Publikované: 31.12.2015

Silvestrovský hacker

Sedím v kresle, nohy na radiátore, píšem článok. Vonku je tma, mínus tri stupne, jasno, chladno a sviežo ako sa na zimu patrí.

Presne pred rokom si facebookovi priatelia Mariky Ritomskej všimli na prvý deň nového roka 2015, že jej začali miznúť fb priatelia. V roku 2014 mala asi 350 fb priateľov, potom za pár mesiacov počet jej fb priateľov dosiahol približne 950. A zrazu na prvý deň mesiaca január jej priatelia klesli na počet sto.

Potom začal hacker v jej mene písať nezmysli a časom prešiel až do komentárov, za ktoré môže ísť sedieť aj do väzenia. Hacker jej to robí sústavne už jeden rok. Nedovolí jej prekročiť hranicu fb priateľov, teraz ich má asi 105? To nie je najhoršie. Horšie od toho je, že jej miznú statusy a komentáre, ktoré napísala.  Hacker tam v jej mene pridáva statusy od hlúpych až po komentáre, ktoré poškodzujú jej ľudskú dôstojnosť. Toto je napadnuteľné aj na súde aj na podanie trestného stíhania. Ale facebook je stojí na strane hackerov a maniakov. Takže pomoci zo strany Facebooku sa Marika nedočká.Ale nevinného človeka tam môžu týrať. Stačí, že sa znepáči nejakému psychopatopvi a jeho facebookový život sa stane peklom. Veľmi nepríjemne to môže byť aj pre podnikateľov, ktorí tam prezentujú svoje výrobky.

A posledné tri mesiace hacker zase znepríjemňuje môj facebookový život. Cez facebook mi vypína počítač, resp. násilím mi ho reštartuje. Aby som to pri propagácii Mariky Ritomskej mala ťažšie.

Vianoce a Silvester roku 2016 rozum a charakter silvestrovskému hackerovi nepridajú. Tak silvestrovský hacker škodí od Silvestra 2015 do Silvestra 2016, a možno bude aj do Silvestra 2017, 18…..

 

 

 

  • SlabéVýborné (-1 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?