Publikované: 05.11.2013

SDKÚ-DS, povraz, na ktorom visí obesenec, Smer-SD.

Fúzatý čierny humor. A v ňom človek, ktorý sa drží svojho výnosného sveta a hlasno narieka, že je to práve vesmír, čo sa ho nechce pustiť. Svet nečistých spôsobov, foriem i babráctva, kde ani súčet sebeckých záujmov politikov a nimi nerozumného využívania verejných zdrojov nevedie skratkou k ich zlému koncu.

Rovnako, ako svet SDKÚ-DS. Pomaly dva roky umne pridržiava povraz, aby sa „sociálni demokrati“  ani omylom neobesili z výsledkov svojej  vlády úbohosti, chorobnosti i skorumpovanosti a neschopnosti. Na celom svete sa traduje, že „Nič horšie, ako zle sa obesiť, nejestvuje“ ! Iba na Slovensku sa začala písať nová tradícia – Nič katastrofálnejšie, ako „sociálni demokrati“, sa nedá vymyslieť.

Svet fantázie Emira Kusturicu miluje veľa jeho obdivovateľov. Predtým, ako  začal práce na filme „Dom obesenca“ ,o juhoslovanských Rómoch, ktorí predávajú deti do Talianska na žobranie, uchýlil sa na čas do rómskej osady. Pozoroval ich životný štýl, počúval báje a baladické príbehy i mihotavé tiene mytológie. Bolo to rozumné rozhodnutie, Ohmatal si vzťahy, „vložil prsty“ do rán sugestívnosti spolunažívania a výsledná projekcia autenticity poznaného dala filmu dôveryhodnosť.

Dve jednoduché slová. Autenticita a dôveryhodnosť pravého spektra, lebo ľavému je na obtiaž, pretože má iba jediný zmysel existencie – mocenský krvný obeh politiky s nechutenstvo vyvolávajúcim  chmátaním po verejných financiách.

Hodnovernosť. Bod, ktorý je pre politika doslova alfa samcom*. Žiaden osud Sizyfa, iba neopakovateľná úcta k pravidlám, k občanovi, k vlastnej práci i nespochybniteľného vzťahu k zemi, kde sa narodil.

Ľudovú platformu Pavla Freša, chudorľavú od začiatku, možno priradiť k porovnateľnej politickej debilizácií**, akým sú Istoty Róberta Fica.

S jednou krátkou pauzou, roky 2000 až 2005, pravicový volič počúva z úst pravicových politikov iba to, čo naozaj nechce počuť. S takmer totožnou rétorikou tých, čo imitujú socialistov, sú to nepreberné množstva „programových ponúk“ financovaných z verejných zdrojov, ktorých jediným zmyslom je nakúpiť voličské hlasy. Nič iné iba tlačenie „kapusty do hláv“ o akýchsi spoločenských cieľoch a ich preferenciách. Teda o čomsi, čo nejestvuje, ibaže tento druh šmejdu je predajný aj mimo sveta dôchodcov.

Nie, nie, pravicový volič chce jediné. Pravidlá hry, kde on si v ponuke pravidiel volí sám svoje záujmy a sleduje svoje vlastné ciele. Jednoduché. SDKÚ-DS dneška zabudla, alebo jej chýba odvaha i poznanie, že spoločenské systémy sa reformujú iba cestou systémových zmien v „Pravidlách hry“ zvanej život občana a život spoločnosti i život štátu. Pravidlách rovnakých pre každého jedného občana.

Nestalo sa, lebo občan im za to nestal, či vari zbabelosť opretá o poznanie vlastnej politickej minulosti i jej možných dôsledkov boli tými prevodmi, kde prednosť dostali výhody uspokojovania vlastných potrieb. Zlatokopeckých.

Dnes slepí a hluchí rozprávajú medzi sebou o tajomných zákutiach slovenskej politiky.

Nie v bájnom svete Kusturicového Domu obesencov.

To v parlamente, na vláde, v prezidentskom paláci i sídlach mecenášov.

Rozprávajú Shootyho sudcovia tým, čo chcú svoje právo nezrozumiteľnou rečou prasiatok. Hovoria prokurátori tým, ktorí sú v teplých zemepisných šírkach, o vine a treste založenej na „zabúdaní“ talárov.

V nemocniciam chorým o chýbajúcich peniazoch a stratené zdravie stoji bokom zo zúfalstvom ďalšieho zvyšovania odvodov, lebo iný prascom sa máli.

V školách učitelia neveriaco porovnávajú správu Čaplovičovho Kaliňáka o nedostatku peňazí, aby ju konfrontovali s miliónovou reklamou Kaliňákovho Čaploviča pre marxistických bratov o potrebnosti vedy a výskumu.

Namiesto systémových zmien v oblasti vymožiteľnosti práva a ozdravenia zdeformovaného štátu i princípov demokracie, sa mnohí zo súčasného vedenia strany natoľko vyľakali začatej petície podporujúcej JUDr.Čentéša a jeho právo na vymenovanie za generálneho prokurátora, až prebudili nečinnosť a pomohli Ficovi presadiť svoje istoty spolužiaka.

