Publikované: 06.11.2013

Rómovia sú skromní ľudia

Mnohým z nich naozaj veľa netreba k tomu aby žili šťastne, stačí im aby mali na svojej chajde televízny satelit, prípadne na streche domu aspoň jeden slnečný kolektor, aby nebolo potrebné platiť spotrebu elektriny a hotovo.

Viem je to nadľahčené, no zároveň smutné, ale väčšine z nich skutočne viac netreba (samozrejme okrem toho aby bolo aj niečo do žalúdka), stačí aby videli napr. tureckú telenovelu  Tisíc a jedna noc – a v nej sledovať životné osudy Onura so Šeherezádou….

Viem, nie je to ľahké, vytvoriť pre nich v dnešnej dobe podmienky aby žili tak, že svojim správaním by nestrpčovali život občanom v svojom okolí, ale keď politici najmä v posledných 24 rokoch nespravili takmer nič preto aby sa ich život aspoň trochu lepšie priblížil životu majority, tak potom ťažko môžeme očakávať, že sami Rómovia sa k tomu dopracujú.

Takže vážení politici, ak ste sa doteraz perfektne vyhýbali rómskemu problému, tak teraz už vám nič iné nezostáva iba dať namontovať Rómom na ich príbytky slnečné kolektory, aby nemuseli platiť za elektrinu. Samozrejme z eurofondov, no a k tomu tým, čo sú na to odkázaní aspoň každé dva týždne dodávať tie cestoviny a múku, ktoré ste im nedávno iba jednorázovo poskytli! (Pochopiteľne nebolo to poskytnuté len Rómom.)

 

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?