Publikované: 27.04.2022

Rozvrat a pád „nového“ svetového poriadku

Svetový ekonomický, finančný, bankový a platobný chazarský systém založený na tlači ničím nekrytých peňazí a dominancii USA v už zjavme multipolárnom svete, je neudržateľný… nie Rusko ale systém je zodpovedný za cenotvorbu energetických surovín, energií, potravín… infláciu, zdražovanie…

Treba na novo definovať pojem hodnota za peniaze a pridaná hodnota (DPH). Socialistická sústava bola preto pomalšia, lebo svoje statky mala kryté prácou, zlatom, aktívami a pasívami. Nestíhala monetarizmus a odmietala úžeru (pranie ničím nekrytých peňazí úrokmi). O to bola sociálne bezpečnejšia a istejšia. S takým paplónom, aký sme mali. Hodnotám treba dať nazad ich pravé miesto. Toto je neriadená divočina, besnota skrývajúca sa za všemocnú silu trhovej ekonomiky. Prílepok “sociálne orientovaná” (Ústava SR) je maskovacia lož. Nič spoločné s marx-leninizmom, nezáleží na označení komunizmus či socializmus, to je ideológia a ľudsko-právny voluntarizmus, eugenizácia ľudskej bytosti ako násilie páchané na prirodzenosti ľudského genómu a ľudského faktora s jeho svetlou a temnou stranou; nie je ale jedno, a platí základné ľudské právo na život a dôstojný ľudský život od počatia po prirodzenú smrť!

Ľudská ekonomika ako súčasť individuálnej a kolektívnej sociálnej bezpečnosti so všetkým vyššie, musí sa riadiť jedinou logikou: má dať-dal! So zmyslom pre mieru vecí a Láskou k blížnemu ako sebe samému (od philautie k storgé). Súčasťou systému je bezprácny zisk bankovými operáciami (napadá mi Soros). V obehu je príliš veľa peňazí… iba ich nemajú všetci. Riešenie je progresívna daň a spravodlivé prerozdeľovanie zdrojov (zásada potrebnosti v kombinácii so zásluhovosťou). Hyperinflácia vždy vedie k zmene systému. Z toho matrixu treba von.
Vysvetlivka k rovná verzus progresívna daň: Daň z nízkeho príjmu je pre nízko príjmovú osobu existenčne významnejšia, než rovnaká daň príjmu milionára. Súlad s ľudskými právami zakladá rovnosť a rovnaké zaobchádzanie (Všeobecná deklarácia ľudských práv). Miliardári budú vrieskať. Aj „Matovičove“ firmy. Tie právom: Matovič nemá šajn o ľudských právach v časti rovnosť a rovnaké zaobchádzanie. To ústavným súdom neprejde. Matovič a spol: ODSTÚPTE!!! Progresívnou daňou mali by byť dotknuté všetky fyzické aj právnické osoby. Aj peňažné ústavy. Tie nie špeciálnym odvodom. Úžasné! Všetci platíme rovnako! Trebárs 10 percent s príjmu.
Chce to aj definíciu pojmu pridaná hodnota. Čo to je? Prečo sa s ňou narába až bezočivo arbitrárne (svojvoľne)? Čo DPH na potraviny, a čo alkohol a tabak? Koľko dépéháčky na cigarety ide do zdravotníctva na pneumológiu, ftizeológiu a onkológiu? Mimochodom Česi dávajú na poistenca takmer 80 a Slovensko 34 eur.
Sociálna pomoc by mala byť riešená opačne, regresívne. Vzorcom. Algoritmom. A zákonom. S možnosťou aktualizácie a revitalizácie. V opore o priebežné aktualizované podklady ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. V Matovičovom a Krajňákovom systéme sa ani prasa nevyzná.

