Publikované: 14.03.2014

Rozhodla som sa, volím Radoslava Procházku!

Prečítala som si všetky články, vypočula všetky diskusie…po racionálnom zvážení kvalít všetkých prezidentských kandidátov som si ešte na chvíľu nechala všetko prejsť hlavou. Ani jeden z nich vo mne od začiatku nevzbudzoval dojem, že ho chcem ísť voliť. Niektorým chýbala charizma, iným zase dostatočný všeobecný a politický prehľad, no a viacerí sú aj bez toho, aby otvorili ústa, vyslovene nesympatickí…Písala som už aj o tom, ako sa u mňa Radoslav Procházka pre svoju aroganciu totálne diskvalifikoval. No v posledných diskusiách mi tie jeho nekompromisné reakcie prišli až vtipné a zároveň múdre. Rozhodne vie, čo hovorí.

Zvažovala som aj nad dvomi pánmi…Milanom Kňažkom a Pavlom Hrušovským. Ten prvý ma však šokoval v diskusiách svojím neskutočným sebavedomím a zvláštnym nezáujmom…položila som si teda logickú otázku, prečo vlastne kandiduje? Bývalý revolucionár, ktorý mi bol sympatický svojím vystupovaním a činmi počas Nežnej revolúcie v ´89, stratil v mojich očiach čaro osobnosti. Možno je to aj tými rokmi, ľudia starnú a mnohokrát zanevrú na všetkých a na všetko a aj keď naoko budia dojem silných a presvedčených, ich vnútro je poznačené a keď má niekto štipku empatie, tak to vycíti. Mám pocit, že niektoré úvahy, ktoré som čítala, mi teraz dávajú hlbší zmysel a celkom zapadajú do konceptu, ktorý mnohí politici nazývajú konšpiračnými teóriami.

Milanovi Kňažkovi v ankete denníka Sme vyjadril jednoznačnú podporu Ivan Kmotrík, ktorý je známy svojím blízkym vzťahom k vrcholným predstaviteľom Smeru. Navyše je majiteľom televízie TA3, čo sa im všetkým nesmierne hodí a vlastne jemu tiež…Pavol Hrušovský zase nemá príliš ďaleko k Robertovi Ficovi, ich vzťahy by som vôbec neradila medzi chladné a už vôbec nie zlé…ba práve naopak, sú si tiež blízki. Takže v druhom kole by sa veľmi ľahko mohlo stať, ak by išli do „súboja“ s Robertom Ficom, že by ho skryto podporili. Niečo za niečo…

Radoslav Procházka má šancu dostať sa do druhého kola…kto nechce vidieť v prezidentskom kresle Roberta Fica, mal by voliť jeho. On jediný totiž dokáže byť Robertovi Ficovi silným súperom. Svojím spôsobom, obaja sú takpovediac alfa samci…sú výrazní, majú dobrú rétoriku a hlavne veľa vedomostí…Argumentačne by si so súčasným premiérom dokázal bez problémov poradiť…a Robert Fico to vie. Navyše, nemal komunistickú minulosť, pozná politické prostredie, je zásadový…mohol by však poľaviť zo svojej arogancie a nadradenosti…to však tiež môže byť len istá póza, istá ochrana svojho vnútorného „ja“ pred okolitým svetom. Na naštudovanie zákonov by nepotreboval 20-členný poradný zbor…navyše má aj dôstojné vystupovanie a čo sa mi na ňom páči, je vzťah k jeho rodine…Mnohokrát si to neuvedomujeme, no to je to najcennejšie, čo nám život môže ponúknuť.

 

 

  • SlabéVýborné (+13 skóre, 29 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Ja som sa rozhodol pre Kňažka a to vôbec nie preto, že sa tak rozhodol aj spoluzakladateľ Dobrého anjela. /// Ak sa niekto rozhoduje len na základe mienky iných, tak ide zväčša v stáde. Kým Procházka nevyhlásil kandidatúru, tak podporoval kandidatúru Čarnogurského.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?