Publikované: 03.04.2020

Šimečka

Geopolitický svet je po skončení studenej vojny a rozpade ZSSR a vzniku SNŠ/RF rozdelený na tri hlavné prediktory: Čína-RF-USA.

Pozrite príspevok a pomery v diskusii: https://www.facebook.com/miso.simecka/posts/515540535806215
Westernom odmietané, nenávidené a sankcionované Rusko, spolupracuje s Čínou. Vzniká spojený ekonomický a obranný pakt (logika). Pax Americana končí.
Majú Rusko a Čína jediný dôvod pomôcť EÚ poťažmo USA? A prečo? Za čo? Lebo solidarita? A že globálny chakter Covid-19? Hmm…Ak by Čína nikam neposlala ani deravé rúško, nič sa nestane. Idú ale cirkusy o tom, že Covid-19 tajila a že ešte aj  skresľuje údaje. Pribudla sinofóbia.
Čína ale posiela široký sortiment protetík. Je zle. Ak by neposielala, tiež zle. Varená-pečená Čína; vždy zlá Čína. Ak kto nie je závislý na čínskej “spasiteľskej” pomoci, a nech to je hoc aj Talian Salvini, nech ju pokojne odmietne. Ale predovšetkým nech “rieši” Covid-19.
USA sú dosť veľké na to, lebo ekonomika a voľná dotlač peňazí, aby mohli. Iba nezvládajú samé seba (protetická indisciplína). Rozpočet, jeho schodok a svoj dlh majú “na háku” (22 biliónov dolárov).
Nemecká ekonomika by podľa odhadu Bank of America Morgan Stanley v dôsledku koronavírovej krízy mohla klesnúť o 5 a pol percenta, čo je najviac od konca II. svetovej vojny…
Nemecko naleje do ekonomiky, úverov a kurzarbaitov viac ako pol bilióna eur…
Čeká sa má prepadnúť o 10 percent. O koľko poklesne najmä na Nemecku závislá slovenská ekonomika?
Čína Covid zvláda. Ponúka sa svetu. USA ale trpia minder werk komplexom „First America“. Darí sa im. Sú epicentrom Covid-19.
EÚ svoj prediktor nemá. Zdravotníctvo je v kompetenciách členských štátov. Chcela by centralizáciu moci. Legislatívou, nariadeniami a smernicami. Tak, ako s migračnými kvótami. V apríli ich ide skúšať znova, inovatívne: „prerozdeľovací mechanizmus povinnej zdieľanej solidarity“.
Spôsob tvorby spoločného rozpočtu a ochranný euro val je produkt EÚ… (a Nemci sú v rozpočtovom pluse)…
Cenotvorba protetík je daná liberálnym kapitálom, voľným trhom a obchodom. Rastie dopytom, korupciou a protekcionizmom.
Áno, samozrejme, Taliansku a Španielsku a najviac postihnutým treba pomôcť…
Poznámka (Slovensko): Pred Covid-19 cena litra technického liehu 1,80, postupne rastie, dnes je za 4,80 eur; má významné dezinfekčné účinky, vírus je zarytý “abstinent”. Dnes nič ani u nás doma, nie je zadarmo a nezištne.
Len Soros je „filantrop“.
Zvyšok našej suverenity a zvrchovanosti je len na nás…
A to je dobre.

Rusko si robí len svoje veci tak, ako si to praje Western. A robí to dobre. Dnes je už jedinou zárukou svetového mieru. Ostatok „dobrákov a mierotvorcov“ o ňom len tára.

A EÚ má Šimečku. A Denník N jeho otca (ukážka práce Denníka Nenávisť a jeho selektivity informácií):


O tomto ani zmienky (výzva a otázka slovenskej vláde a EÚ): http://www.blogovisko.sk/radarovy-system-pre-covid-19.html
Dva vojenské systémy vyvinuté spoločnosťami Elbit a IAI určené pre ochranu hraníc, budú diaľkovo monitorovať a merať vitálne signály osôb nielen na hraniciach ale aj v systéme zdravotnej starostlivosti Izraela.
Koľkože dnes máme zdravotníckeho personálu v karanténe alebo chorých na Covid-19? Pacientov a obetí pribúda počnúc Čínou, na oboch stranách…
Svet spred 30-tich rokov už neriešim. Žijem dnes a pre zajtra. Pamäť som nestratil. Pridala mi na rozume. Skúste aj vy…
Môže mi niekto tu a teraz dať uspokojivé vysvetlenie, prečo by nám malo Rusko pomáhať, keď ho EÚ a s ňou do nej análolezecké Slovensko má za hlavnú strategickú bezpečnostnú hrozbu?
Prežili sme svoje dejiny, Rakúsko-Uhorsko, maďarizáciu, nacizmus, komunizmus, vládu Sovietov, a odmietli aj pre Slovensko nevýhodnú federáciu.
Nechceme a nepotrebujeme ešte aj cez koronavírus strkať dobrovoľne hlavu do ďalšej slučky.
Odkážte to Šimečkovcom.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?