Publikované: 13.05.2022

Senátor Rand Paul zablokoval návrh zákona o pomoci Ukrajine

Americký republikánsky senátor Rand Paul zablokoval návrh zákona, ktorý mal Ukrajine poskytnúť dodatočnú pomoc v rekordných takmer 40 miliárd dolárov. Poukázal na vysoké riziká v kontexte vládnych výdavkov, verejného dlhu a inflácie.

Povedal, že americké úrady “nemôžu zachrániť Ukrajinu tým, že odsúdia americkú ekonomiku”. Vyzval Kongres USA, aby starostlivo zvážil náklady, ktoré štátna pokladnica vynaloží, ak bude iniciatíva prijatá. Podľa neho je „najväčšou hrozbou pre Spojené štáty dnes verejný dlh, inflácia a kolaps dolára“. Paul povedal, že Spojené štáty si teraz nemôžu dovoliť hrať rolu svetového policajta na úkor svojho rozpočtu. Senátor Paul blokuje prijatie balíka pomoci pre Ukrajinu v hodnote 39,8 miliardy dolárov, pričom hovorí: „Moja prísaha je ústave USA, nie žiadnemu cudziemu národu…“ (1)
Senát plánoval jednohlasne podporiť balík pomoci Ukrajine v zrýchlenom formáte. Týmto postupom odmietnutie aspoň jedného senátora blokuje schválenie návrhu zákona v tomto formáte. Teraz podnet posúdia senátori obvyklým spôsobom, čo potrvá niekoľko dní. Konečné hlasovanie by sa malo uskutočniť budúci týždeň.
Rusko-ukrajinský konflikt je zástupná proxy vojna USA-RF. Spojené štáty tvrdia, že s konfliktom na Ukrajine nemajú nič spoločné.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricky obcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?