Publikované: 16.10.2019

Sila ženy

Drahá Miley,

neplánovala som písať tento list, ale musela som sa dnes vyhýbať telefonátom od všemožných novín, ktoré odo mňa chceli vyjadrenie k tvojmu výroku v časopise Rolling Stone, že video Wrecking Ball bolo spravené tak, aby sa podobalo na Nothing Compares 2 U. Takže, toto k tomu potrebujem povedať… A vedz, že je to písané v materinskom duchu a s láskou.

Veľmi ma znepokojuje, ako tvoje okolie pripustilo, aby si verila, alebo ťa povzbudzovalo v tvojej vlastnej viere, že je cool byť vo videu nahá a olizovať kladivo. V skutočnosti tým zatieniš svoj talent, pretože dovolíš, aby si bola zneužívaná, bez ohľadu na to, či ťa zneužíva hudobný biznis, alebo si to ty sama.

Nič než škoda nemôže vzísť v budúcnosti z toho, že dovolíš, aby si bola vykorisťovaná, a rozhodne NEJDE v ŽIADNOM PRÍPADE o posilnenie tvojho postavenia alebo postavenia iných mladých žien, keď vyšleš do sveta správu, že si oceňovaná (dokonca aj sama sebou) viac pre svoju príťažlivosť ako pre očividný talent.

Rada počujem, že som pre teba niečo ako vzor, a dúfam, že preto budeš pozorne načúvať tomu, čo ti teraz poviem.

Hudobný priemysel sa na teba môže vysrať. Na každého z nás. Vyžmýkajú z teba všetko, čo sa dá, a ešte ťa šikovne presvedčia o tom, že len spravili to, čo si chcela TY SAMA. A keď skončíš na odvykačke, lebo ťa zneužili, oni sa budú opaľovať na svojich jachtách na Antigue, ktoré si kúpili predajom tvojho tela. Budeš sa cítiť veľmi opustená.

Žiadnemu z tých mužov, čo na teba vrhajú túžobné pohľady, na tebe nezáleží. Nenechaj sa oklamať. Mnoho žien si pomýlilo žiadostivosť s láskou. Ak ťa chcú na sex, neznamená to, že im na tebe záleží. O to pravdivejšie je to vtedy, keď nevedomky vyvolávaš dojem, že si sama sebe ľahostajná. A keď zamestnávaš ľudí, ktorí takisto vyvolávajú dojem, že si im ľahostajná. Nikto, komu by na tebe záležalo, by nemohol dovoliť, aby si bola takto zneužívaná. Ani ty to nemôžeš dovoliť.

Presne tak, snažím sa povedať, že sa o seba nestaráš. To sa musí zmeniť. Mala si byť ochraňovaná ako vzácna mladá dáma každým z tvojich zamestnancov a všetkými v tvojom okolí, vrátane teba. Žijeme v nebezpečnom svete. Nepovzbudzujeme svoje dcéry v tom, aby sa mu ukazovali nahé, pretože to z nich robí korisť pre zvieratá a tvory, horšie než sú zvieratá, z ktorých úzkostná väčšina pracuje práve v hudobnom priemysle a príbuzných oblastiach.

Si hodná viac, než je hodné tvoje telo a tvoj sexepíl. Svet šoubiznisu sa na to však pozerá inak. Rád zobrazuje veci inak, či už ide o časopisy, ktoré ťa chcú na obálke, alebo čokoľvek iné. Nepodliehaj ilúziám. VŠETCI z nich ťa chcú, pretože zarábajú na tvojej mladosti a kráse. Nebolo by to možné, keby si pre svoju mladosť nevidela nástrahy šoubiznisu. Ak máš dobré srdce, nemôžeš vedieť rozpoznať tých, čo dobré srdce nemajú.

Opakujem, máš toľko talentu, že nepotrebuješ, aby si z teba hudobný biznis spravil prostitútku. Nemala by si mu tiež dovoliť, aby z teba spravil blbca. Ani na sekundu si nemysli, že im na tebe záleží. Oni sú tu pre peniaze… my sme tu pre hudbu. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Čím skôr si to mladá dáma uvedomí, tým skôr bude mať veci SKUTOČNE pod kontrolou.

Pre Rolling Stone si tiež povedala, že je mnou inšpirovaný aj tvoj imidž. Vzhľad, ktorý som si zvolila, som si zvolila zámerne v čase, keď ma môj vydavateľ povzbudzoval k tomu istému, čo si spravila ty. Cítila som, že bude lepšie, ak budem posudzovaná podľa talentu, a nie podľa vzhľadu. Som rada, že som sa tak rozhodla, pretože vo svojich takmer 47 rokoch nie som ten príslovečný strom v lese. V strednom veku sa to nanešťastie stáva mnohým ženským umelkyniam, ktoré postavili svoj imidž na sexualite.

Ozajstným posilnením tvojho postavenia ako ženy by bolo, keby si v budúcnosti nedovolila mužom zarábať peniaze zneužívaním tvojho tela a tvojej sexuality. Ani sa ťa na to nepotrebujem spýtať… Som v biznise dostatočne dlho na to, aby som vedela, že muži zarábajú z tvojej nahoty viac ako ty. To naozaj nie je v pohode. A vysiela to nebezpečné signály iným mladým ženám. V budúcnosti prosím odmietni, keď budú žiadať, aby si zo seba spravila prostitútku. Tvoje telo je určené tebe a tvojmu priateľovi. Nie každému oplzlému sviniarovi na internete ani chamtivému vydavateľovi, aby zaň svojej milenke kúpil diamanty.

Pokiaľ ide o zbavovanie sa imidžu Hannah Montany… Ktokoľvek ti vraví, že spôsob, ako to urobiť, je vyzliecť sa, vonkoncom NEREŠPEKTUJE tvoj talent alebo teba ako mladú dámu. Tvoje nahrávky sú dostatočne dobré na to, aby si sa nejakého imidžu Hannah Montany zbavovať nepotrebovala. Montana je už dáááávno preč… Nie preto, že si sa vyzliekla, ale pre tvoje výborné nahrávky.

Či už sa nám to páči alebo nie, ako ženy v hudobnom priemysle predstierame, a preto musíme byť opatrné, aké posolstvo pri tom vysielame iným ženám. Posolstvo, ktoré vysielaš ty, znamená, že je nejakým spôsobom cool byť zneužívaná. Nie je to cool, Miley, je to nebezpečné. Ženy si treba vážiť pre oveľa viac než len pre ich sexualitu. Nie sme len objekty túžby. Chcela by som ťa povzbudiť, aby si svojim rovesníkom vysielala zdravšie posolstvá. Spolu ste hodní viac než toho, čo sa práve odohráva v tvojej kariére. Láskavo vyhoď každého hajzla, ktorý to vidí a nebije na poplach. Nezáleží im na tebe.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?