Publikované: 03.09.2020

Siedmy inšpirovaný list Ježiša Krista – Kresťanskému zboru v Laodicei!

“Zapíš, čo si videl, čo je teraz a čo sa stane potom. Toto je význam svätého tajomstva siedmich hviezd, ktoré si videl v mojej pravej ruke, a siedmich zlatých svietnikov: Sedem hviezd predstavuje anjelov siedmich zborov a sedem svietnikov predstavuje sedem zborov.” – Zjavenie 1:19, 20.

“Anjelovi zboru v Laodicei napíš: Toto hovorí Amen, verný a pravdivý svedok, počiatok Božieho stvorenia: ‚Poznám tvoje skutky, že nie si ani studený, ani horúci. Keby si len bol studený alebo horúci! Pretože si však vlažný, ani horúci, ani studený, vypľujem ťa. Hovoríš: „Som bohatý, zbohatol som, nič nepotrebujem,“ ale neuvedomuješ si, že si biedny, poľutovaniahodný, chudobný, slepý a nahý. Preto ti radím: Kúp si odo mňa zlato prečistené ohňom, aby si zbohatol, biely odev, aby si bol oblečený…

…a skryl hanbu svojej nahoty, a očný balzam, ktorým by si si potrel oči, aby si videl. Všetkých, ktorých milujem, karhám, trestám a vychovávam. Preto buď horlivý a rob pokánie. Stojím pri dverách a klopem. Ak niekto začuje môj hlas a otvorí dvere, vojdem k nemu a budem s ním večerať a on so mnou. Tomu, kto zvíťazí, dovolím, aby sedel so mnou na mojom tróne, tak ako som i ja zvíťazil a zasadol so svojím Otcom na jeho trón. Nech každý pozorne počúva, čo hovorí duch zborom.‘“ – Zjavenie 3:14-22.

Napriek tomu, že Ježiš Kristus, dokonalý syn Jehovu Boha bol poslušný a pokorný, zo svojej nekonečnej lásky ho jeho nebeský Otec podrobil absolútne konečnej disciplíne, keď dopustil, aby bol nespravolivo ‘karhaný, trestaný a vyvhovávaný’ až do samej ľudskej smrti! Preto by sa jeho uctievatelia a učeníci jeho syna mali s ochotou podrobiť discipline, ktorá im v konečnom dôsledku dánebeskú večnú nesmrteľnosť!

 

http://www.jehovajekralom.com

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?