Publikované: 11.05.2019

Selektivita mediálnych správ „slobodných a nezávislých liberálnych demokratov“

Béla Bugár si myslí, že rozhodnutie Najvyššieho súdu nerozpustiť ĽSNS umožní viesť spory. „Chybou je, že teraz hocikto ich nazve fašistami, normálne ich dajú na súd,“ povedal v Sobotných dialógoch.12:58
Neviem, či si tým Bugár sťažoval alebo rozhodnutie súdu uvítal, ale povedal pravdu. Áno, je to tak a je to tak správne. Bol to práve Najvyšší súd, ktorý svojím nálezom a rozsudkom, proti ktorému niet odvolanie, zastavil prietrž otvorenej nenávisti voči Kotleba-ĽSNS a nielen…


Súd nasadil „náhubok“ a „blok“ autocenzúry všetkým, čo slovom a písmom značkujú ako fašistov a nacistov všetkých, čo prídu do cesty extrémistickým ultra liberálom novej neomarxistickej ľavice. Tie nálepky lietajú vzduchom ako rakety typu vzduch-vzduch.
Navodiť stav právneho štátu aj v tejto veci, možno aj takto. Tak káže ústava zákon, vo veciach hraníc  slobody slova a tlače aj vo vzťahu k nenávistným prejavom, odsudkom a „rozsudkom“ nahrádzajúcim judikáty nezávislého súdnictva.
Denník N vo svojej Minúta po minúte selektívne podľa: „Čo sa nehodí, škrtnúť“ neinformoval o vyjadrení Borisa Kollára, ktoré predchádzalo prehovoru Bélu Bugára; Boris Kollár vo svojom výstupe mienil aj médiá, mienené v titulke článku…
Odmietol proti ruské sankcie, zmienil dvojaký meter voči Krymu a Kosovu, pričom tieto hlasy silnejú aj v rámci EÚ. Porovnanie s hypotetickým referendom v Dunajskej Strede o odtrhnutí sa od Slovenska k Maďarsku ale nebolo kvalifikované, lebo Ústava SR to neumožňuje (detto Španielsko verzus Katalánsko). Moja poznámka: Kollár občas rýchlejšie rozpráva, než premýšľa.
Moderátorka Jančkárová Kollára a Bugára oslovila aj k stretnutiu Kollára s Marine Le Pen a európskymi nacionalistami v pondelok v Bratislave:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/511511-v-bratislave-sa-zidu-zastupcovia-nacionalistickych-stran/
K téme článku, extrémizmu, nálepkovaniu a nerozpusteniu ĽSNS od 34. minúty Sobotných dialógov z 11.5.2019
Od 36. minúty relácie Kollár hovorí o ľavicovom extrémizme „bez servítky“: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/1126626
Áno, na raste extrémizmu majú leví podiel viny politici na Slovensku, je to tak aj v rámci EÚ; neovládajú psychológiu politiky a politického boja. Proti politickým „nepriateom“ idú nenávisťou, nie politickými programami. A tým, čo sami nazývajú ľudový populizmus len hlavou dole a nohami nahor. Na Slovensku je ich najobľúbenejším, dokonca najlepším nepriateľom Kotleba-Ľudová strana naše Slovensko.
Konzekvencie: Najvyšší súd rozviazal OČTK a súdom ruky vo veciach možnosti stíhania ultra liberálneho extrémizmu osôb, hlásiacich sa k novej, progresívnej ultra liberálnej ľavici neomarxistov; vecným a menným zoznamom tu zdržiavať nebudem. Fejzbúkári vedia…
Na stole je ale otázka pre fejzbúk: Vie to aj on a vie správne rozlíšiť, koho má a koho nemá „zrušiť“ za porušenie „zásad fejzbúkovej komunity“?
Otázka platí aj pre web a diskusie. A ich adminov, ktorých už nahradili roboty a algoritmy. Celé zle.
Kedy už konečne budú transparentné aj verejné ale anonymné diskusie, kde je  nenávisť a zloba je krytá anonymitou, v opore o nič?
Vo verejnom mediálnom a online priestore webu a fejzbúku je anonymitou chránené a preto pokračujúce verbálne násilie, hate speech, kyber crime, kyber šikana, osobné útoky ad hominem, množstvo užívateľov porušuje etický kódex a zásady etikety korektnej a vzájomne slušnej komunikácie.
