Publikované: 07.09.2020

Rozhovor

Bielorusko zachytilo rozhovor medzi Varšavou a Berlínom, že vyhlásenia o otrave Alexeja Navaľného sú falzifikáty.
Uviedol to bieloruský vodca Alexander Lukašenko počas stretnutia s ruským premiérom Michailom Mišustinom vo štvrtok 3. septembra 2020.

              

https://russian.rt.com/world/news/779767-lukashenko-merkel-navalnyi?fbclid=IwAR2unN29qfMfSMTSeBcexp6e7JOOxv475rAv_LcVryylVZdo2YxoLb7Abiw
https://vz.ru/news/2020/9/3/1058428.html
Správa o stretnutí Lukašenko a Mišustin:
https://www.belta.by/president/view/lukashenko-belarus-i-rossija-znachitelno-prodvinulis-v-reshenii-nabolevshih-voprosov-405346-2020/
3. septembra, Minsk /Corr. BELTA/. Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko označil informácie o otrave Alexeja Navaľného za falzifikát. Uviedol to dnes na stretnutí s ruským premiérom Michailom Mishustinom, informovala BelTA.
„V rádiovej sfére pri konfrontácii s NATO naše vojenské spravodajstvo zachytilo zaujímavý rozhovor, ktorý (nechám vás prečítať, pripravíme a pošleme ho na FSB) jasne naznačuje, že ide o falšovanie. K otrave Navaľného nedošlo,“ informovala hlava bieloruského štátu.
Alexander Lukašenko navrhol, aby skupina odborníkov pripravila fakty pre nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, možno pre jej správu, a vyhlásenie, ktoré urobila. “Urobili to – citát:” „Odradiť Putina od toho, aby strkal nos do záležitostí Bieloruska. Citoval som tento rozhovor. Chápete, ako títo ľudia pôsobia jezuitom,” uviedol prezident.
https://www.belta.by/president/view/lukashenko-informatsija-ob-otravlenii-navalnogo-falsifikatsija-perehvachen-razgovor-varshavy-i-berlina-405356-2020/
Kremeľ zatiaľ nemá podrobnosti týkajúce sa vyhlásenia bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka o falšovaní otravy ruského blogera Alexeja Navaľného, uviedol tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov.
https://vz.ru/news/2020/9/3/1058442.html
Tu je (údajný!) zápis  rozhovoru, ktorý zachytila bieloruská rozviedka a dala ho k dispozícii Rusku. Ide o rozhovor nemeckého a poľského špióna, ktorý sa dotýka Navaľného a situácie v Bielorusku. Tento rozhovor potvrdzuje, že Západ zasahuje do situácie v Bielorusku a zároveň aj to, že Navaľný sa stal iba zámienkou na útok proti Rusku:
Varšava: Haló, dobrý deň, Nick. Ako sa máte.
Berlín: Zdá sa, že všetko ide podľa plánu … Materiály o Navaľnom sú pripravené. Odošlú sa do kancelárie kancelárky. Čakáme na jej vyjadrenie.
Varšava: Je otrava potvrdená určite?
Berlín: Počúvaj Mike, v tomto prípade to nie je dôležité… Je vojna … A v čase vojny sú všetky prostriedky dobré.
Varšava: Treba odbiť snahu Putina, aby strkal nos do Bieloruska. Najefektívnejšia cesta, utopiť ho v problémoch Ruska a tých nie je málo. V najbližšom období budú u nich voľby, bude sa hlasovať v regiónoch Ruska.
Berlín: A tým sa aj budeme zaoberať. Ako sa majú vo všeobecnosti veci v Bielorusku?
Varšava: Ak mám byť úprimný, nie príliš dobre. Prezident Lukašenko sa ukázal ako tvrdý oriešok. Sú profesionáli a dobre organizovaní. Samozrejme, že ich podporuje Rusko. Úradníci i príslušníci armády sú verní prezidentovi. Zvyšok si povieme osobne, nie telefonicky.
Berlín: Áno, rozumiem, tak ahoj.
Varšava: Ahoj.
Poznámka editora 1: V súlade s Chartou základných práv a slobôd OSN, EÚ a Ústavy SR ide o právo na slobodný príjem a zdieľanie informácií…
Poznámka editora 2: Pozor! Neoverené!
Poznámka 3: Hodnovernosť správy bude potvrdená, až s ňou ako poznatkom „vyštartuje“ Kremeľ. Dá sa očakávať, že tentoraz bude „zatĺkať“ Berlín. Ako vždy.
Poznámka 4: S info už zrejme pracujú aj EÚ a USA… (zatiaľ sú „ticho“).
Poznámka 5: Slovenská vláda, prezidentka, minister zahraničných vecí a obrany, ako aj médiá, mlčia.
Ibaže málokto verí v otravu novičokom. Ide o diktát pravdy. A údajný čaj. Médiá, ktoré “fšetko” vedia, ibaže ale „neriešia“ incident po dobu pobytu Navalného na toalete lietadla. O ňom sa “mlčí”…
Otázka znie aj: Kto je strážcom pravdy, slobody a demokracie? Ktorej a čej?
Všetko vždy ide ako vždy.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Podľa www.aeronet.cz má ísť o nahrávku telefonického rozhovoru medzi nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a poľským premiérom Mateuszom Morawieckim:
Vyplýva z neho, že Merkel vie, že Navalný otrávený nebol, ale skolaboval v dôsledku agresivity Covidu… (takto kolabovali priamo na ulici a pred kamerami, prví postihnutí vo Wu-han…)
Mnou zdieľaný dialóg je rozhovor iných dvoch persón. Jeden z nich alebo oba (?) mala zachytiť práve rozviedka Bieloruska…
Lukašenko o „úlovku“ mal informovať Mišustina. Mám to za nepravdepodobné. Alebo sa jedno či druhé potvrdí alebo “bublina” spľasne…
Áno, to je vojna. Hybridná vojna.

CHARITE Berlín: Navalného lekári vyviedli z umelej kómy. Reaguje na slová…
Celkový stav pacienta je predčasné hodnotiť:
https://dennikn.sk/minuta/2030120/?ref=mpm

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?