Publikované: 23.08.2020

Ruská vakcína ide do výroby

MOSKVA 23. augusta. TASS/. Federálne výskumné centrum pre výskum a vývoj imunobiologických prípravkov MP Chumakov z Ruskej akadémie vied (Chumakovovo centrum) v nedeľu požiadalo ministerstvo zdravotníctva Ruskej federácie o povolenie vykonávať klinické skúšky s vlastnou vakcínou proti infekcii koronavírusom.

“Dnes sme zaslali ministerstvu zdravotníctva Ruskej federácie všetky potrebné dokumenty na vykonanie úplných klinických skúšaní vakcíny proti COVID-19 (choroba spôsobená koronavírusom – poznámka TASS). Čakáme na povolenie na ich vykonanie a očakávame ukončenie klinických skúšok v októbri tohto roku. Testov sa zúčastní viac ako 3 000 ľudí, ktoré budú spĺňať požiadavky Svetovej zdravotníckej organizácie a ďalších medzinárodných regulátorov,“ uviedol.
Už skôr sa uvádzalo, že centrum Chumakov vyvinulo a úspešne vykonalo predklinické skúšky s vlastnou vakcínou proti celému viriónu proti koronavírusu. Vírusové vakcíny používajú buď umelo oslabené vírusy, ktoré nie sú schopné spôsobiť ochorenie, alebo vírusy, ktoré už boli usmrtené (inaktivované).
„Predklinické štúdie našej vakcíny ukázali vytvorenie stabilnej imunitnej odpovede. Po úspešnom dokončení klinických skúšok sa môže začať hromadná výroba našej vakcíny v novembri tohto roku. Vakcína bude tekutá, počas očkovania budú dve injekcie v intervale 14 dní,“ vysvetlil vedec.
https://tass.ru/obschestvo/9269375
RIA NOVOSTI: Rusko chce začať vyrábať mesačne milióny dávok vakcíny.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?