Publikované: 08.07.2022

Rusko vezme plnú kontrolu nad Sachalin-2

Rusko prevezme úplnú kontrolu nad svojím obrovským projektom zemného plynu a ropy Sachalin-2. Vláda tiež oznámila, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov sa skončí zahraničná účasť na úžasnom projekte zemného plynu a ropy na ďalekom východe Ruska!

Vyplýva to z dekrétu podpísaného ruským prezidentom na konci júna, v ktorom sa uvádza, že všetky nerastné a energetické zdroje v ruskom podloží budú musieť odteraz plne vlastniť Rusi, či už z verejného alebo súkromného sektora, vrátane projektu Sachalin – 2!

Sachalin-2 je v súčasnosti z 50 % (plus jedna akcia) vo vlastníctve ruského štátneho energetického gigantu Gazprom, 27,5 % Shell, a 12,5 % Mitsui a 10 % Mitsubishi, obe z Japonska. Spoločnosť Shell pred mesiacmi oznámila, že z projektu odíde.

Odpísala svoju investíciu za $1,5 miliardy a v súčasnosti hľadá kupcov. Japonsko sa však zúfalo snaží zostať v projekte, pričom vláda tvrdí, že zariadenie je zásadne dôležité pre národnú energetickú bezpečnosti Japonska, čo vôbec nie je preháňanie podľa agentúry Reuters!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?