Publikované: 18.11.2014

Šíriť nezmysel o “Putinovej izolácii” je nebezpečné

Pozrime sa na pár idiotských titulkov :

Ešte hlúpejšie boli potom titulky nemeckého denníka Tagesschau, ktorý použil fotku Putina, ako sedí zdanlivo sám pri stole počas obeda, aby dokázal jeho “izoláciu”.

Ale v skutočnosti ďalšie fotky tlačovej agentúry ukazujú, že sedí s brazílskou prezidentkou Dilma Rousseff a čakajú počas obeda na ďalších hostí, ktorí si sadnú vedľa nich.

Len to jednoducho nebolo vidieť vo výreze, ktorý Tagesschau selektívne použil.

A vedia pisatelia tituliek, televízni spravodajcovia a politici, čo znamená číslo 20 v skratke G-20? Ľudia, ktorí verejne urazili Putina v Brisbane bol Obama, Cameron, Harper, Abbott a Abe. Napočítal som päť z dvadsiatich.

Lídri, ktorí “neizolovali” Putina pri predvádzaní sa pred médiami boli z Argentíny, Brazílie, Číny, Francúzska, Nemecka, Indie, Indonézie, Talianska, Mexika, Saudskej Arábie, Južnej Afriky, Kórejskej republiky a Turecka. Mnoho z vodcov týchto krajín sa stretlo s Putinom na osobnom stretnutí. Nemecká premiérka Angela Merkel rokovala s Putinom tri hodiny. Vedela, že sa cítil osamelý?

Faktom je, že Putin je asi tak izolovaný ako pápež.

Faktom tiež je, že títo “svetoví vodcovia”, ktorí “izolovali” Putina, predstavujú menšinu ľudí, vojenskej a ekonomickej sily vo svete. Ako sám Putin na to správne poukázal pred zasadnutím G-20:

Mimochodom, kombinovaný HDP krajín BRICS vypočítaných pomocou parity kúpnej sily (PPP) je už väčší ako rovnakým spôsobom vypočítaný HDP krajín tzv. G7. Pokiaľ je mi známe, krajiny BRICS majú HDP viac než 37 biliónov dolárov vypočítých podľa parity kúpnej sily, zatiaľ čo G7 má 34,5 bilióna dolára. A tento trend smerom nahor je v prospech krajín BRICS a nie naopak.

Celá tá hlúposť izolácie by bola na smiech, keby si ľudia pri moci priznali, aký je to nezmysel. Bohužiaľ veľa hlúpych ľudí vo Washingtone DC, politikov aj ľudí v médiách, verí svojim vlastným propagandistickým kecom a preto majú tendenciu mýliť sa pri vlastnom hodnotení globálnej politiky.

To je nebezpečné, pretože to môže mať a často aj máva krvavé následky

 

Zdroj:

 

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?