Publikované: 20.06.2013

Siedmy div sveta: ak ste stratili prácu, predajte svoj byt

Naozaj ma rozosmiala analýza Andrewa J. Oswalda, labouristického trhového ekonóma a Davida G. Blanchflowera, člena menovej komisie britskej centrálnej banky (BOE), ktorí vyšli na svetlo božie s koleráciou medzi vlastníctvom nehnuteľnosti a nezamestnanosťou. Vychádzali pritom z porovnávaní Slovenska, Švajčiarska a Španielska. Potešilo ma to, že aspoň v niektorých ukazovateľoch sme na poprednom mieste, totiž až 90 % Slovákov vlastní nehnuteľnosť. Ani Švajčiari, ani Španieli nie sú na tom tak dobre, ako my. Prečo asi?

Vysoká miera nezamestnanosti je hrozivý ukazovateľ nielen na Slovensku, ale v celej Európe a v zámorí. Tento stav skúmajú odborníci, zaoberajú sa príčinami daného stavu, vyvodzujú následky a hľadajú cesty na jej zmiernenie.

Na odhalenie pravej príčiny vysokej miery nezamestnanosti na Slovensku nepotrebujeme ekonómov z BOE, ani žiadnych expertov z USA a už vôbec nepotrebujeme na odhaľovanie príčin miery zamestnanosti vynakladať finančné prostriedky a ani čerpať euro fondy. Na to stačí obyčajný sedliacky rozum, otvoriť oči a započúvať sa do nariekajúcej prírody.

Slovensko zdobia zdevastované zubom času opustené fabriky, rozkradnuté hodnoty umu a pracovitosti našich rodičov a starých otcov, ich energie a obetavosti. Holiny lesov je výsledok vzťahu človeka k prírode. Zo zemiakarskej a obilninárskej veľmoci sa stala pustatina pasienkov bez hovädzieho dobytka, oviec a ošípaných. Prečo?

Pretože ľahšie bolo prijať províziu, zobrať pero do ruky a podpísať sa za likvidáciu všetkého, čo sme mali do revolúcie. Kde absentuje výroba a odbyt, absentuje zamestnanosť, nie sú pracovné miesta. Na toto príde každý Slovák sám bez expertov z BOE.

Ak ste stratili prácu, predajte svoj byt. Značka. Mocní tohto sveta potrebujú strechu nad hlavou.

Ak sa Vám článok páčil kliknite na pošli na vybrali.sme.sk a stlačte Hlasuj!

  • SlabéVýborné (+9 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    je to tak, znicili jsme si vyrobne fabriky, nebo jsme je prodali konkurenci, ktera je obratem zavrela. Nase zemedelstvi lezi ladem a lehky a stredni prumysl je bez inovace a napadu odsouzen k zaniku. U nas jsou jen zlodeji, nenazranci a zaprodanci. A navic jsme nemeli ani jednu vladu, ktera by dokazala udelat neco pro lidi a mladou generaci. — Nejhorsi ale je, ze kradnuti a podvadeni je stavem, ktery se nezmeni asi nikdy. nema to totiz kdo zmenit, vsichni kradou a kdo nekrade, tak by chtel. Proto v politike nejsou slusni lide, je jim z toho na grc.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?