Publikované: 23.11.2022

Ruská ropa dodávaná do USA napriek sankciám

USA vraj berú mesačne „z Ruska“ ropu a plyn a súvisiace výrobky v hodnote 12 mld. eur. Hoops! Biden 8. marca podpísal dekrét o zákaze dovozu energie z Ruskej federácie a nových investícií do ruského energetického sektora. Američania skončili s ropou z Ruska, možno ju budú dovážať z Venezuely. Americký prezident Joe Biden sa rozhodol ukončiť dovoz ruských fosílnych palív do USA. Zákaz sa týka ropy, uhlia a plynu. Američania skoncovali s dovozom ruskej ropy a pripravili sa tým o osem percent celkového objemu ropy, ktorý dovážajú. Mimo to, ťažba bridlicového plynu je pre USA drahá a neekologická…

Ropa z Ruska do USA ale „prúdi“ vďaka medzere v sankčnej legislatíve, ktorá umožňuje dodávky ruských surovín do USA za predpokladu, že sa „premenia na zahraničné produkty“. Okrem toho Lukoil, na rozdiel od Gazpromu, nebol zaradený na sankčný zoznam USA a stále predáva svoje produkty v 11 štátoch. Rafinéria Lukoilu na Sicílii využíva až 93 % ruskej ropy na výrobu benzínu, ktorý posiela do USA. Ropná rafinéria na Sicílii, ktorú vlastní druhý najväčší ruský ropný a plynárenský gigant Lukoil, funguje ako priechod pre ruskú ropu, ktorá sa nakoniec dostane do USA ako benzín a iné rafinované ropné produkty. Uvádza Wall Street Journal 1. novembra 2022. Lukoil, na rozdiel od Gazpromu, nebol zaradený na sankčný zoznam USA a stále predáva svoje produkty v 11 štátoch.

USA berú ropu napr. z Venezuely. Tá ale hrozí obmedzením dodávok pre sankcie nepriateľských USA. Z Ruska ale berú ropu Briti. Veľká Británia zaviedla „šedú“ schému nákupu ruskej ropy. Po spustení NWO na území Ukrajiny dodávky ropy z Ruskej federácie do Foggy Albion pokračujú, priznáva aj thetimes.co.uk. Británia maskuje tieto nákupy „modrým okom“.

Ruské „čierne zlato“ prichádza na ostrov údajne z iného štátu, napríklad z Nemecka, Holandska či Belgicka. Celkovo od februára objem dodávok v prepočte na peniaze predstavoval necelých 800 miliónov libier. Okrem toho je možné ropu jednoducho prekladať na mori z tankera do tankera a tým zmeniť jej „občianstvo“. Aj to sú stránky mince brexitu. Sú to Anglosasi, s Nemcami a Francúzmi spoločne nemajú radi Slovanov a nenávidia Rusov. Voči sebe sú “partneri”. Iba my  “gojim” sionistickej EÚ, musíme držať falošné sankcie s tromi rôznymi metrami a „vyžrať“ si vojnu s Ruskom na Ukrajine, padať na huby s perspektívou studeného odchovu a prípravou na konzumáciu hmyzu a červov…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

O čom boli vaše, naše „Veľké Novembre“ 1989? K prvej vete perexu ide o info Ján Baráneka od 15:20 ako o tip k môjmu článku tu:
https://www.youtube.com/watch?v=kw3AACtWYfk

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?