Publikované: 28.12.2021

Rozkol medicínskej obce v Rakúsku

Rakúska Lekárska komora rozpútala masívnu výhražnú kampaň proti všetkým rakúskym lekárom, ktorí nebudú svojím pacientom naliehavo odporúčať očkovanie proti korone. To bude komora pokladať za kritický postoj k očkovaniu a následne takým lekárom odoberie licenciu a vyškrtne ich zo zoznamu rakúskych lekárov (web Hlavné správy).

List nezmieňuje všetky relevantné ľudsko-právne dokumenty (dostali ste ich odo mňa v predošlom článku Zeman stručne k energiám a jeho súhlasu s povinným očkovaním).
Český prezident Miloš Zeman je zásluhou mimoriadnej starostlivosti lekárov a vlastnej sebareflexii svojho životného štýlu v primeranej telesnej a mentálnej kondícii prezidenta, aká roli hlavy štátu náleží:
https://www.omediach.com/tv/17523-zemanov-prejav-sledovalo-v-televizii-milion-ludi-video
Výhradu mám k jeho súhlasu s povinným očkovaním… účinnosť a bezpečnosť anti kovidových vakcín nie je dostatočne overená… zrejme nemá potrebné informácie  a najmä nie je expert na ľudské práva. Trocha si toho “experta zasuplujem”. Nie, mojou parketou sú ľudské práva.  

 

Prax vyvrátila “okrídlené”: Vakcína je sloboda. Nie je. Polemické je aj: “Benefity prevažujú nad nežiaducimi účinkami vakcín”. Otázka: S akými stratami sa ráta a sú prípustné pri ich experimentálnom použití?
Odkazujem na zamlčiavanú Rezolúciu Rady Európy č. 2361 z 27. januára 2021 (dobrovoľnosť očkovania a nediskriminácia nezaočkovaných); na Dohovor Oviedo neodkazuje ani ministerstvo zahraničia, ktoré ho podpísalo a ratifikovalo:
https://archiv.vlada.gov.sk/ludskeprava/data/files/4164.pdf
Ignorovaný je aj Norimberský kódex. Rovnako Dodatkový protokol k Dohovoru o ľudských právach a biomedicínskom výskume (k experimentálnym vakcínam):
https://rm.coe.int/168008371a
K tomu stručne: Charta práv pacienta a dobre informovaný súhlas. Pridávam Hippokratovu prísahu: “Budeš liečiť, nie zabíjať!“ (Budeš to robiť podľa najnovších a spoľahlivo overených a bezpečných vedeckých exaktných medicínskych postupov a nástrojov!).
Zo spoločensko-medicínskeho diskurzu a meddicínskej etiky je vytláčané základné ľudské právo na výhradu vo svedomí (explicitne z oblasti pro choice potratových politík a neomarxistickej rodovej ideológie feminizmu)! Žiadny z dokumentov nezmienil ešte žiadny politik, vláda ani médiá..! Som takmer jediný, kto na dokumenty odkazuje pri téme povinné očkovanie.
Vyostruje sa konflikt na osi individuálne slobody a práva (liberáli) verzus kolektívny komunitný a spoločenský záujem (podobnosť s komunizmom; podľa liberálov totalitarizmom, hoc sporné) teda: spoločenský záujem má byť v každej spoločnosti a politickom zriadení nadradený individuálnemu; zákonom v súlade s Ústavou a Listinou musí byť dostatočne odôvodnená a zaistená rovnováha oboch protichodných záujmov. Prebieha viac vektorový konflikt vo všetkých oblastiach života spoločnosti. Výzvy na zjednotenie a zmierenie vychádzajú z úst osôb, ktoré rozkol a rozvrat spôsobujú. 
A toto je všeobecný obraz svetského systému vecí…
Kdesi “vo vzduchu” visí nesprávne interpretované: “Miluj blížneho ako seba…” z iného sveta. Dokonca si ho privlastňujú ateisti “liberáli” neomarxistickej proveniencie. Ibaže kresťanstvo nie je ideológia ale viera a učenie. Neomarxizmus je ideológia a voluntaristická sociálna filozofia vnášaná do svetských politík a nových európskych hodnôt EÚ v priestore tzv. “liberálnej demokracie”, ktorá Európu vedie do antagonistického chaosa.

Otázku povinného očkovania experimentálnymi vakcínami nemožno spájať s povinným očkovaním dávno a spoľahlivo účinnými a bezpečnými vakcínami, tobôž mRNA (geneticky manipulovanými) s hrotovým proteínom. Exaktná medicína je založená na dôkazoch ako svedomité, jednoznačné a rozumné využívanie súčasných najlepších dôkazov pri rozhodovaní o starostlivosti o jednotlivých pacientov.
Očkovanie je medicínsky úkon, invazívne zasahujúci do telesnej integrity ľudskej osoby. Vakcíny môžu a vedia, aj zabíjať.
S vlastným očkovaním zaobchádzam opatrne (informácie); len na základe „dobrovoľne“ prijatých rizík… peňažná odmena u mňa nehrá žiadnu rolu. Chcel by som umrieť normálne.

Pozvoľne nastupuje saturácia liečivami. Ale to už farma firmy budú kráľovsky bohaté; farmaceutické firmy nepotrebujú zdravých ľudí… inak by museli zaniknúť. Ale aj liečivá treba spoľahlivo otestovať. Ibaže ako v prípade vakcín, niet času…

Sme v špirále akéhosi „circulus vitiosus“. Kovid sa s nami hrá… možno do času, než sa sám unaví… a zalezie do zálohy a na zoznam „známych“ (pôvod) vírusov…
Ľudstvu pridáva ďalšie poznatky a skúsenosť z oblasti vedy, behaviorálnej (sociálnej) psychológie (správania) a politickej kovidológie. Evolúcia pokračuje. Túžba po živote je hnaná atribútom zdravej zvedavosti, ako a kde to všetko skončí… aj mojou.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

https://www.hlavnespravy.sk/boj-sa-zostruje-otvoreny-list-200-rakuskych-lekarov-ktori-su-proti-povinnemu-ockovaniu/2804420
Zdrojový článok (text otvoreného listu):
https://www.tagesstimme.com/2021/12/13/dokumentiert-mediziner-protest-gegen-aerztekammer-praesident
http://wp.tagesstimme.com/wp-content/uploads/2021/12/Offener-brief_Mediziner_Szekeres.pdf 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?