Publikované: 22.02.2019

Róbert Fico s Vadalom netelefonoval

Machri v overovaní dôveryhodnosti zdrojov zrejme „naskočili“ na kačicu talianskeho Denníka La republica: „Róbert Fico v roku 2012 telefonoval s Antoniom Vadalom“.

Róbert Fico (piatková tlačovka, pink-pong s Andrejom Kiskom):
“Či mi veríte, alebo nie, už dva dni sa snažím diplomatickou cestou zistiť informácie o mojom údajnom telefonáte s Vadalom.
Pred hodinou došla na MZSR informácia o komunikácii s talianskou prokuratúrou.”, začal svoju reakciu Robert Fico.
Ako prečítal, v odpovedi talianskej prokuratúry sa uvádza:
“Taliansky národný prokurátor a kalábrijský národný prokurátor kategoricky potvrdili a vylúčili, že by kalábrijská prokuratúra mala akúkoľvek informáciu o telefonáte Fica s Vadalom. A keby ju aj mali, tak by ju nikdy neuverejnili médiám. Čakám jedno veľké ospravedlnenie. Uverejnili ste kačicu, ktorá bola nachystaná a vyšla hodinu po tom, ako vyšla informácia o obvinení konateľa firmy KTAG.”, vyzval Fico médiá.
Budeme sledovať, či Denník N prelomí tvrdenia dvoch talianskych prokurátorov v prípade Vadala alebo uverejní ak nie ospravedlnenie, čo by mal, lebo info o telefonáte Fica s Vadalom v roku 2012 sa (vraj) nezakladá na pravde, tak aspoň opravu.
Za seba: Vo svojom článku (blogovisko) som zverejnil preklad textu, odsekov z článku La republica, ktoré taký telefonát zmienili:
http://www.blogovisko.sk/nie-na-zamenu-to-nevyzera.html
V titulke uvádzam, že sa nejedná o zámenu osôb, teda, Roberto Fico (predseda talianskeho parlamentu) nie je osoba Róbert Fico, expremiér a predseda strany Smer.
Ešte raz, originál časti novinovej správy La republica:
„Come viene del resto documentato da un’intercettazione captata nel 2012 da una Procura della Repubblica italiana nell’ambito di un’indagine sul narcotraffico, allora ritenuta non di interesse e riemersa solo dopo la morte di Kuciak. Vadalà, in quella telefonata, parla con l’allora premier Robert Fico. Quello che l’omicidio di Jan costringerà in poche settimane alle dimissioni.“
Ide o ten istý zdroj, z ktorého mali čerpať slovenskí prokurátori a Monika Tódová z Denníka N:
https://www.repubblica.it/esteri/2019/02/20/news/jan_kuciak_cronaca_di_un_omicidio-219582062/?refresh_ce
https://dennikn.sk/1389295/slovenski-prokuratori-o-rozhovore-fica-s-vadalom-sme-sa-dozvedeli-z-medii/?ref=tit
https://www.facebook.com/smersd/
Vyčkáme si, ako kto z toho von. A či sa La republica ocitne na Smatanových zoznamoch alebo nie. A či si z toho “horlivé” dotknuté médiá vezmú poučenie.
Ak mám dôverovať Holzovej alebo médiám (rozhovor Fica s Vadalom z r. 2012), ktoré má mať potvrdené z dvoch zdrojov, budem veriť R. Ficovi, a prokuratúre (talianskej alebo slovenskej). Bodka.
Takže – verejné písomné dokumenty na verejný stôl. Médiám nedôverujem. Nie sú relevantné.
Samozrejme, čakám na uspokojivé stanovisko Denníka N.
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?