Nejestvoval ľahší spôsob pre chuťové kanáliky vykrádača budúcnosti, Róberta Fica, aby si pohodlne otvoril dvere do pokladnice sporiteľov v druhom pilieri, ako presunúť petíciu občanov z SDKÚ-DS na nadáciu Ľudovíta Kaníka. V tomto momente bolo zúfalstvo občana prehlušené hlbokým výdychom úľavy manipulátorov. Petícia umrela oveľa skôr, ako sa k tomu pomyselnému bodu dostane čo i len jeden sporiteľ.

Ak sa na samom začiatku hovorilo o hrozbe demontáže pravidiel demokracie, o pochovaní vlády zákona i premene zdravých verejných financií do stavu zhubnej choroby, dnes je to realita, ktorej podobu i dôsledky spoluvytváralo SDKÚ-DS. Nič iné iba dôsledky krátkozrakosti a ignorovanie rozumnosti, pretože aj tu sa presadil známi model zhubný pre ekonomiku. Politické opatrenia k krátkodobým prospechom no z dlhodobými nákladmi pre občana.

Politický debilizmus postoja ku kandidátovi SDKÚ-DS do volieb prezidenta iba potvrdzuje, že sa aj tu našla cesta, ako uľahčiť predsedovi Smer-SD cestu do úkrytu pred nespokojnou verejnou mienkou do prezidentského paláca. Ako mu darovať to najcennejšie, po ktorom túži. Imunitu na ďalších päť rokov.

Ak sú ustrašené ambície predsedu SDKÚ-DS limitované hranicami regiónu, župy, potom aj strana je logický regionálna. Na Slovensku sú už dvaja. Sedem statočných a SDKÚ-DS. Tí prví si aspoň nedostatok odvahy strániť a obhajovať práva občana opreli o barličku svojho názvu.

Všetci, politológovia, politickí pijáristi či aj časť médií volá po charizmatickom vodcovi pravice, ktorý by sa vyrovnal ohlúpovaniu Ficom.

Volič, občan, volá po úplne inom. Volá po človeku, ktorý príde s odvahou a predloží zásadnú reformu spoločenských vzťahov.

Volá presne tak, ako občan Anglicka pred útokom Hitlera, po podobnom politikovi akým bol Winston Churchil, aby zachránil krajinu pred Adolfom Hitlerom.

Volá presne tak, ako občan Nemecka po druhej svetovej vojne, po podobnom politikovi akým bol Konrád Adenauer , aby spasil Nemecko po Adolfovi Hitlerovi.

Márna sláva.

Márnosť v krajine Slovensko a jeho sveta, kde by bolo naozaj prospešné, aby Kmotrík a Kasper už v novembri kúpili Frešovi župan.

Ľudovú platformu Pavla Freša, chudorľavú od začiatku, možno priradiť k porovnateľnej politickej debilizácií**, akými sú Istoty Róberta Fica. No a k ním je potrebné priradiť mýtus o Bratislave, ako poslednej bašte „pravice“. Posledné dva roky sú totiž obdobím Borgiovských obchodov a intríg i imitácie mocenských zápasov vedených v záujme oboch. Smeru-SD a modrých.

Posledná transakcia „odkúpenia“ pohľadávky dáva dôkaz návratu zlatokopov z čias najtemnejšieho obdobia SDKÚ-DS.

Posledná transakcia zároveň vytvára podmienky pre vznik skutočnej a zdravej pravicovej politickej strany, kde už neovládanie umenia vládnuť nebude vyžadovať hľadanie Machivelliho pána Antonia da Venafro. Toho človeka moci úzadia, ktorí to za slaboduchých držiteľov moci všetko zariadi.

Dobrá správa pre tých voličov, ktorí vedia, že iba zásadná reforma spoločenských vzťahov a s ňou aj nových Pravidiel umožní odstránenie nezdravého  a pre občana zdraviu škodlivého obdobia tých, ktorí imitujú snahu o povraz , na ktorom „visí“ obesenec, Smer-SD.

Poznámka:

* Výraz z dielne pána doktora Radoslava Procházku

** Výraz zo skvostného rozhovoru s pánom Vladimírom Synekom (Bohu vďaka a aj Trendu).

 

 

 • SlabéVýborné (+17 skóre, 19 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

4 Komentárov

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. V sobotu, vo voľbách do VÚC máme unikátnu príležitosť ukázať frešovi aspoň žltú, ak nie rovno červenú kartu. Protestným hlasom pre Oskara Dobrovodského. http://pospisil.blog.sme.sk/c/341287/Protestny-hlas-pre-Oskara-Dobrovodskeho.html

  1. Pavol Varga

   Tibor, Frešo “pos.r.al petíciu za Čentéša, proti vykrádaniu druhého piliera. Nechcem hovoriť o ďalších. Pre mňa je najpodstatnejšie, že hrá noty svojho sponzora od červených a ukladá stranu modrých do umelého spánku.

