Publikované: 03.02.2021

Rozsudok

Navalny, riadiaci sa princípmi humanizmu, bol poslaný do kolónie. Súd prijal rozhodnutie, ktoré sa zapíše do histórie. Píše sa v správe novinárky Kristíny Šafonovej pre opozičný web Meduza

                
Alexey Navalny sa počas pojednávania často usmieval a pozeral na svoju manželku. Roztiahol ruky a zložil prsty do tvaru srdca.

„Napriek humanizmu, ktorý preukázal súd,“
vraví prokurátorka Frolová, politik „opakovane porušoval a zlomyseľne sa vyhol povinnostiam, ktoré mu boli pridelené, ignoroval požiadavky zákona“. Súhlasí s predstaviteľom Federálnej väzenskej služby v tom, že po nemocničnom ošetrení v Charite sa Navaľnyj mohol prihlásiť k inšpekcii, ale neurobil to. Prokurátorka zároveň pripomína aj, že „Navaľný sa voľne pohyboval po Nemecku, športoval a poskytoval rozhovory. Jeho správanie a prístup nám umožňuje konštatovať, že nevyvodil správne závery a nedodržiaval zákony, ktoré žiada, aby boli dodržiavané“ uviedla Frolová.
Sudkyňa Repniková oznamuje rozhodnutie. Čím dlhšie hovorí, tým menej často sa na jeho tvári objavuje úsmev. Je ale zrejmé, že súd návrhu FSIN vyhovie.
https://meduza.io/feature/2021/02/03/rukovodstvuyas-printsipami-gumanizma
Repniková oznamuje, že Navaľného podmienečný trest mení na pobyt v kolónii všeobecného režimu.
Okrem 7 mesiacov času stráveného v domácom väzení, tam zotrvá dva roky a osem mesiacov
.
Julia Navalnaya plače, Alexej zadržiava slzy. Keď sudkyňa dokončí čítanie, justičná stráž sa ponáhľa verejnosť, novinárov aj zahraničných diplomatov nielen na chodbu, ale aj z budovy súdu.
Alexej pri rozlúčke stíha povedať svojej manželke: „Zatiaľ nebuď smutná, všetko bude v poriadku!“
Zrejme v dobrej viere, že Western ho “podrží”. Nepodrží. Navaľného potrebuje mať v base. Aby mohol s jeho ním skorumpovanými médiami a mimovládkami vrieskať o porušovaní ľudských práv a slobôd v Rusku a nedodržiavaní zákonov. Má ho za užitočného idiota. Z pohľadu práva sa nestalo nič neštandardné.
Už chýba len, aby ho vyhlásili za prezidenta Ruska (Tichanovská 2).
Zaisťovanie verejného poriadku prebieha porovnateľným spôsobom ako v krajinách Westernu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

TA3 v spravodajstve klame. Väzenská služba, prokurátorka ani súd nevytkli Navaľnému, že sa probačnému úradníkovi nehlásil dvakrát mesačne po dobu liečenia v Berlíne. Súhlas s liečbou Navaľného v Nemecku vydal Putin. Navaľný sa nehlásil pred prevozom do Berlína a po 23. septembri, po prepustení z nemocnice Charite.

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?