Publikované: 25.09.2013

Róbert Fico – Veľký záchranca židovstva?

Na stránkach Internetu som sa dočítal šokujúcu informáciu, že premiér Róbert Fico dostane od európskeho židovstva cenu za toleranciu.

Dúfam, že uvedená informácia je vtip. Že si nejaký vtipálek urobil nemiestny žart a vyrobil vieryhodne vyzerajúci dokument aby vytvoril negatívnu náladu na podporu sionistických konšpirácií.

Ak to skutočne nie je vtip, potom sa musím pýtať aké dôvody mohli viesť židovskú náboženskú obec k takémuto kroku. Bolo to za predloženie zákona ešte z roku 2001 o zavedení pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia 9.septembra? V tom období prezident Rudolf Schuter sľúbil v Izraeli počas svojej návštevy v roku 2000, že bude presadzovať schválenie takéhoto zákona. Jeho iniciatívu si osvojil vtedy ešte relatívne neznámy poslanec Róbert Fico, a pamätný deň sa schválil.

Pripomínam však, že dnes je to ten istý Fico, ktorý v súčasnom Turecku chváli nepriateľa Židov Erdogana za úspešnú politiku, na Slovensku vystupuje ako zástanca Matice Slovenskej, ktorej významnou vlastnosťou je protižidovský postoj a je to stále ten istý Fico, ktorý vyvoláva rasovú nenávisť voči minorite poukazovaním, že za nezamestnanosť na Slovensku môžu fakticky Cigáni…

Preto verejne vyzývam židovskú náboženskú obec aby zvážila so súvercami, či je toto ocenenie skutočne v pravých rukách, či vyznamenávate človeka, ktorého kroky a konanie v súčasnosti oprávňujú pochybovať o jeho skutočnej demokratickej tolerancii.

Svoj protest som zavesil na Facebook stránku Ústredného zväzu židovských náboženských obcí a poslal na email adresu uvedenú na pozvánke: events@ejcc.eu

Zdroje:
http://www.delet.sk/zivot-a-judaizmus/holocaust/den-obeti-holokaustu-a-rasoveho-nasilia

 • SlabéVýborné (+16 skóre, 20 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Konšpiráciu autora o Gašparovičovej poľovačke som bral ešte ako srandu, ale už je evidentný problém so spracovávaním informácií. PS: nie som ficoid

  1. Juraj Poláček

   Zavolajte prosim do redakcie Delet, kde to dostali ako pozvanku – to len na margo doveryhodnosti zdroja. A dufam, ze si vazne nemyslite, ze ide o ocenenie premiera R.Fica za existujuce pozitivne zasluhy.

 2. Závisť, alebo rýpať do všetkého ?  Členovia spolku Sebe a Svojim, ktorí sa zmestia do 2 autobusov, už asi iní nebudú. Na vlastnú škodu.

  1. Juraj Poláček

   V prvom sa spytajte nejakych zidovskych priatelov ci si myslia, ze je to koser. Reakcie z kruhov mojich priatelov su jednoznacne zdesene. Robert Fico o tolerancii proste len niekedy pocul, aj to z tretej ruky, rozhodne sa s nou nikdy osobne nestretol. Takze moj clanok je vyjadrenie opravneneho pocitu tych, ktorych sa to najviac dotyka. Robert Fico je oportunista a len zato ze som z opozitnej strany nemam pravod sa vyjadrovat? Je to premier krajiny, kde som obcanom a kde ma navonok zastupuje prave on. Udelenie takejto PR ceny skor alebo neskor skonci skandalom a jeho hanba bude aj nasou hanbou bez ohladu na to ci s nim suhlasim alebo nie.

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?