 2. Autor blogu hovorí : “Volič, občan, volá po úplne inom. Volá po človeku, ktorý príde s odvahou a predloží zásadnú reformu spoločenských vzťahov.” “Volá presne tak, ako občan Nemecka po druhej svetovej vojne, po podobnom politikovi akým bol Konrád Adenauer , aby spasil Nemecko po Adolfovi Hitlerovi.” No, ale v rámci objektivity by bolo treba napísať aj to, po čom volal občan Nemecka PRED druhou svetovou vojnou. Podľa historických prameňov volal po politikovi, akým bol Adolf Hitler.Inak by predsa nebol vyhral voľby.  A akým volebným programom ich vyhral, akú  víziu predložil nemeckému občanovi ? No predsa oslobodiť nemeckého občana od  PARAZITOV, resp.pijavíc, ktoré pijú jeho krv, alebo ? No a po takom politikovi volá aj občan Slovenska, tak vtedy, ako aj dnes !!! Ibaže, vec je dnes komplikovanejšia.  Globalizovaná Mafia  PSYCHOPATOV, práve zásluhou Adolfa Hitlera, ovládla svet po ňom do takej miery, že s tou by si  dnes už neporadil ani Adolf Hitler . Viď: http://www.cez-okno.net/clanok/ponerologia/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu-svetu http://na-severu.blogspot.de/2009/09/pravda-k-moci-psychopati-vladnou-nasemu.html    

  1. Pavol Varga

   Celý dlhý život vždy hľadám riešenia. Vy na mňa idete s deštrukciou a to mi je proti vôli. To ešte neznamená, že som m´kvy k dvom najobdludnejším ideológiám 20.storočia – boľševizmu a fašizmu.

   1. Či Vy celý život hľadáte riešenia, je ako odpoveď na môj komentár, v ktorom poukazujem na objektívnosť, akosi  irelevantné. Nepáči sa mi totiž vytrhávanie z kontextu a teda ani dejiny interpretovať len z jednej strany, z tej “political correct”. Je priam smiešne povedať B a zatajiť A.  Je to snáď deštrukcia ? Môžno objektivitu, založenú na dokazateľných faktoch nazvať deštrukciou ? Leda ak deštrukciou  demagógií, založených na jednostrannom pohľade na vec, ako to robili nie len komunisti,  ale ako to robia PSYCHOPATI vo všobecnosti. Viď: http://elyna.wz.cz/jak_rozeznat_psychopata.htm P.S. Boľševizmus a  fašizmus  sú dve ideológie ?  Podľa mňa jedna a tá istá. Dokonca vymyslená jedným a tým istým druhom psychopatov. Ako kamufláž , raz sa farbiacich na červeno, raz na modro. Aby  neboli aspoň na oko jednofarební , keď už ich myslenie je jednofarebné.


 3. No a ešte si dovolím komentovať túto vetu p.Vargu: “Volá presne tak, ako občan Anglicka pred útokom Hitlera, po podobnom politikovi akým bol Winston Churchil, aby zachránil krajinu pred Adolfom Hitlerom.” ———————————————————————————————————————- K morálnemu profilu W.Churchila odporúčam tento link: http://www.protiprudu.org/nobelova-cena-mieru-pre-hitlera/ alebo  http://americanfreepress.net/?p=13381 _______________________________________________________________________ Nakoniec pravda vždy vyjde najavo. Je to len otázka času, kedy. _________________________________________________________________________ Pýtam sa len, dokedy sa normálne mysliaci ľudia  nechajú manipulovať, klamať a podvádzať od    PSYCHOPATOV ???  

  1. Pavol Varga

   Iba psychopat píše o psychopatoch..

 4. No, vážený pán Varga, ako rozumieť Vášmu komentáru: “ Iba psychopat píše o psychopatoch..”, keď vo Vašom blogu uvádzate: ** Výraz zo skvostného rozhovoru s pánom Vladimírom Synekom (Bohu vďaka a aj Trendu). ___________________________________________________________________________ Pán Synek totiž v tom, Vami označenom, ako ”skvôstnom ” rozhovore, z čoho usudzujem, že sa Vám páčil, píše vyslovene a výlučne o PSYCHOPATOCH. Že by Ste bol ráčil už zabudnúť, za čo ďakujete Bohu a Trendu ? Alebo Ste neráčil pochopiť POINTU rozhovoru, alebo chcete tým snáď povedať, že pán Synek je tiež psychopat ? ____________________________________________________________________________ Tu je link, skúste si ten článok prečítať ešte raz ,nie každý chápe všetko na prvý krát, preto, “repetitio est mater studiorum” :-) ) ____________________________________________________________________________ http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2012/cislo-50-51/debilita-je-zacarovany-kruh.html Kouč Vladimír Synek vysvetľuje, prečo je v manažmente a politike veľa psychopatov ________________________________________________________________________ A na toho Churchila neráčite reagovať ? Neviete ako, či ako ?

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?