Publikované: 26.04.2019

Satanove manévre

Únik zo zamrznutej totality (1989) jej zbortením demokratickým a liberálnym Západom zvnútra aj zvonka prechádza postupným návratom od rúcajúcej sa demokracie (jej vnútorný rozklad) k ďalšej totalite.
Zväz sovietskych socialistických republík sa ale nerozpadol ale transformoval na Ruskú federáciu a prezidentský, vraj nedemokratický totalitný systém bez komunistickej ideológie a hegemónie v tiež už bývalom komunistickom bloku.
Európska únia vznikla na podobnej myšlienke demokratického zjednotenia spoločných, pôvodne a prednostne ekonomických a obchodných záujmov národných členských štátov. Prebieha jej ďalšia transformácia. Vravia jej integrácia do euro a transatlantických štruktúr. Hmm…
Ježiš povedal: „Zborte tento chrám a za tri dni ho postavím!“ Mienil seba a svoje vzkriesenie, nie pozemský systém svetských vecí, ktorý sa rúca sám a vstával z trosiek nacizmu, fašizmu a v pôvodne východnom sovietskom bloku k socializmu (postavenom na ideológii komunizmu) a ceste k pluralitnej demokracii. Toľko k ostatnému storočnému výrezu z novodobých dejín západnej a post socialistickej európskej spoločnosti.
Satan povedal Ježišovi: „Ukloň sa mi a dám ti svet!“ Ježiš to odmietol, vzal na seba mučenícku smrť a „upratal sa k Otcovi“ s veľkonočným odkazom: „Prijímajte moje telo a krv a vždy to robte na moju pamiatku.“ A dodal: „Ja sa vrátim“. Ten druhý a posledný Adam, robí to, vracia sa, už dvetisíc rokov. A kresťania čakajú… (dobre ošetrené v Písme).

Minule som sa rozčúlil na naratíve Jóba; tak si predstavte: Boh stvoril prvých ľudí, Adama a Evu, na svoj obraz (dnes máme na stole Boha s dvomi pohlaviami a rodmi). Dal im slobodnú vôľu s poučením (strom poznania dobrého a zlého) a poslal na nich Satana (to už bol odpadlícky Boží anjel so svojou družinou už zvrhnutý bohom na Zem) aby ich skúšal. Satan vykonal. Dopadlo to ako to dopadlo. Aj po potope. Potom si vyhliadol verného mu Jóba aby si dokázal Jóbovu nezlomnú vieru a oddanosť, a „podhodil“ ho Satanovi. Dopadlo to dobre. Na Písme. Bohu stúplo jeho božské ego. Jób prišiel o všetko, čo mal. Živé (rodinu) i mŕtve (majetok). Ostala mu len jeho čakajúca viera a nádej. A s ňou aj umrel. A oddanosť voči Tomu, ktorý je Ten, ktorý je (JHWH). Biblická Kniha Jób…
Príbeh Jóba mám za zvrátenosť.

Svetský systém vecí ostáva na Zemi a robí si, žije si svojím spôsobom, na svoj, nie Ježišov obraz. Márnosť svetských vecí je doložená a dokladaná ľudské veky vekov: „Čo sa človek natrápi, než o všetko príde.“ Prišiel Satan (titulka) a povedal: „Tak si to užívajte, pokým nepomriete.“ Medzitým premýšľa, čo s ním „dorobí“ Ježiš, keď sa znova vráti, ako sľúbil…
Ten, ktorý sa tvári, že nie je, namiesto totalitného režimu dal západnému ľudstvu liberalizmus, libertariánstvo (politika a štát) a na ceste k nim, akože k vytúženým slobodám, na stôl západnej civilizácie položil kartovú hru liberálnej demokracie. Aby nuda nebola. V ústrety svetlejším zajtrajškom. Aby nádej bola.

Zrušením vedúcej sily komunistickej strany sa otvorila uzávera cesty spoločnosti k politickému pluralizmu, čím ďalej (status dnes), tým viac len zdanlivo demokratickej súťaži politických strán v cyklických obdobiach parlamentných a prezidentských a ostaných (komunálnych) volieb systému horizontálnej demokracie.
Na príklade z Česka: Šesť parlamentných strán s takmer identickými programami, v medzivolebnom období v politickej súťaži medzi sebou. ODS, ČSSD, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Piráti.
Sociológ Hampl: „Rozdíly jsou kosmetické. Chcete předsedu v obleku, nebo s dredy? Vousatého, nebo oholeného? (Rozhovor pre Parlamentní listy).
K občianskym slobodám: „Zmienil ste aj likvidáciu občianskych slobôd“ pýta sa redaktor Parlamentní listy:


