu len politicky a právne zdatnejší (teória demokracie, štátu a práva, ústavné právo, právo EÚ) s otvoreným kritickým myslením; ostatná väčšina, spravidla zodpovedná za výsledky volieb, ktoré dnes nechcú: Volili ste Matoviča, teraz proti nemu protestujete!
Politická opozícia si robí svoju politickú robotu, za ktorou nie je nič iné, ako manipulatívne zbieranie politických bodov, hra na akože etiku v politike, a havlovská „zloba, závisť a nenávisť“.
Rezolúcia Babišovi zaručí ďalšie volebné víťazstvo.
Postaví sa mu vo voľbách aj pseudo demokratické a neofašistické Mynářovo hnutie Milion chvilek pro demokracii?  Viac tu:
https://aeronet.cz/news/evropsky-parlament-schvalil-rezoluci-proti-andreji-babisovi-ten-si-tim-zajisti-drtive-vitezstvi-ve-volbach-v-roce-2021
EÚ sa v dôsledku multiplikačného efektu „ekono-korono“ krízy a brexitu, konečne „odhodláva“ na okolnosťami vynútenú spoločnú vnútornú diskusiu o budúcnosti a ďalšom spôsobe fungovania EÚ, s možnosťou otvorenia Lisabonskej zmluvy s príslušenstvom.
Slovensko s jeho súčasnou vládou sa jej zúčastniť nemusí. Súhlasí.
Pripomínam, že v roku 2004 bola EÚ predložená Ústava Európskej únie so znakmi federálneho super štátu podľa vzoru USA. Po jej odmietnutí bola v roku 2009 prijatá Zmluva o fungovaní Európskej únie ako Lisabonská zmluva s príslušenstvom (Charta práv EÚ). EÚ ale postupnými krokmi odoberá právomoci národným štátom a pokračuje v projekte euro federácie. V eurofederácii sa nestaneme “väčším” ale naopak, menším Slovenskom…
EÚ by mala začať odznova ako spoločenstvo nezávislých štátov, založené na ekonomike a obchode. Eurofondy sú viac zlo, než dobro. Sú jablkom sváru a korupcie. Euro a Schengen môžu ostať zachované. EÚ by sa vo vlastnom bezpečnostnom záujme mala začať odpútavať od NATO, ale aj od USA, ktoré ako “líder multikulti demokracie” zlyhávajú…
To je asi tak všetko, čo ako občan očakávam od EÚ.
Ako od voliča, nič iné odo mňa nečakajte.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?