Publikované: 18.01.2014

Robertovi Kaliňákovi, ministrovi vnútra

Keďže tu máme tú demográciu, rozhodol som sa započať novú sériu blogov. To čo tu je, nie je však žiadna grácia, len akési biedne demo, ale aj tak si to vysvetľujem tak, že ma to oprávňuje polemizovať priamo so štátnou mocou. Texty budú určené priamo konkrétnym osobám. Poďme teda na to.

 

Vážený pán Robert Kaliňák, minister vnútra,

keďže mi skutočne záleží na ďaľšom smerovaní Slovenska, rozhodol som sa venovať Vám tento blog. Viem, že si Vás nájde. Vypisovanie listov na ministerstvá, úrad vlády, alebo do kancelárie prezidenta republiky, nemá pre mňa žiaden význam. Viem, v lepšom prípade si ich prečíta nejaký bezmenný úradník, ešte v lepšom prípade mi odpovie, namiesto toho, aby mi poslal nejakú oxeroxovanú kópiu s ubezpečením, že mi ďakujú za moje podnety a v najlepšom prípade sa pod text dostane aj originálny podpis samotného ministra, alebo prezidenta, bez toho, aby si list prečítal, ba dokonca sa zaujímal o môj názor, alebo moje problémy. Pochopte, zvolil som teda takúto formu. Mám na Vás viac vecí, ktoré mi ležia na srdci a dúfam, že moje slová budú pre Vás podnetné.

Viem, že v poslednej dobe sa Vám dostáva nenáležitej kritiky, preto by som Vás chcel podporiť vo Vašom ďaľšom smažení (zase preklep, snažení je správne). Nedávno som v telke zhliadol epizódu s nejakou pani Dubovcovou, ktorá sa Vám dobýjala na vládu. Fakt neviem, čo si to títo ľudia dovoľujú. Nechápem. Ale nechápem ani to, prečo ste pri vypočúvaní novinármi vyzeral akoby Vás uhryzla kobra. Veď máte pravdu. Sebaistotou ste neprekypoval ani pri predchádzajúcom interviu. Veď sa nám to nebojte povedať. Cigáňov treba mlátiť a vymlátiť z nich všetko zlo, čo v nich je. Vaša podpora bude len a len stúpať. Veď aj Kotleba vymlátil politický profit riešením cigánskej otázky. Lenže chyba lávky, pán minister. Kotlebovi preferencie nestúpli kvôli potýčkam s cigánmi, ale potýčky s ignoranciou a aroganciou štátnej moci boli toho príčinou. Tam, kde on získal, Vy budete tratiť. V každom prípade však dúfam, že pre nás bielych, slobody zaručené Ústavou aj naďalej platia, či?

Vážny dôvod prečo Vám píšem je aj otázka voľby prezidenta. Strašne by som sa chcel zapojiť do hlasovania v súťaži o prezidentské kreslo a zvoliť toho nášho. Veď viete. Ale nemôžem. Nedovolil by som si povedať, že zákon, alebo Ústava mi to zakazuje. Hovorím, že kombinácia faktorov zákona a mojej práce mi to nedovoľuje. Pracujem totiž v zahraničí. Do práce dochádzam 1500 km a hlasovaním v dvoch kolách by som si vyčerpal polročnú kvótu. Bohužiaľ, ten nasledujúci prezident teda nebude aj ten “môj”. Viem však, že nedávno ste predložili na prerokovanie zákon, ktorý zjednocuje moratóriá a iné kraviny týkajúce sa všetkých volieb, tak dúfam, že ste nezabudli zjednotiť aj možnosť hlasovať za svojho prezidenta zo zahraničia. Buď nám dovoľte aj toho prezidenta, alebo nám znemožnite všetky voľby, veď nás je len 400 000, čo nie je ani desatina populácie Slovenska. Zámerne nespomínam počet voličov, lebo tam by to asi bolo viac. Neviem isto.

