Publikované: 20.07.2022

Roe verzus Wade spustil hystériu

Snemovňa reprezentantov vedená demokratmi v utorok odhlasovala prijatie zákona, ktorý by zakotvil federálnu ochranu manželstiev osôb rovnakého pohlavia. 


Bidenova administratíva je zdesená z rozsudku Roe verzus Wade, volá po navýšení počtu sudcov z 9 na 13. Líder väčšiny v Snemovni reprezentantov Steny Hoyer vo vyhlásení k hlasovaniu uviedol: “Je dôležité zabezpečiť, aby federálny zákon chránil tých, ktorých ústavné práva môžu byť ohrozené zákonodarnými zbormi kontrolovanými republikánmi.“ 

Aké ústavné práva? Ústava USA žiadne z citovaných práv nepozná. Riadi sa základnými ľudsko-právnymi dokumentmi počnúc prvým základným ľudským právom na život a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.
SCOTUS nič nezakázal ani nezakáže, iba sa bude ďalej vyjadrovať k ľudským právam v ich delení na základné a akcesorické, teda tie, ktoré sú odvodené od základných práv. K právam, ktoré neexistujú, súd nemá dôvod vydávať stanoviská, čo si v budúcnosti zrejme „ošetrí“ ďalšími rozsudkami, majúcimi hodnotu precedensov. Veci ľudských práv dá prosto na poriadok, ako majú byť.

Sudkyne a sudcovia SCOTUS, nominovaní republikánmi alebo demokratmi, prisahajú na Ústavu USA, nie na dúhovú vlajku a neriadia sa verejnou mienkou či vrieskajúcou ulicou.

Každý federálny štát si upraví manželstvá, potraty, antikoncepciu, adopcie, eutanáziu, trest smrti a vraždu zákonmi mimo Ústavu USA prostredníctvom volených zástupcov. Druhý dodatok k právu na ozbrojenie ako ústavné právo je možné upraviť a obmedziť či rozšíriť v súlade s ústavným právom a druhým dodatkom.

Roe verzus Wade spustil hystériu neomarxistov novej progresívnej ultra ľavice aj v EÚ. Liberálno-demokratická neomarxistická EÚ sa už dala počuť, že upraví základné ľudsko-právne dokumenty zmenou taxonómie základných práv a slobôd a uvedie ich do súladu s deklarovanými európskymi hodnotami.
Po novembrových voľbách do Kongresu je zrejmé, že USA sa prinajmenej hodnotovo rozdelia na republikánske a demokratické štáty viac, než akými sú dnes. Dotkne sa aj Slovenska a jeho zákona o potratoch. Toto je pokračovanie kultúrnej vojny a vojny hodnôt. Ideme do apokalyptického finále. 

Aj s odkazom na Roe verzus Wade, platný zákon č. 74/1986 Zb. je protiústavný. Odporuje základnému právu na život od počatia po prirodzenú smrť. Zákon musí taxatívne vymenovať kvalifikované a ospravedlniteľné dôvody pre potrat. Sloboda potratov do šiesteho týždňa kvalifikovaný dôvod nie je a heslo pro choice „moje telo moja voľba“ je blud v opore o nič. Vlastníctvom ženy je len jej prázdna maternica.

Mimochodom, zúrivý vreskot a kvikot Bidenových demokratov za neexistujúce základné práva, je populistická súčasť ich s Trumpa vydesenej predvolebnej kampane. 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj tu.

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?