Elon Musk kúpil Twitter s ohláseným úmyslom: demokratizácia siete, likvidácia anonymity a falošných profilov, sloboda slova bez cenzúry (Fejzbúk) a verejná kontrola moci a vládnutia. Súbežný efekt: diskreditácia pro systémových médií. Bidenova administratíva je zdesená. Biden stráca vnútornú autoritu, je chodiaca mŕtvola.
Rusi začali krajiny EÚ, odmietajúce platiť rubľoch a nepriateľské, odpájať od plynu (Bulharsko, Poľsko…) Urýchli to všetky veci. Všetky. Orbánovskí Maďari reálne zvažujú vystúpenie z EÚ. Dôvod: EÚ rovná sa záujmy tandemu Francúzsko-Nemecko a USA.

Moc patrí do rúk ľudu, nielen volených zástupcov ale aj priamo. Nová druhá ústava zaistí rovnováhu oboch prvkov podľa ľudsko-právneho princípu rovnosti a rovnakého zaobchádzania. Ľud nepotrebuje („komunistické“) „ústredné kúrenie“ (výbor KS) ani pseudo demokraticky zvolenú pseudo demokratickú apartokratickú vládu, nakročenú k totalitnému vládnutiu á la matrix „nového svetového poriadku“. Ľudské práva a slobody boli systémom postavené z nôh na hlavu. Systém je „na hlavu“.
Potvrdíme ústavný Čl. 2 odsek 1: „Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“ Súčasná vláda sa sfunkčnenia referenda ako nástroja participatívnej a konzultatívnej demokracie (plebiscit) a následných zmien a doplnkov ústavy, bojí ako čerta. Sami si svoje rybníky nevypustia. Pri válovoch sa nebudú deliť s nikým.
Nie som formálne ani inak viazaný na žiadny politický parlamentný či mimoparlamentný subjekt. Ide mi o princíp demokratického právneho štátu. Pre ďalšie voľby aktívny nevolič. Len hlas v Referende o referende. Zmrdom: Nezabránite tomu ani keď ma odstrelíte. Systém nemožno zmeniť voľbami.

Jednotné Rusko čelí „jednotnej“ EÚ. Postupne odpája nepriateľské štáty odmietajúce platby plynu v rubľoch. Poliaci vraj zverejnili vtip kde sa píše, že v RF vraj nemá 35 miliónov ľudí wc! Lavrov sa vraj vyjadril, že to nie je dobrý vtip, lebo v Rusku sa mu málokto zasmeje a vtip musí vedieť rozosmiať davy a ponúkol sa, že vie ako ho vylepšiť; škrtol RF a napísal nad to Poľsko potom škrtol WC a napísal nad to plyn….. 146 miliónov Rusov sa začalo smiať! Orbánovskí Maďari reálne zvažujú vystúpenie z EÚ. Dôvod: EÚ rovná sa záujmy tandemu Francúzsko-Nemecko a USA. Nastupuje systém: „Zachráň sa kto môžeš a ako vieš!“
Rusi si vezmú z Ukrajiny územie s prístupom na Krym, a odstrihnú Kyjev od Azovského mora. Ukrajina ostane infraštruktúrne demilitarizovaná. USA do dodávok zbraní tlačia „spojencov“ EÚ a NATO, Lavrov aj ich dodávky označil za priamu účasť USA a NATO v konflikte. Jadrový úder je na spadnutie. S denacifikáciou benderovskej UA Rusi nepohnú, musela by spolupracovať EÚ. Také „nehrozí“. EÚ (deti a mládež sú podrobované masívnej nacifikácii proti Rusku). České silové rezorty na webe sú po napadnutí z ruských IP adries (ruské „špiny“) aktuálne nedostupné. Budú nasledovať vzájomné odvetné kroky. Všetkými nástrojmi na „šiestej priorite“. Lebo ľudský faktor. Samozrejme, dôsledne. Až do konca. Hmm… Rusi sú mentalitou nebezpeční. Kruto sa pomstia aj za krížnik Moskva. Adresát nebude len Kyjev.
Havlovo „Pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou“ sa nenaplnili: ostala krutá pravda. Zastavte to, pokým je ešte čas! Zastavte toho Zelenského!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?