Publikované: 21.04.2015

Richard Dawkins a Boží blud

Autor knihy je evolučný biológ (neodarwinista). Zavádza vlastný pojmový aparát (sebecký gén, gén módy, vizuálna myšlienka, kultúrny vírus) do osvetia „jeho genetiky“. Prenáša ho z Darwinovej biologickej evolúcie do evolúcie sociálnej a kultúrnej, pričom náboženstvo označuje ako kultúrny vírus (prenáša a šíri sa medzigeneračne).
Ak čerpá svoje poznatky aj s vedy o mozgu a neurobiológie, zrejme mu je známa Ventral tegmental area (ventrálna tegmentálna oblasť) a caudate nucleus (chvostnaté jadro) a proces výmeny a prenosu informácií a ich systém a spôsob spracovania sprostredkovaný neuro transmitermi (prenášačmi elektrochemických signálov):
http://en.wikipedia.org/wiki/Ventral_tegmental_area
http://en.wikipedia.org/wiki/Caudate_nucleus
Mozgové centrá spirituality boli experimentálne zistené a sústredené do oblastí čelného a spánkového mozgového laloka. Sú zodpovedné aj za transkognitívne vnímanie, myslenie, emočné a citové cítenie a prežívanie, reakcie a správanie.
Naivný ateista neverí, pokým sa nedotkne, neohmatá, neuvidí, nepočuje… (apoštol Tomáš…) Nemá oporu vo viere ani vede a nekladie si žiadne otázky o jedinečnej a výnimočnej pozícii človeka a ľudstva na Zemi a vo Vesmíre mimo jeho každodennú ho obklopujúcu “osobnú” (personálnu) hmotnú realitu – „z rúk do úst“.
Vedeckí ateisti (pôvodne marxisti-leninisti a dnes ľavicoví liberáli ) sa opierajú o výsledky vedy, ktoré im dokazujú neexistenciu Boha. Nábožensky „zaťažených“ vedcov považuje Dawkins za psychicky narušených v zmysle jeho pojmu „mozgovej virózy“. Poznámka – veda s vierou sa ale vzájomne nevylučujú…
Na rozdiel od ateistov majú veriaci k svojmu životu a v hodine smrti čosi naviac, čo ich v živote i smrti pozitívne posilňuje. Ateisti umierajú bez viery a nádeje v duchovnom prázdne. Tým niečím “naviac je pre ne-ateistov viera, o ktorú sa môžu vždy oprieť a popritom konštruovať hoc aj vesmírne lode…
Treba rozlišovať pravé od falošných abrahámovských náboženstiev (nie všetké kresťanstvo je pravé kresťanstvo, radikálny džihádistický islam nie je pravý mohamedánsky islam ale voči Allahovi sa rúhajúci islamizmus, svetský a politický sionizmus nemá nič spoločné s pôvodným judaizmom, ktorý „osvietení“ židia preniesli do svetských politík ich bohom a Mesiášom vyvoleného národa a Izraela).
Pán Weisenbacher si s doktorátom a tým, že prednáša na Univerzite Komenského (komu a čo prednáša tento aktivista a o čo opiera svoju “kvalifikáciu”?) nevystačí, chytá sa „slamky“ lebo je rovnako postihnutý „módnym vírusom“ (neomarxizmus a liberálne ľavičiarstvo – “tiežnáboženstvo”) ako topiaci sa a na kedysi chýrnej univerzite šíri a propaguje medzi študentmi bludy a mentálne vírusy v opore o neodarwinistickú sociálno evolučnú a filozofickú pseudovedu.
http://www.jetotak.sk/autonomna-zona/dawkinsonov-blud
Gén módy za mnohé – moderné a emancipované dámy (vedome – nevedome feministky) nosia slnečné okuliare na hlave, nie na nose a stratili sa v ženskom dave…
Príklad – na svojej hlave ich nosí (ako neodmysliteľný povinný módny doplnok mimo účel) aj emancipovaná a „oslobodená“ feministka a „nezávislá sociologička“, spolutvorkyňa „stratégie ochrany a podpory ľudských práv“ Silvia Porubänová a keďže je aj verejne známou televíznou celebritou, vírus sa šíri ďalej…
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark-civilizace/18.4.2015/
Simply clever – jednoduché riešenie: odluka cirkví od štátu a odkaz ateistom i veriacim kresťanom: Oddeľte sa od falošných ateistických a kresťanských náboženstiev – sú rovnocenným spoločenským zlom.
Opätovná Výzva pre katolíkov – oddeľte sa od nich! : „Vyjdite spomedzi nich, oddeľte sa, hovorí Pán, a nečistého sa nedotýkajte.“ (2 Kor 6,17).
A počul som iný hlas volať z neba: „Vyjdite z neho, môj ľud, aby ste nemali účasť na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán“ (Zjv 18:4)
Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa. (Jn 14:6)
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=odde%c4%bete%20sa%20od%20nich%20j%c3%a1n

  • SlabéVýborné (0 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?