Cítim v krížoch, že budú vedené útoky liberálov aj na politickú sociológiu. „Jiný rozdíl není,“ vraví sociolog Petr Hampl v rozhovoru pro www.ParlamantníListy.cz
Prevzaté tu: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Blizime-se-k-fasismu-mezi-lidmi-se-siri-strach-Petr-Hampl-vysvetluje-proc-v-kavarne-propukla-panika-z-nove-strany-Vaclava-Klause-578631
Vieme, že vynikajúci riaditeľ gymnázia Václav Klaus mladší, si politicky nekorektne zarebeloval proti vlastnej strane a už v nej nie je; najskôr padák z ODS a potom toto (streda); na doraz to nešlo:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/klaus-mladsi-ods_1904031113_kno
Medzitým už nezaradený poslanec Václav Klaus ml. zakladá nový politický subjekt: „…politický projekt Václava Klause má potenciál rozbít celý stávající systém. Musíme totiž brát v úvahu, že současný systém vlády neziskovek, korporací a byrokracie podle všeho není schopen reformy. Je schopen brutálně potlačit opozici, nebo se zhroutit. Nic mezi. Proto ta panika v pražské kavárně.“
Václav Klaus mladší je nepriestrelný odborník. Chybou je, že premýšľa príliš samostatne a kriticky aj do radov vlastnej strany. Z rozhovoru aj: „Otázky, o ktorých by sa malo diskutovať, sú zakazované už v ich zárodku ako otázky. Zatiaľ čo existovalo viac názorov, dnes je možný len jeden oficiálny názor politického kartelu, a všetko ostatné je označované za nebezpečný extrémizmus, dielo ruských agentov a podobne. Z krátkodobého hľadiska to stranám kartelu zjednodušuje situáciu, lenže ono to tiež znamená, že takmer akákoľvek bežná debata či vyjadrenie názoru ohrozuje systém. Systém je krehký, vyhrážanie obyvateľom a politikom s iným názorom pomáha len obmedzene a ľahko môže dôjsť k zrúteniu, resp. k revolučnej zmene.“
Poznamenávam, že hlasovanie a výsledok založený na hlase väčšiny nezakladá štatút pravdy. Demokratická väčšina nemá monopol na pravdu. Nie je nositeľom ani svetlonosom pravdy (Satan). Je len nositeľom sily. Zákonom vymáhateľnej „pravdy“ väčšiny. Nič spoločné s pravdou; beztak pod pätou pravdy klíči pochybnosť. Čert bol dlžen Satana, ktorý pokrokovému ľudstvu na ceste k jeho svetlejším liberálnym zajtrajškom podhodil dialektiku pravdy a dejín spoločnosti. A ľudského faktora. Moment, idem „mrknúť“ von, či už ide, a kde toľko trčí Ježiš. Zasa nič: „Nechodí, stále nechodí, je mi biedne“. Sťažuje si aj Žbirka.
Dnes, tu a teraz som naladený antisystémovo. Zmyslom rodiacej sa strany Václava Klausa mladšieho je zachovanie slobodného demokratického systému matrixu metasystému takzvanej slobodnej demokratickej spoločnosti slobôd a práv všetkých občanov. Systému svetských vecí… (všimnite: zachovanie systému). Nie zmena systému. Satan: „Ale ľudia chcú zmenu!“
A ako to je a ako sa „svetské“ veci vyvíjajú na Slovensku? Mrknite na môj predošlý článok o liberálnej demokracii, novej vlne politickej novej, liberálnej, neomarxistickej ľavice, Gender Swap Day, liberálnej rodovej ideológii, liberálneho progresivizmu, a „strážcu liberálnej demokracie“ na Slovensku, Denníku N.
Satan: „Ľudia na Slovensku si novou hlavou štátu zvolili zmenu, ktorú tak túžobne chceli!“ :-)
Ak sa vám zdá, že sa situácia zlepšuje, možno ste niečo nepostrehli. Liberál Satan občanom EÚ podhodil euro voľby so slovami: „Choďte voliť!“ Súhlas. Satan ale nepovedal koho. Aj Boh dal ľuďom rozum, intelekt a slobodnú vôľu. Tak ako Satanovi. Tým sa Boh vyviazal z viny a zodpovednosti za všetko, čo sa deje a bude diať. Lebo.
Na Slovensku nastupujú ideológia a politiky liberálneho fašizmu, vedno ako budúca vedúca sila budúcej bývalej slobodnej a demokratickej spoločnosti. Post slobodnej demokratickej spoločnosti. Tretia totalita.
Prokuratúra a OČTK sú nečinné. Nevedia, o čom je reč. A blúdia a lovia v mútnych vodách extrémizmu.
Ja nič, iba si tu tak píšem…
Pokým sa ešte dá. Hmm…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Mimochodom, viete si predstaviť, že by hociktorá slovenská televízia alebo rádio pozvali na rozhovor Marine Le Pen a Gerta Wildersa? Stalo sa včera, 25-teho o 21,10 na TV Barrandov. Duel Jaromíra Soukupa:
https://www.barrandov.tv/video/152640-duel-jaromira-soukupa-special-25-4-2019

 

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?