Anonymita diskusií, proti anonymite volieb, nie je krytá ústavou ani  zákonom.
Ak nebudú verejné diskusie na webe a fejzbúku zrušené, potom všetky rečičky o otvorenej, priamej a transparentnej demokracii vo verejnom, mediálnom aj online digitálnom priestore, ostanú prázdnymi kecmi…
Také prázdne, ako Merkelovej „musíme“! U nej osobne ide o toto, štatisticky najfrekventovanejšie slovo.
Anonymita na webe a sociálnych sieťach nerovná sa sloboda a demokracia.
Som relatívne slobodný a nezávislý občan, bez akéhokoľvek ideologického, politického a náboženského vyznania a viery; nemám žiadny vzťah k žiadnej politickej strane a hnutiu. Meriam vždy rovnakým metrom. Aj Kotlebovcov.
Rešpektujem ústavu a právny poriadok daný zákonmi Slovenska. Beriem na vedomie rozsudok NS WSR vo veci Kotleba-ĽSNS.
To je asi tak „fšetko“. Aj s príslušenstvom. Trestné oznámenia vie hockto. Ale OČTK sú povinné konať na podnet aj bez podnetu. Lebo ľudské práva a slobody. A rovnosť pred zákonom. Rovnaké zaobchádzanie. Trestný zákon a trestný poriadok.
Fašizmus mal a má rôzne podoby. Varujem Slovensko pred nástupom nebezpečného ultra liberálneho fašizmu. Aktuálne pred euro voľbami. Aby sme sa po nich “nezľakli”. Je lepšie sa báť ako potom zľaknúť. Málokto ho vie fašizmus správne definovať. Je otvorený aj skrytý…
Otvoreným sa môže stať vtedy, ak sa mu to umožní a dovolí…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Na dôvažok k „nehode“ Richarda Stankeho „slušáckeho“ tribúna s 0,75 promile: https://dennikn.sk/minuta/1464468/
Ak to mal byť „len zvyškový“ ale zistený alkohol z predošlého večera, no, s pánombohom, toho „len vína“ mohlo byť do dvoch promile: Bez nenávisti á la „Aha, slušák, slniečkár!“ Môže sa stať hocikomu. Nemalo by sa nikomu. Lebo zákon a bodka. S jeho nenávistným diktátorským vreskotom na námestiach so „slušákmi, slniečkármi a pseudo liberálmi“ to nemá nič spoločné; samozrejme, verejne „skončil“. Nech sa venuje jeho dívadlu, na čo má vzdelanie, svojej „rodine“ (mužovi a synovi) a nech to „nehrá“ na námestiach; tomu beztak „použitému a zneužitému“ hlupákovi a spoločensky bezvýznamnej nule, ale mediálnej „celebrite“ takmer nik, okrem jemu podobných, neuveril; ani tí, čo iniciovali a odovzdali mu jeho „vyznamenanie“…
Šlo o politickú objednávku potenciálneho, a chcem veriť, že sa moje prognózy nenaplnia, liberálno-fašistického režimu.
Aby sme si raz nehovorili: Aááách, ten zlatý komunizmus. Nepoznalo ho ani ZSSR. Zažili sme jeho totalitný nástup, skončil v reálnom socializme.
Takzvané “nacionalisticko-fašistické” (populisticko-antisystémové) politické subjekty v euro parlamente, by mali byť ochranným a obranným valom proti nástupu totality liberálneho euro fašizmu.
Kryjú sa falošnou vlajkou “liberálnej demokracie”.
Ide o ľudský faktor. Dajte mu voľný priechod a uvidíte, čo sa bude v mene “slobody a demokracie” diať. Budete “žasnúť”. Čo “vyvádzajú” už teraz, je len začiatok.
Viete, čo je “povinná sloboda”? Keď budete musieť aj to, čo nechcete a proti vašej vôli…
K ľudskému faktoru: Je nebezpečný. Skryto alebo otvorene túži po moci. Cez choré ego, v politike posilnené úspechom vo voľbách. Potrebuje protiváhu, brzdu a regulačné nástroje.
Konajte svoju povinnosť. V spoločnom životnom záujme Slovenska a budúcnosti EÚ…

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?