Publikované: 02.06.2014

Robert Fico rezignoval? Vláda “odborníkov” vedie krajinu do pekla…

Chudoba, chudoba a ešte raz chudoba…taký je reálny obraz Slovenska. Mocní to skrývajú za pekné slová o ekonomickom raste krajiny a stále „zlepšujúcich sa číslach“. Kto to ale cíti? Podnikatelia, ktorí získavajú štátne zákazky, sponzori – ktorí už zákazky ani nepotrebujú a samozrejme, vrcholoví manažéri, ktorí pracujú pre sponzorov, pre finančné skupiny a niekde, kde ani nie sú potrební, ale robia dobré meno firme a samozrejme dojem.

Kde je v tomto kolobehu bežný človek? Na samom konci „potravinového reťazca“, v biede počíta každé euro a nemôže svojmu dieťaťu kúpiť ani čokoládu, lebo by neostalo na potrebné jedlo…Kto nemá dar reči, kto nemal šancu sa vzdelávať, nemá šancu ani slušne žiť. Ktorého poslanca NR SR trápia tieto veci? Nenašla som ani jedného…žiaľ. Riešia nezmyselné záležitosti, ako sú napríklad odchody „moderátoriek“ z televízií. Pýtam sa, to má byť  TOP téma pre poslanca KDH? Mal by radšej riešiť situáciu rodín, ktoré majú vyžiť z minima a nedokážu to. Je to hanba, hanba aj pre ministra kultúry, ktorý by pri iných osobách pristupoval k tejto problematike oveľa ráznejšie.

A čo robí celá vláda? Minister práce na plné ústa rozpráva o znižujúcej sa nezamestnanosti, čo je naozaj trápne. Chcela by som vidieť hodnovernú štatistiku, ktorá by otvorila oči aj médiám. Minister hospodárstva nedokáže zlepšiť podmienky pre podnikateľov, aby mali chuť investovať a zveľaďovať svoje podniky tak, aby mohli zamestnávať oveľa viac ľudí. Minister pôdohospodárstva je zamotaný stále v jednej téme – potraviny. Až na to, že kvalitu si budeme môcť dovoliť až vtedy, keď na to budú finančné podmienky. Obchodníci sa snažia doviezť mäso, ktoré sa tu predá. Áno, v Rakúsku kúpite mäsové výrobky aj oveľa kvalitnejšie, ale za oveľa vyššiu cenu. Z čoho to majú ľudia na Slovensku zaplatiť? Každý minister si hrabe na svojom piesočku a pán premiér sa teší, akú má usilovnú vládu. Je až nemysliteľné, že verí svojim slovám, keď tvrdí, že rekonštrukcia nie je potrebná a že ministri si plnia svoje úlohy. Ani jeden nie je na správnom mieste…Mali milión káuz, ale tie sú u nás zanedbateľné. V zahraničí by už s veľkou hanbou nielenže museli abdikovať, ale by skončili aj za mrežami.

Vysmievajú sa ľuďom do očí…Je do 10 mocných, ktorí riadia túto krajinu. Premiér, vláda ani nikto z NR SR k nim nepatrí…oni sú len ich figúrky, ktoré si posúvajú ako sa im zapáči, ako im to v tom danom momente vyhovuje. Sú to emocionálne nuly, ktoré občas niečo hodia na charitu, aby si očistili svoje prehnité svedomie. Radia sa medzi nich aj deti bývalých komunistických pohlavárov a ŠTB-ákov. Ani osádka prezidentského paláca nebude celkom čistá, sú to ľudia, ktorým tečie kapitál z jednej veľkej krajiny. Zopár teplých slov a ľudia boli šťastní, že prichádza zmena…Áno, tu zmenu všetci čakajú, ale tá tak skoro nepríde.

Kedy sa zobudíme? Kedy pošleme preč všetkých zloduchov, ktorí nám chcú robiť len zle? Kedy príde niekto, kto bude myslieť na ľudí, kto im dá jesť, oblečie ich a dá im prácu?

  • SlabéVýborné (+113 skóre, 131 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. co uz nemaju co kradnut ????

  2. Zdenek Janecek

    urcite nepride Boh, ten na nas kasle a ani jeho zastupci na Zemi nejsou nijako ctnostni. Takze musi prijit CLOVEK, ale ten taky nepride, protoze uz je davno v zahranici anebo nad tim tady zlomil hul. Proste si musime pomoci sami, ale je nas malo, kteri nekradnou a nepodvadi. Minimalne 40% slovace kradne nebo je pricucnute, takze zmena nehrozi. Takze to musi vyhnit a to je proces na desitky roku.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?