Viem, že rotácia sveta sa stále zrýchľuje, aj karma sa vracia čoraz rýchlejšie. Verte mi, viem to! Niekedy, keď som sa ožral, žena mi vynadala až po týždni, keď prvýkrát so mnou po tejto dobe prehovorila. Teraz? Mám to na tanieri hneď na druhý deň. Ale poďme späť k tomu svetu. Všetko je len dočasné a svet sa krúti čoraz rýchlejšie. Môžeme to vidieť aj na dočasnosti našich zákonov. Kedysi, keď ste poschvaľovali idiotizmy, platili aj niekoľko rokov. Napríklad ten o strate občianstva. Úprava sa rieši až teraz. Kde sa naše zákony hrabú na tie nadčasové, ktoré pretrvajú aj niekoľko storočí. Napríklad v nejakom americkom štáte majú zákon, ktorý zakazuje jesť čokoládu vo vlaku. Myslím, že je asi z 19-teho storočia, lebo rýchliky v sedemnástom ešte nejazdili. Ale to nebol ten správny príklad, lebo v súčasnosti je to taká istá sprostosť, ako aj tie naše súčasné. Ale ako dlho pretrval! O tom, že svet sa točí, netreba polemizovať. A o tom, že sa točí stále rýchlejšie, asi tiež nie. Niektoré zákony z dielne “Vášho” ministerstva platia v lepšom prípade mesiace (o psíčkovi a mačičke), niektoré dokonca len týždne, iné perly sa nedostanú ani na prerokovanie. Ten o hlásení pobytu vlastných detí, ten sa mi páčil. Ak chceme dokonať skazu tejto spoločnosti, je potrebné nielen ekonomicky, ale aj týmto spôsobom zaútočiť na jej základný stavebný prvok – na rodinu. Budem Vám držať palce, nech sa nám to spoločným úsilím konečne podarí. Ja by som ten zákon rozšíril aj na rodičov. Áno, deti by mali hlásiť pobyt svojich rodičov. Tých spomínaných 400 000 sú tiež z rodín, sú to synovia, otcovia, matky. Sú v zahraničí, aby uživili svoje rodiny. Rodiny sú neúplné a potom z detí rastú tiež neúplné a problematické osobnosti. Deti takýmto rodinám treba odobrať a strčiť do decákov, kde z nich vyrastú plnohodnotní členovia spoločnosti. Rodičov treba zavrieť do ústavov a eliminovať ich zhubný vplyv na našu socia.., pardon, spoločnosť. Príčiny si preberte na vláde.

Pán minister, ešte raz Vám chcem vyjadriť moju neochvejnú podporu. Želám Vám veľa trpezlivosti s tými otravnými novinármi, s Dubovcovou a jej podobnými elementmi, takisto s tými debilnými občanmi, ktorí nerozumejú Vášmu snaženiu. Viem, že by ste ich najradšej vymenil. Nedovolil by som si Vás nijako poučovať, ale v histórii ľudstva sa nepodarilo vymeniť národ ani raz. Vymeniť politika je predsa len jednoduchšie. Želám Vám preto, aby Vami predkladané zákony vydržali aspoň tak dlho, ako Vy v kresle ministra a Vy aby ste vydržali v kresle ministra tak dlho, akú dlhú platnosť majú Vami predkladané zákony. Budem Vás aj naďalej podporovať a držať Vám palce. Veď viete, ja som za každú sprostosť.

P.S. Kolegom odkážte nech sa Vám nesmejú, aj na nich dôjde. Domov mi radšej žiadne odpovede s pečiatkou ministerstva vnútra neposielajte. Dcéra je momentálne na ceste do školy do Bratislavy, syn je v Žiline, manželka u kamarátky v BB, ja sedím doma v obývačke a neočipovaná mačka na okne. Vyzerá to tak, že susedia sú doma s deťmi aj psami. Všetko je OK, nerobte si starosti. Pozdravujem.

  • SlabéVýborné (+13 skóre, 13 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?