Publikované: 26.12.2021

Rusi postupne redukujú svoje sily

Viac ako 10 000 ruských vojakov sa vracia na svoje základne po cvičeniach pri Ukrajine. Nie, nie je to výsledok vyhrážok USA a NATO a militantného Westernu.

Nemecké vládne kruhy nezdieľajú presvedčenie USA, že Rusko sa pripravuje na inváziu na východnú Ukrajinu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje z nemeckej vlády. Cieľom Nemecka zostáva obnovenie rokovaní o Donbase v normandskom formáte.
Cvičenie Rusov „na hraniciach“ s Ukrajinou (200-400 kilometrov od nich!); splnilo účel
a/ preverením a posilnením bojovej pripravenosti armády,
b/ testovaním reakcií Westernu (USA/NATO).
Výsledok: Stoltenberg chce na 12. januára zvolať zasadnutie Rady NATO na tému Rusko-NATO. Poznámka: Činnosť RNC bola pozastavená z dôvodu „zámerných nepriateľských akcií vo vzťahu k ruskému zastúpeniu v NATO“.
USA sú tiež pripravené na rokovania s RF začiatkom roka v Ženeve.

Ďalší postup Rusov bude závisieť od výsledkov rokovaní s USA a NATO.
Prevahu navzdor vyhrážkam militantne naladených USA/NATO a Westernu preberá Putin. USA a NATO budú musieť v Pobaltí (bývalé krajiny ZSSR) „sklapnúť“ a stiahnuť sa v záujme vlastnej a európskej bezpečnosti.

Rusko s vlastnou obranou a prípadnou neutralizáciou „aktivizmu“ (zbrane a jednotná logistika) NATO v Pobaltí a na Ukrajine problém mať nebude. Mimochodom, militantné nálady USA ktorýmkoľvek smerom má na svedomí deep state USA a zbrojárske koncerny, dodávajúce zbrane vnútro-politicky zlyhávajúcemu Kyjevu (ľudské a kultúrne práva rusky hovoriacej a ostatných národnostných menšín)! A o tom sú Minské dohody a a Normandský formát!!!
USA a EÚ vadí porušovanie základných ľudských práv a slobôd všade inde, než na Ukrajine!

Biznis robia aj farmaceutické firmy s ich konkurenčným bojom o prestíž ich vakcín, na úkor vývoja a výroby meškajúcich liečiv, lebo: Očkovať, očkovať, očkovať! My nepotrebujeme nezaočkovaných! Treba nám dokazovať, že vakcíny sú život a sloboda! A tak tlačia na celý svet už tretími aj štvrtými dávkami s ich pochybným nanajvýš polovičným a len dočasným účinkom! Vytláčajú z trhu ruské možno lepšie a bezpečnejšie vakcíny a liečivá, lebo kovidová geopolitológia!
Pre USA platí orwellovské: Vojna je zárukou mieru!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

https://www.reuters.com/markets/europe/more-than-10000-russian-troops-returning-bases-after-drills-near-ukraine-2021-12-25/
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/13301311

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?