Publikované: 28.12.2022

Sbohem a šáteček

Obdivoval som ho aj ako aktivistického prezidenta, často na hrane s ústavou, ísť za ňu, chystá sa v prípade predsedu ústavného súdu, Rychetského, ale aj úžasného rétora, ktorého parole sú zväčša spôsobilé priamo do tlače. Ibaže platí: „Nie kto ale čo hovorí“. Zeman-Vrbětice, Zeman-Čína, Zeman-Rusko, Zeman Ukrajina, Zeman-Zelenský a medaila Zeman-Zelenskému.

Ekonóm prognostik Zeman sa vie dobre pohybovať na poli sociálnej demokracie, ktorá je v podmienkach aktuálneho spoločensko-politického systému demokratickým variantom socializmu (nie komunizmu!) na rozdiel od liberálov a libertariánov typu Sulík a SaS (čo najmenej štátu) zástancom štátneho etatizmu (sociálny štát a viac štátu), ktorý na Slovensku reprezentuje Smer-SD a Hlas-Pellegrini, majúci bližšie k liberálnej demokracii a teda SaS, poťažmo Progresívnemu Slovensku.
Politik, prezident a rétor Zeman, hodlá dôchodok si užívať v spoločenstve „zajímavých knížek“. Zemanov kolega exprezident Václav Klaus taky umí číst a taky čte a přemýšlí, je ale občiansky aktívny a verejne dáva názor nielen na stav vecí verejných v Česku ale prispieva do spoločensko-politického diskurzu aj v oblasti globalizmu a nadnárodno-štátneho metasystému vo vzťahu k vojne na Ukrajine s príslušenstvom. Pre Klausa platí: Je už dosť starý na to, aby mohol písať a vravieť, čo si myslí…
Jeho názory a hodnotenia postavenia Česka v kontexte EÚ, transatlantizmu spojenectva s USA v NATO verzus Rusko, Čína a svet v procese USA vyprovokovanej kontraproduktívnej multipolarizácie, sú antisystémové a konzistentné: 
https://www.institutvk.cz/index.php

Budúci exprezident Zeman sa „utiahne“ do milovaného súkromia na Vysočine. Miloš Zeman totiž poprel v roku 2022 sám seba a namiesto štátnika, ktorého úlohou malo byť mierové úsilie na urovnanie vojny na Ukrajine, plne sa pripojil na stranu zla a kyjevskej skorumpovanej junty: „Utonul v antiruském transatlantickém tažení a propagandě.“
Zo sebazáchovných dôvodov. Politiky českej Fialovej vlády sú tiež sebazáchovné a prispôsobivé (rozumej): udržanie sa pri moci a pohladenie od EÚ či USA je v postavení nad záujmami českého ľudu, čo je paralelou k skutkom slovenskej vlády. K Zemanovi: Dokonané je.

Na Ukrajine pôsobí skupina amerických žoldnierov, cvičiaca Ukrajincov, paralelná Wagnerovcom, Mozart Group; kliknite si a vypočujte úryvok:
https://rumble.com/v22nrjw-zakladatel-americk-oldck-firmy-prohlsil-o-ukrajin-e-je-zena-zkurnmi-lidmi.html
Celý program v plnom pôvodnom znení tu:
https://www.youtube.com/watch?v=zkhCZmo_z8U

Slovenská prezidentka Čaputová je vo svojich názoroch a orientácii na Pax Americana a NATO s príslušenstvom verzus RUSKO konzistentná už spred prezidentských volieb ako podpredsedníčka Progresívneho Slovenska. Jej čitateľský záujem je orientovaný na smernice a pokyny USA a EÚ. Navyše aktivisticky spája nezlučiteľné: ideológiu neomarxizmu cez ultra liberálnu demokraciu s kresťanskou vierou a učením do novej liberálnej kresťanskej ľavice. Bola si pre požehnanie kresťanského neomarxistu pápeža Františka.

