Publikované: 13.11.2019

Ruky preč od Ruska, lebo bude zle

Rusko predstavuje osobitný civilizačno-kultúrny a geopolitický okruh s európskou a ázijskou časťou, ktorého jadrom je moskovský Kremeľ s jeho vlastným prediktorom; Putin vie, čo robí, a robí to dobre. Zaznamenáva „zisky“. Treba to akceptovať. Reči o ruskej hrozbe a agresivite sú hrozbou. Rusko vojnu nikdy nezačalo, vždy ju ale končilo a odškodné si bralo ako víťaz. Ruská federácia nie je ZSSR. 

Ochranná a obranná hybridná politika NATO obkľúčeného Ruska v sankciách je prirodzená, vynútená, aj s jeho systémom sociálnej a politickej bezpečnosti a čistoty na svoj obraz. Odkazujem na už 19-tu v poradí zahraničnú českú odbočku a „nevinnú“ mimovládku Člověk v tísni, súčasti medzinárodnej siete People in Need, na zozname pre Rusko nežiaducich „neziskoviek“; Rusko ich nepotrebuje, sú preň nebezpečné (ani Slovensko nepotrebuje „demokratizačné oranžové revolúcie“); Veci okolo mimovládok sú vnútornou záležitosťou Ruska. Túto odpoveď dostane minister ZV ČR Petříček. http://www.blogovisko.sk/cesky-clovek-v-tisni-v-rusku-konci.html
Centrum prediktora EÚ je aachenský „tandem“ Merkelová-Macron, ibaže si tie dve persóny vždy a vo všetkom nerozumejú (dnes vo vzťahu k USA a „mozgovej smrti“ NATO podľa Macrona).
Popri tom, liberálnemu krídlu európskeho parlamentu vadí jednota V-4, ktorú sa snažia oslabiť a treba ju zničiť, lebo sa nechce dobrovoľne a automaticky “nabaľovať” na všetko, čo si nemkecko praje a Francúzsko zmyslí, ako snehová guľa…
S USA sa treba vysporiadať tak, ako si to „pýtajú“. Nie sú našimi spojencami. First America nemá prednosť pred First EÚ! Ideálne by bolo bez first a spoločne, ale ak inak USA a Trump nedajú, a pýtajú si, majú mať, čo chcú (ibaže to neprospeje „voľnému“ obchodu, viazanému zmluvami, plus pohyblivé a neisté colné politiky aj s Čínou).
NATO má problém: Turecko. Máme problém: Turecko. Máme problém: Islamský štát. Lebo Turecko a USA. Ten problém sa hrozivo presúva do Európy. Bezpečnostné zložky nebudú stíhať, nikdy nebudú dosť rýchle. EÚ je v otázkach vlastnej vonkajšej a vnútornej bezpečnosti nečinná, mentálne slabá, váhavá, rigidná. Ako Ukrajina verzus Donbas. Orbán sa nespolieha. Buduje vlastnú aktívnu ochranu a obranu svojho územia. Lebo Frontex a Sofia nefungujú. Pašeráci bohatnú a utečenci hynú, Erdogan je jediný, ktorý repatriuje, do ich domovských štátov, žiaľ, zajatých islamistov Daeš… (vyhráža sa ich voľným pustením do Európy).
Brexitánia ako ostrovná časť Európy je voči členstvu v EÚ vnútorne rozdelená a nevie, čo chce. Na verbálny a priamy, otvorený konflikt s Ruskom, dnes nemá čas, zaujatá svojimi vnútornými problémami…
Macron s „neprijatím“ na prístupové rokovania pripravenej Severnej Macedónie (plus ďalšia várka z Balkánu) do EÚ riadne „zaváhal“; Kto je Macron? Aké má právomoci niečo povoliť alebo zastaviť?
Európska rada by mala (neplní) plniť úlohu koaličnej vlády Európskej únie (Babiš). Nie je hlasovací stroj na „kvalifikovanú“ väčšinu. Nie diktát a diktatúra jednej osoby, ale rovnosť práv a spoločná diskusia o návrhoch. Diktatúr sme tu už mali. O tom musí byť jadro reformy EÚ…
Dôvodov pre posilnenie V-4 s jej vlastným prediktorom pribúda; povýšenecké správanie EÚ „elít“ k V-4 si všimol, a prehovoril k nemu aj rakúsky Sebastian Kurz.
Reformu EÚ treba, ale nien na obraz jednej osoby a podľa diktátu toho Francúza Macrona. Nechcú ho ani Francúzi. Majú ho dosť (sociálne nepokoje; migranti). Kedysi hrdé, nacionalistické Francúzsko je v časti národná identita v jej strate a mínuse; nad hlavou už nemáva máva “výdobytkami” Veľkej francúzskej revolúcie a skrachovaným osvietenstvom, nahradil ho liberalizmus a kultúrny neomarxizmus…
Drahé bývanie, náklady na štúdium, kriminalita a podiel na násilnostiach aj nezvládnutých a neintegrovaných aj bezprizorných nelegálnych imigrantov, medzináboženské problémy, antisemitizmus, rasizmus na všetky strany.
Civilizácia a kultúra a sociálny zmier a občiansky pokoj sa vo Francúzsku strácajú v násilí…
Nemecko tiež „zatĺka“ nastupujúci chaos. Zaznamenáva rast pravicového extrémizmu. Príčiny sú známe. A to je už predpeklie západnej časti ich “elitami” týranej a zmietanej občiankej spoločnosti EÚ…
Naša časť EÚ si svoje miesto v nej má právo budovať a posilňovať len podľa vlastných národno-štátnych záujmov a v súlade s naším autochtónnym stredo a východoeurópskym civilizačným a kutúrnym okruhom. Aj ten chorý a rusofóbny Mráz, vo vzťahu k Rusku, je neudržateľný.
Spolu s Českom, Poľskom a Maďarskom sme deklarovali svoju spolupatričnosť k EÚ, ale nie až také “inkluzívne a integračné západné smerovanie“.
Chceme byť aj ekonomicky a obchodne slobodnými členskými štátmi EÚ, inak nastane ekonomický problém aj v obdobiach recesiií a kríz…
Bezvýhradné podvoľovanie sa predstavám a diktátu „jadra“ EÚ nie je v záujme žiadnej z krajín zoskupenia V-4. 
Turecko aj USA použili a zneužili Kurdov v Sýrii. Veľký hriech a rest OSN. Nielen Izrael ale aj statoční Kurdi, ako štátotvorný národ, majú právo na vlastný, aspoň zdieľaný (cezpoľný a cezhraničný, lebo obývajú Irak, Sýria, Irán a Turecko) národný štát; OSN sa len tupo prizerá, ako Turci v Sýrii šikanujú Kurdov a tvoria si tak podmienky na renesanciu neo osmanskej ríše (plus „nároky“ na časť Cypru a grécku ropu a plyn).
Toto Rusko nerobí:

Irán sa stane jadrovou mocnosťou a bude po „probléme“. Financuje a spolupracuje aj s Hamasom a islamským palestínskym džihádistickým hnutím, proti Izraelu, ktorý je obkľúčený Arabmi a islamom. Existencia Izraela je dnes vo vážnom ohrození. Bude mať čoraz viac roboty so životnými nepriateľmi na život a na smrť.
V ostatnom čase som ale nepochopil ono Orbánovo pusybarátom s Erdoganom, na základe etnickej a kultúrnej príbuznosti, súčasne s USA, Ruskom (jadro v Paksi). Orbán, Orbán, Orbán, až na všetky strany sa ti nedá, taká pragmatika a utilitarita „záložných“ možností a „preventívnych“ opatrení nefunguje; Maďarsku a jeho ministrovi zahraničia Péterovi Szijjártóovi dnes odporúčam vyššiu „čitateľnosť a zrozumiteľnosť“ jeho zahraničnej, obrannej a ekonomickej politiky. Tieto neslovanské etniká majú vlastnú „krvnú skupinu“ ak kto chce, mentalitu, ako súčasť ich etnického a národného ľudského genetického fenotypu.
V neposlednom rade americké základne na území Poľska, hoc ako až Poliaci nenávidia Rusov, majú dôvody nenávidieť ich ako Nemcov, a Maďarska (ako zmluvy o dvojstrannej obrannej spolupráci mimo rámec Zmluvy o NATO) sú extrémne a smrteľne nebezpečné:
1. Územné oblasti základní USA v Poľsku a Maďarsku odsudzujú týmto rozhodnutím časti dotknutých lokalít na ich zničenie a smrť tam žijúceho obyvateľstva v rámci jadrového úderu, vedeného Ruskom;
2. Územné oblasti základní USA budú na dobu neurčitú výlučným výsostným územím USA.
Slovensko a jeho z reťaze zákonodarnej a vládnej moci „odtrhnutý“ minister Lajčák, ako svojbytný „tvorca a vykonávateľ slovenskej zahraničnej politiky“ pričom od nich „odstavil“ ministerstvo obrany „vraj“ už rokovania s USA, pod tlakom, ukončil. Kongres USA „údajne“ sľúbených 92 miliónov dolárov pre Slovensko presunul inam. Rusov sme v Česku a na Slovensku mali od augusta 1968 až do júla 1991. Takzvanej „bratskej vojenskej pomoci a ochrany“ so stratou územnej suverenity stačilo.
USA sa snažia presmerovať reflexný útok Ruska na Európu.
1. NATO je nástroj č.1;
2. Zbrojné systémy a základne ako výsledky dvojstranných medzištátnych dohôd o „vojenskej spolupráci“ mimo rámec Zmluvy o NATO sú nástroj č.2.;
3. Nástroj č.3 je hecovanie rusofóbie v EÚ;
Rusko neútočí prvé. Má spravidla posledné slovo.
Iba taká blbosť (ako pri Istanbulskom dohovore): Späť vzal Lajčák aj svoj podpis pod spoločným memorandom o obrannej spolupráci medzi USA a Slovenskom minister v demisii? Áno-nie? Alebo ostalo odložené v šuflíku? Do budúcna?
NATO s jeho doktrínou Článku 1 a 5 dnes stráca na presvedčivosti, aliancia je ochranným a obranným štítom pre first Ameriku proti východu. Svoju bezpečnosť od západu si USA „riešia“ samé. Sever USA chráni Kanada. Od juhu „first Amerike“ nebezpečie nehrozí, okrem utečencov; hranica s Mexikom. EÚ má na svojom stole potrebu a právo vlastnej územnej obrany, od PESCA k armáde EÚ, ak sa sama, správaním „elít“ nepochová aj bez armády. Technikálie a financie sú na pleciach a hlavách európskych „elít“.
V každom prípade, čas vecí hustne, zrýchlieva a kráti sa. Pracuje proti nám všetkým.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?