Publikované: 27.07.2022

Róbert Fico

Orgán ukrajinskej národnej bezpečnosti zaradil na zoznam 75 osôb, ktoré vo svete podporujú ruskú propagandu, aj bývalého slovenského premiéra. Figurujú na ňom aj francúzska politička Marine Le Pen či americký senátor Rand Paul.
Centrum boja proti dezinformáciám, ktoré je pracovným orgánom Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny, zverejnilo zoznam 75 predstaviteľov medzinárodného spoločenstva, medzi nimi politikov, vedcov, novinárov či členov vojenského personálu. Tí podľa Centra „propagujú naratívy v súlade s ruskou propagandou”.
Na ukrajinskom čiernom zozname sú len dve osoby z Vyšehradského regiónu. Okrem poľského historika a politológa Tomasza Jankowského na ňom figuruje už iba bývalý slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD).
https://euractiv.sk/section/vychodna-politika/news/fico-je-za-prorusku-propagandu-na-ukrajinskom-ciernom-zozname/

Reakcia Róberta Fica na jeho osobnom fejzbúkovom profile s komentármi:


Napriek tomu mi dovoľte tri krátke stanoviská, píše Fico fejzbúku 26.7.:

1. Blahoželám V. Mečiarovi k životnému jubileu. V rokoch 2006 – 2010 sme mali vo vládnej koalícii veľmi korektné vzťahy. Rád by som požiadal všetkých, ktorí aj dnes pociťujú potrebu naviezť sa do V. Mečiara, aby nezabudli akú pozitívnu úlohu zohral pri vzniku SR 1. 1. 1993.

V. Mečiar má na mňa ťažké srdce, že som v rokoch 2016 – 2018 podľahol tlaku koaličných partnerov a súhlasil som so zrušením jeho amnestií z 90-tych rokov. Vždy som ako právnik tvrdil, že amnestie, hoci boli morálnym bahnom, sú právne nezrušiteľné. Napriek tomu som prikývol na ich zrušenie, čo považujem za veľkú chybu v mojej dlhoročnej politickej kariére. Vždy som bol konzistentný v názoroch, tu som urobil zlú výnimku.

2. Ukrajinský úrad pre dezinformácie ma vyhlásil za dezinformátora, lebo mám na rozdiel od slovenskej vlády iný názor na vojnu na Ukrajine. Presnejšie povedané, každý, kto má iný názor ako ukrajinský prezident, je zločinec. Taká je liberálna demokracia, aj na Slovensku. Keď máte iný názor, najskôr sa Vás snažia umlčať mediálne a kompromitovať, keď to nefunguje, tak Vás zatvoria.

Na Ukrajine je vojna medzi USA a Ruskom a Ukrajina je pod absolútnou kontrolou USA. O tejto vojne Ukrajina, USA, Rusko, EÚ a osobitne slovenské médiá a vládni politici povedali toľko nepravdivých informácií, že z nej z pohľadu objektivity urobili jednu z najnedôveryhodnejších svetových udalostí. Nie som ani na strane USA, ani na Ukrajiny, či Ruska, som na strane Slovenska, zdravého rozumu a pravdy.

3. Dnes bola mimoriadna Rada EÚ pre energetiku, kde politicky schválili dobrovoľné znižovanie spotreby plynu v členských štátoch EÚ o 15 percent na najbližších osem mesiacov s tým, že za určitých podmienok sa dobrovoľnosť môže zmeniť na povinnosť. Je to reakcia EÚ na znižovanie dodávok ruského plynu do Európy, čo je dôsledkom sankčnej politiky EÚ voči Rusku. Ide o jedno z najcitlivejších rozhodnutí EÚ v energetickej politike, ktoré môže mať fatálne dopady na ekonomiku a domácnosti. Členské štáty EÚ sa na dnešnú diskusiu a rozhodnutie vážne pripravovali, mnohé krajiny si vyrokovali vážne ústupky.

Slovensko je krajina s obrovským rozsahom plynofikácie a prístupom domácností k plynu. Čakajú nás krušné chvíle, lebo EÚ sa nechala zatiahnuť Spojenými štátmi a Veľkou Britániou do vojny medzi USA a Ruskom na Ukrajine a slovenská vláda je vo vojenskej podpore Ukrajiny ako odtrhnutá z reťaze.

Fejzbúkové komentáre:

 

Strachom a zdesením z návratu Fica šalejú Denník Nenávisť a Mato-Hegerova vláda. Ponáhľajú so žalobou…
Generálny prokurátor si vyžiadal spis Súmrak. Ide o pokus Úradu špeciálnej prokuratúry prelomiť § 363 Trestného poriadku. Zločinecká skupina okolo Hegera a Matoviča obvinila Fica a Smer zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny, dôkazy: Tlačové besedy a iné verejné vystúpenia… 

Denacifikácia Nemecka bola ukončená v roku 1955. Je načim začať s denacifikáciou Európy od protiruských nacistov. Včítane aj Nemecka.Liberál SaS Osuský s rodinou: Pravda alebo fotofejk. Hlava tejto ryby smrdí Anglosasmi a USA. EÚ je telo ryby.

Z Európskej komisie, od jej šéfky Ursuly von der Leyen, cez predsedov vlád a ministrov, padá na nás „musíme“ toto, tamto, hento… najfrekventovanejšie slovo politického jazyka EÚ… k tomu „jednota a solidarita“. Kto je proti, je „proti nám“. Stav vecí je stále horší, naši „zvolenci“ i nevolené úradníckej persóny nevedia, čo je treba, správne, dobré a prospešné…
Rád by som počuť: „Chceme, vieme, môžeme“.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Dúhový prajd bol pochod mladých neomarxistických dúhovistických neofašistov. Generálna prokuratúra a OČTK sú nečinné vo veci porušovania ústavného článku 1 odsek 1 “Slovensko sa neviaže na žiadne náboženstvo ani ideológiu.“ Vo veci náboženstva pravda, v časti rodová a dúhová ideológia trestný skutok. 

 


 

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?