Publikované: 31.08.2020

Šiesty inšpirovaný list Ježiša Krista – Kresťanskému zboru vo Filadelfii!

“Zapíš, čo si videl, čo je teraz a čo sa stane potom. Toto je význam svätého tajomstva siedmich hviezd, ktoré si videl v mojej pravej ruke, a siedmich zlatých svietnikov: Sedem hviezd predstavuje anjelov siedmich zborov a sedem svietnikov predstavuje sedem zborov.” – Zjavenie 1:19, 20.

“Anjelovi zboru vo Filadelfii napíš: Toto hovorí ten, ktorý je svätý a pravý, ktorý má Dávidov kľúč, ktorý otvára tak, že nikto nezatvorí, a zatvára tak, že nikto neotvorí: ‘Poznám tvoje skutky. Otvoril som pred tebou dvere, ktoré nikto nemôže zatvoriť. Viem, že hoci máš málo sily, zachoval si moje slovo a nezaprel si moje meno. A tých zo Satanovej synagógy, ktorí o sebe hovoria, že sú Židia, ale klamú, lebo nimi nie sú, prinútim, aby prišli a poklonili sa ti k nohám a aby spoznali, že som si ťa zamiloval.

Pretože si zachoval slovo o mojej vytrvalosti, ochránim ťa v hodine skúšky, ktorá má prísť na celý svet, aby boli obyvatelia zeme vyskúšaní. Prídem rýchlo. Pevne sa drž toho, čo máš, aby ti nikto nevzal korunu. Kto zvíťazí, toho urobím stĺpom v chráme svojho Boha a už z neho nebude musieť nikdy vyjsť. Napíšem naňho meno svojho Boha a meno mesta svojho Boha, Nového Jeruzalema, ktorý zostupuje z neba od môjho Boha, a aj moje nové meno. Nech každý pozorne počúva, čo hovorí duch zborom.‘“ – Zjavenie 3:7-13.

Okrem mnohých biblických symbolických opisov použitých v týchto niekoľkých inšpirovaných vetách Ježiš Kristus menuje aj ‘tých zo Satanovej synagógy, ktorí o sebe hovoria, že sú Židia, ale klamú. Lebo nimi nie sú’! Veľmi dôležiý detail, ktorý je v harmónii so slovami apoštola Pavla v jeho druhom liste kresťanskému zboru v meste Korint (2.Ko.11:13). Viď aj internetovú knihu jehovajekralom.com.

 

http://www.jehovajekralom.com

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?