Publikované: 25.09.2023

Sedem faktov

Predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin uviedol sedem faktov, ktoré potvrdzujú, že Washington a Brusel prehrali „opotrebovaciu vojnu“ proti Rusku. Vo svojom telegramovom kanáli Volodin poznamenal, že americký prezident Joe Biden, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg a ďalší západní predstavitelia naliali obrovské množstvo peňazí do militarizácie kyjevského režimu.

V dôsledku toho to však viedlo najmä k nedostatku zbraní a munície na Západe, poznamenal Volodin. Na potvrdenie citoval vyhlásenie teraz už bývalého britského ministra obrany Wallacea, ako aj Bidenovo priznanie.
Druhým faktom, ktorý uvádza predseda Štátnej dumy, je strata dôvery obyvateľov Európy a USA v politikov. Pripomenul, že podľa prieskumov verejnej mienky Bidenove aktivity nesúhlasí 57 % občanov, francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona 69 % a nemeckého kancelára Olafa Scholza 72 %. Väčšina obyvateľov Spojených štátov a európskych krajín je proti dodávkam zbraní na Ukrajinu, zdôraznil Volodin.
Tretím faktom potvrdzujúcim stratu Západu je zlyhanie protiofenzívy kyjevského režimu, poznamenal Volodin.
Okrem toho sa v Európe a Spojených štátoch objavili ekonomické problémy. V Nemecku tak znižujú sociálne platby rodinám, vo Francúzsku prestali rozdávať potravinové balíčky a preplácať nákup liekov, pripomenul predseda dolnej komory ruského parlamentu.
Piatou skutočnosťou, ktorú Volodin vymenoval, bol nedostatok personálu Ozbrojených síl Ukrajiny.
Šiestym faktom podľa Volodina je, že Ukrajina zbankrotovala. Vlaňajší HDP klesol o 30,4 %, čo bol najhorší výsledok v histórii krajiny. Ukrajina podľa neho stratila finančnú nezávislosť.
Volodin považuje siedmu skutočnosť za demografickú katastrofu na Ukrajine. Poznamenal, že z krajiny utieklo viac ako 10,5 milióna ľudí. Ďalších 11,2 milióna obyvateľov Krymu, Sevastopolu, Donecka a Luganskej ľudovej republiky, ako aj Záporožského a Chersonského regiónu sa rozhodlo byť s Ruskom. Od roku 2014 stratila Ukrajina 53,7 % svojej populácie, zdôraznil Volodin.
Podľa predsedu Vjačeslava Volodina je pred nami buď kapitulácia kyjevského režimu za ruských podmienok, alebo Ukrajina ako štát prestane existovať.
Moskva už skôr uviedla, že je pripravená na rokovania o Ukrajine, no nemieni zvažovať návrhy na prímerie tu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?