Publikované: 12.06.2013

SAS NIE JE SLOBODNÁ STRANA!

Jeden z možných dovodov prečo je SaS napriek silným reciam na margo Ludovej platformy členom 7koalicie na podporu PavolaFresa je aj postava Jana Sabola.

Ten je autorom stanov SaS a doverníkom Richarda Sulika.

12.11. 2011 prisniesli topky.sk spravu o takomto strentuti:

” V piatok podvečer sa parkovisko honosného Chateau Herálec naplnilo luxusnými limuzínami s bratislavskými ŠPZ; niektorí hostia dokonca do nenápadnej dedinky na Českej vysočine dorazili vrtuľníkom. Pred hotelom vítal každého z nich osobne manžel majiteľky hotela Alexandry Kasperovej – Slovák Ján Kasper.
Ten je známy nielen svojimi podnikateľskými aktivitami (založil napríklad luxusný klub pre boháčov Penati), ale v minulosti bol spájaný aj s politickými stranami SDKÚ a bývalou SDĽ, v ktorej vtedy pôsobil aj zakladateľ a predseda Smeru Robert Fico. Kasper sa tiež považuje za jedného zo zakladateľov tzv. skupiny G7, v ktorej mal spolu s inými silnými mužmi ako Pavol Rusko, Ján Kováčik, Michal Ruttkay či Ladislav Krajňák poskytnúť v roku 1997 mediálnu podporu vybraným politickým stranám s cieľom poraziť vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara. O rok neskôr – po voľbách 1998 už Kasper ako nominant SDĽ získal lukratívny post generálneho riaditeľa SPP.

Len dva týždne pred zverejnením kandidátok politických strán do volieb v marci 2012 sa uňho v hoteli ukázali aj iné známe tváre, spájané s politikou. Helikoptérou napríklad dorazil známy podnikateľ – majiteľ Tatravagónky Alexander Beljajev. Ten bol v minulosti spájaný s financovaním strany HZDS a figuroval aj v známom škandále Columbex na ministerstve pôdohospodárstva bývalej ficovej vlády. Vtedy kvôli nemu musela svoj post opustiť ministerka Zdenka Kramplová. Spoločne s Beljajevom priletel aj právnik Michal Lazar, ktorý sa zas do povedomia verejnosti dostal v Dzurindovej kauze skupinka, keď ho Róbert Kaliňák označil za jedného z členov.

K predsedovi SDKÚ má blízko aj ďalší z hostí, ktorého sme v zrekonštruovanom zámočku zazreli. Bývalý štátny tajomník na ministerstve hospodárstva Ján Sabol získal svoj post ako nominant SOP Rudolfa Schustera za prvej Dzurindovej vlády. V súčasnosti vlastní značky ako Budiš, St. Nicolaus či Slovenské liehovary a v poslednej dobe sa angažuje hlavne v oblasti solárnych elektrární. Jeho majetok sa odhaduje na viac ako 200 miliónov eur. Podľa zákulisných informácií má mať blízko k strane SaS, dobré vzťahy udržiava aj s Pentou, konkrétne s jedným z jej finančníkov Jozefom Špirkom. Dobre si vraj rozumie aj s ďalším vplyvným mužom, ktorý mal byť podľa našich informácií prítomný na tajnom stretnutí bez novinárov za hranicami našej krajiny. Je ním šéf Slovnaftu a údajný podnikateľ blízky strane Most-Híd Oskár Világi.”

Na fotografii Jan Sabol na spomínanom stretnutí.

  • SlabéVýborné (-7 skóre, 13 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Pavol Varga

    S prehľadom a kvalitne napísaný komentár o závažných skutočnostiach a nikoho tu skoro niet. Až do chvíle, kým im niekto nezačne klásť hlavu na klát, hádam ich to zobudí, aby sa začali zaujímať o skutočné problémy Slovenska.

    1. Reagovať na Freddie Králika a Tvoje infantilnosti je strata času.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?