Publikované: 18.03.2021

Siedme výročie návratu Krymu Rusku

Prezident Ruskej federácie Putin usporiadal video konferenčné stretnutie so zástupcami verejnosti Krymskej republiky z hlavného mesta Krymu Sevastopol.

Vladimir Putin: Dobré popoludnie!
„Som veľmi rád, že vás všetkých môžem pozdraviť a samozrejme vám blahoželám k siedmemu výročiu znovu zjednotenia Krymu a Sevastopolu s Ruskom.
Toto je sviatok nás všetkých, celej našej krajiny, veľkého, obrovského Ruska. A stretnutia s Krymčanmi, obyvateľmi Sevastopola, načasovanými tak, aby sa bez preháňania zhodovali s týmto historickým dátumom, sa u nás stávajú tradíciou.
Považujem za dôležité a potrebné neustále udržiavať s vami priamy kontakt.
Poznáte situáciu na mieste, čelíte tiež nevyriešeným úlohám a problémom, viete o nich lepšie ako dokonca špecializovaní odborníci, viete objektívne a nestranne vyhodnotiť tie, dúfam, pozitívne zmeny, ktoré prichádzajú aj do vášho života, výsledky snáh orgánov, naše množstvo spoločnej práce na rozvoji Krymu a Sevastopola.
Spolu s vami, s celou krajinou, sme urobili veľa, investujeme značné prostriedky do hospodárstva, do sociálnej sféry, do dopravnej infraštruktúry, osobitnú pozornosť venujeme ochrane historického a kultúrneho dedičstva staroveku, hrdinstva, lebo bez preháňania, pre nás je krymská zem posvätná.
Jedným slovom, práca pokračuje systematicky a vo všetkých kľúčových oblastiach.
Ale samozrejme, všetci ešte musíme urobiť ešte viac. Sami dobre viete, koľko je ešte potrebné postaviť, zreštaurovať, dať do poriadku, koľko problémov sa nahromadilo za predošlé desaťročia a mnohé z nich sa vlastne nepodarilo vyriešiť, boli celé tie roky „v ohrade“ (Ukrajina).
To platí aj pre zásobovanie vodou a všeobecne opotrebovanú a schátranú infraštruktúru.
Desaťročia sa nič neinvestovalo, iba sa odtiaľto odsávali zdroje.
Musíme rýchlejšie vyrovnať čas, ísť vpred, vytvoriť podmienky pre dôstojný, pohodlný život, každodenný život, rekreáciu pre ľudí, rozšíriť možnosti v medicíne, vzdelávaní, podporiť krymské a sevastopolské podniky, samozrejme prilákať investorov, aby hospodárstvo nemrzlo medzi turistickými sezónami, otvárať nové pracovné miesta; je nepochybné, že rastie dopyt po odborníkoch, mládeži v rôznych oblastiach, a sním aj ich príjmy, Krym a Sevastopol sa stávajú sú sebestačné, úspešné, bezpečné a moderné regióny s najvyššou životnou úrovňou.

Hovorme o všetkom, čo vás znepokojuje, čo sami považujete za dôležité. A ihneď po našom stretnutí, s prihliadnutím na jeho výsledky a vaše návrhy, sa uskutoční špeciálne stretnutie. Budeme diskutovať s vedúcimi predstaviteľmi ruskej vlády a regiónov o naliehavých otázkach rozvoja Krymskej republiky a federálneho mesta Sevastopoľ.
Týmto by som chcel ukončiť svoje krátke úvodné poznámky a navrhnúť začatie nášho priameho, úprimného, otvoreného rozhovoru.
Prosím o vaše otázky.“
Priamy zdroj: http://kremlin.ru/events/president/news/65172
MOSKVA 18. marca. Dodávka vody na Krym bude zabezpečená napriek intrigám kyjevského režimu. Uviedla to vo štvrtok na brífingu oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharová.
Viac k téme:
Putin uviedol, že dodávka vody na Krym bude vyriešená;
Kravčuk úplne vylúčil možnosť objednávky vody na Krym;
Krymské úrady uviedli, že riešenie problémov s vodou v regióne bude možné vyriešiť do leta;
Krym a Sevastopol dostanú za hľadanie ložísk podzemnej vody z Moskvy asi miliardu rubľov.
Stav veci: Bude zabezpečené spoľahlivé zásobovanie polostrova vodou, a to aj napriek intrigám kyjevského režimu.
16. marca bol spustený prívod vody Belbek, čo je 50-tisíc kubických metrov vody denne. Výstavba vody Nezhinsky, Prostornensky a Novogrigorievsky”.
Prívody budú dokončené do konca roka. V budúcom roku 2022 sa plánuje spustenie dvoch odsoľovacích závodov morskej vody. Už sa projektujú.
https://tass.ru/obschestvo/10936885

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok
Spoza oceána Biden: Putin je vrah
https://tass.ru/politika/10932399
Peskov k Bidenovi:
https://tass.ru/politika/10934507
https://www.hlavnespravy.sk/putin-reaguje-na-bidenove-slova-o-tom-ze-je-vrah-biden-bude-prekvapeny-ma-sa-ho-zacat-bat/2473836

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?