Ako väčšina liberálov, odmieta demokraciu v časti referendum, ktoré procesuálne systematicky marí a nepodporí ani to, ktoré s jedinou otázkou musela vyhlásiť na deň 21. januára 2023. Podľa názoru emeritného právnika Jána Drgonca, ústavne nespornú otázku mala ako referendum vyhlásiť bez zbytočného odkladu. Ako priamo volená, mala by byť priamo odvolateľná. Taký inštitút ale ústava nepozná… a mala by.
O zmene systému tu i tam píšem, fejzbúku dal som vianočný pozdrav “demokratom” liberastom, názor na ústavu a priamu voľbu hlavy štátu, a minimálne základné zmeny ústavy v časti sytém politických strán a hnutí a volebný systém:

                                           

Zaujalo ma:


Odpoveď sa podsúva sama o sebe ako antitéza. Nie, nie je to tak. Nie je to vo voličstve, s výnimkou miery občianskej a politickej gramotnosti, ktorá by mala zakladať gro štatistickej chyby. Voličstvo vymeniť nemožno. Ľudia sú súčasťou, alebo sa rodia do vládnuceho systému vecí. Väčšina s ním splynie. Každými voľbami ho v dobrej viere potvrdzujú. Dopadne to ako vždy. Znova chcete zmenu. 


František Mikloško je súčasť systému. Už bezradný a bezmocný. Mikloška ani voličstvo zmeniť nemožno. Treba zmeniť systém. Paralelne s ním obsahy vzdelávania v časti občianska náuka.

Systém pluralitnej demokracie po roku 1989 je sionistický podvrh. Mám ho za Zoščenkov kolotoč, bludný kruh, rúcajúci sa sám do seba do čiernej diery samozničenia (nihilácie). Systém vymysleli globalisti Domu Sion, ktorí sa na ochrancov práv a slobôd a demokratov len hrajú… v príprave na koniec demokracie a tretiu totalitu v procese pozvoľného už prebiehajúceho Great Reset.

Protokoly sionských mudrcov sú pravé! Je tam aj (parafrázujem): “Dáme im zdanie slobody a demokracie. Nech sa vzájomne žerú a likvidujú!” Máme do činenia s vysoko inteligentným a sofistikovaným protivníkom! Úžasným extrémne inteligentným psychológom, sociálnym psychológom a manipulátorom, podsúvačom, klamárom a vrahom! Nie, ON si vlastné ruky krvou nešpiní! Má na to “svojich” jeho ľudí… ich ego a sebectvo. Ľudský faktor. S túžbou po moci a majetku. Hoops! Po splnení úloh budú sluhovia a užitoční idioti rúcajúceho sa systému zlikvidovaní. Po deštrukčnej fáze spisu Kniežatá zloby, nastúpi budovateľská fáza nového svetového systému. Mimochodom, to je gro vojny USA-RUSKO a Ukrajina je Megiddo (biblické miesto stretu dvoch proti sebe postavených koncepcií globálneho riadenia sveta). Svet nebude lepší ani po jeho multipolarizácii. Ostane systémom svetských vecí… zmenu môže priniesť nové vzdelávanie v oblasti dobrej všeobenej teórie riadenia a kolektívnej sociálnej bezpečnosti. Na to je ale potrebná zmena ústavy a zákonov smerom dnu i von… v domácom slovenskom a svetovom rozmere… za pokus to stojí… vyžaduje to odvahu aj k precedensom.

Systém politických strán a hnutí ako aj volebný systém sa vyčerpal, nemožno ho zmeniť voľbami, len zmenou systému. Prestáva byť demokratický, sme vo fáze post demokracie pred nastolením novej tretej totality. Národná rada Slovenska ako chrám parlamentnej demokracie nástupom Mato/Hegerovej vlády stratil právo na existenciu. Treba to odtiaľ hnať ako Ježiš z chrámu svojho Otca. Od tohto systému som sa odstrihol už po prvom kole prezidentských volieb až do momentu po zmene systému. Som aktívny nevolič. Občas k veci len-tak, píšem. Na zázraky nečakám a neverím. Zmena je vo vás, nie vo mne. Tam už prebehla. Ide o mieru vašej mentálnej a občianskej pripravenosti a mieru reálneho záujmu o zmenu a či sa na nej a ako chcete podieľať, a nielen čakať na “spasiteľa”. Ani Godot nepríde. Mikloškovi a veriacim politikárčiacim kresťanom: Blíži sa a nastupuje doba veľkého súženia. 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?