Publikované: 16.10.2019

Šialení poľovníci

Tak zvrátenosť a absurdnosť tejto logiky posluhovačov systému, ktorí by mali chrániť ľudí ma rozosmieva, ale zároveň desí. Klasika … poľovník zase trafil miesto jeleňa človeka, lebo on hlupák bol v lese a dovolil si byť dokonca ticho a čo naviac, on nebol v ružovom! Áno, dobre ste počuli, toto si človek dovolí urobiť, keď ide na hríby, na prechádzku, alebo sa len tak vykadiť. A teraz to hlavné – vyjadrenie polície:
„Apelujeme na návštěvníky lesa a lesní pracovníky, aby do lesa nosili výrazné oblečení jasných barev, případně reflexní doplňky v zájmu ochrany vlastního života i zdraví”. Chápete to? V dnešnej vyspelej spoločnosti, plnej slobody a demokracie stále vyhráva ten so zbraňou. Ten mocnejší. Ten, ktorý má určitý status a veľmi často styky s tými najmocnejšími – od lesníkov, cez samotných ochrancov zákona, až po politické kliky. Takže títo ich kamaráti, teda policajti,  neupozornia poľovníkov, aby sa aspoň poriadne pozreli, kým niekam vystrelia, nie, oni NÁS vystríhajú, aby sme si dali pozor na nich, pretože nikto nám v lese (ktorý je mimochodom pre mnohých nás synonymom slobody a voľnosti) nebude garantovať bezpečnosť pred lietajúcimi guľkami. Ja naozaj nerád generalizujem, ale aj samotní normálni poľovníci by si trochu mohli vojsť do svedomia a uznať, že oni nie sú jedinými a absolútnymi pánmi lesov, riek a hôr, života a smrti.

Ja sa pýtam, prečo človek, ktorý ide do lesa na prechádzku, na huby alebo turistiku, by si mal brať výrazné oblečenie. Prečo toto nie je pravidlom práve pre poľovníkov, ako je tomu v Maďarsku, kde musia zo zákona nosiť reflexnú vestu. Tak by sa vzájomne nezabíjali a my všetci ostatní by sme sa im oblúkom vyhli.

http://www.info.sk/sprava/51895/tragedia-na-spisi-polovnik-zastrelil-v-lese-polovnika/

http://www.cas.sk/clanok/189006/tragicka-polovacka-pri-stiavnici-zastreleni-polovnici-boli-triezvi.html

http://www.miroslavcipar.sk/krimi/zahranicne-krimi/polovnik-cesku-vystrelil-srnku-namiesto-toho-vsak-zabil-spiaceho-muza.html

http://www.sme.sk/c/5457130/polovnik-moze-zastrelit-vasho-psa-ak-nahana-v-lese-zver.html

http://www.pluska.sk/zahranicie/europa/polovnik-zastrelil-svojho-kolegu.html

 

http://www.squeek-rat.info/aktivisti_vs_polovnici

 

 

http://www.novinky.cz/krimi/350466-myslivec-si-spletl-zenu-s-divokym-prasetem-a-strelil-ji-do-bricha.html

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?