Publikované: 08.07.2020

Selektívna neomarxistická kultúrna revolúcia

Hitler, Kolumbus či Lenin (Stalin) alebo Konev alebo obnovený mariánsky stĺp v Prahe na Staromestskom námestí, alebo postavy konfederácie v USA nás vedú k reflexii a seba reflexii dobrého a zlého a môžu mať len tieto efekty: Vzdelávací, poučný  a výchovný.
Selektívne odstraňovanie sôch selektívne maže históriu. A ľudskú pamäť.
Aj egyptské pyramídy boli rasistické?
            

„Hlavný rozdiel spočíva v tom, že chválime Lincolna za to, čo urobil správne, nie za to, čo urobil zle,“ hovorí pán Nichols. Poznamenáva, že „zatiaľ čo ľudia ako Washington a Jefferson boli otrocki a neodsúdili otroctvo, stále predkladajú dôležité princípy, ktoré boli pozitívne z dlhodobého hľadiska.“
Takáto akože „kultúrna revolúcia“ je cesta do pekla:
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-53311867
Len skratkovite (pre premýšľanie inšpiratívne) „zabrúsim“ aj do náboženstiev (príklady):
Mimochodom, v prísnom islame je totálne zakázané figurálne zobrazovanie akýchkoľvek osôb. Zobrazovať sa nesmie ani Allah.
Detto: Nezobrazíš a nebudeš sa klaňať nikomu okrem mňa.“  Tak píše Božie prikázanie.
Vrcholom ľudskej debility je aj „odhalenie“: „Ježiš bol černoch!“ Nezabúdajme, že židovstvo a judaizmus vznikli na vymedzenom území Blízkeho východu, z ešte staršieho zoroastrianizmu a ten má korene v pred Egyptskom období ríše Sumerov a Chetitov v Mezopotámii, kam bola situovaná aj Rajská záhrada a zrodenie Adama a Evy ako prvých ľudí s ich vyhnaním z raja…
Majská a a kultúra Inkov vznikli a existovali nezávisle na vtedajšom „centre“ sveta a (skrátim) Annunaki boli potomkovia bohov, ktorým sa prisudzuje mimozemský pôvod.
Podobne aj „nefilim“ podľa Písma, mali byť potomkovia „padlých anjelov“, ktorí obcovali s pozemskými ženami (aj príbeh o Dávidovi a Goliášovi Féničanovi ako obrovi), spätný súvis s Veľkou potopou s príbehom o Noemovi a jeho „arche“.
Poznámka: Pôvodná archa Zmluvy ani tá Noemova, sa ale nenašli. Našli sa ale artefakty osôb v skafandroch, lietajúcich vimanoch (Ezechiel) a dôkazy o dnes ešte neznámych technológiách (extrémne presné spracovanie a premiestňovanie ohromných kamenných stavebných blokov)  v Egypte, Mezopotámii, v južnej Amerike a na Hawajských ostrovoch (sochy Moai). Osobitnou záhadou je Platónova Atlantída.
Anunaki: https://www.google.com/search?q=Anunnaki&sxsrf=ALeKk00veoiyY0xKap4XMT_Y7VXSeRHYFQ:1594196931046&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=sacDIRM
Vimanas: https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk00HcJ71DGMtNDeIUIWV-7UVhf660Q:1594197155997&source=univ&tbm=isch&q=vimanas&
Nephilim: https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk00EDGjY2Qa-Pz5IUVV79NG3STkrHw:1594197336722&source=univ&tbm=isch&q=nephilim
Osobná poznámka nie je len dojem ale čosi viac: Vo svetskom aj náboženskom rozmere sa na „niečo“ hráme. A v školách sa neučíme, čo máme.
Egyptské pyramídy, Južná Amerika, technológie…
             

K histórii a faktografii judaizmu a kresťanstva: Starozákonní proroci zmienili úžasne technologicky vyspelé aj staršie kultúry, než bola židovská… (zrejme ale nemali vedomosť o kultúrach Indie, Japonska a Číny…).
Ak sa proroctvá počnúc Danielom a ďalšími venujú bojom medzi kráľovstvami „Konca“, aktuálne Kráľom Juhu s Kráľom severu, príjemcom tejto biblistiky a biblickej exegézy „uniká“ islam, ktorý ako asymetrický k judaizmu a kresťanstvu vznikol v 7. storočí a ak Písmo píše o náhornej plošine Megido, nemôže vedieť, že tu je aj obec Dábik (mesto v severnej Sýrii neďaleko Aleppa) ako „druhé“ post kresťanské miesto apokalyptického stretu dobrých a zlých síl podľa islamu.
Radikálny, sunnitský (wahábisticko-saláfistiácký) mohamedánsky islam sa dnes správa tak deštruktívne, ako tí ultra neomarxistickí ľavičiari a hlupáci a „kultúrni revolucionári“ (Antonio Gramsci) po vražde Georga Floyda v USA… (ničenie neislamských ale aj islamských artefaktov, ak nie sú islamistami práve vyhodnotené ako pravé islamské, svetového kultúrneho dedičstva).
Dnešnú dobu, žiaľ, možno nazvať dobou deštruktívnou. Dochádza k totálnemu rozvratu zrejme celého svetského systému vecí, založenom na bludoch a falošných prioritách a hodnotách…
Neveští to nič dobré
.
Jason Nichols z University of Maryland hovorí, že rozhodnutie, ktoré pamiatky by sa mali a kedy navštíviť, by malo závisieť od dôvodu pamätníka. Hovorí, že v ideálnom prípade všetky sochy patria do múzeí, ktoré dokážu poskytnúť kontext, a nikdy nie je dôvod pochovať históriu.
Esejistka Sarah Hagi, ktorá písala pre časopis Time , uviedla, že tí, ktorí chcú odstraňovať najmä konfederačné sochy, obrátili sa k frázam typu: „zrušiť kultúru“ a „delegitimizovať (prenasledovať) kritiku“.

V utorok skupina viac ako 100 známych spisovateľov, ako napríklad Salman Rushdie a JK Rowling, uverejnila v Harperovom časopise list, v ktorom označili „túto dusnú atmosféru za extrémisticky toxickú a úplne nevhodnú pre zdravú a konštruktívnu debatu”.
https://harpers.org/a-letter-on-justice-and-open-debate/
Zdieľam názor a presvedčenie, že každá socha by mala ostať stáť, kde bola umiestnená a mala by byť „ošetrená“ múdrym a nadčasovým vysvetľujúcim komentárom.
To je asi tak všetko.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?